Jau otro gadu Skrīveros notiek „Zemes stunda”

Vija Meroža

Lietaina 28.marta vakara stunda. Šķiet, skrīverieši sēdēs siltā istabā pie televizora, taču – nē! Skrīverieši paņem lietussargus, izslēdz elektrību un dodas uz skolu, kur sāksies gājienu pa Skrīveriem, veltīts starptautiskajai Zemes stundai. Pie skolas jau sagatavots pārsteigums: uzslieta nojume,uzvārīta tēja, sacepti cepumi, spēlē un dzied trīs ģitāristi, darbojas ugunīgais foto stūrītis, sagatavota bērnu darbu izstāde ”Dod dzīvību reiz lietotam materiālam”.

Lasīt tālāk …

Veiksmīgi starti mājsturības valsts olimpiādē

Danute Podvinska, mājturības skolotāja

11. martā  Rīgā notika 11.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde. Olimpiādes pirmajā neklātienes kārtā piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku, no kuriem 120 tika uzaicināti pierādīt savas prasmes klātienē LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. No mūsu skolas uzaicinājumu ieguva Agate Albekeite un Zanda Albekeite. Abas meitenes olimpiādē startēja pārliecinoši iegūstot augstākos vērtējumus. 5.klašu grupā Zanda Albekeite ieguva 3 vietu, bet 6.-7.klašu grupā Agate Albekeite – 1.vietu.

Gada logopēda balva skolas logopēdei un speciālajai pedagoģei Mariannai Miškai!

www.auv.lv

“Par ilggadīgu radošu darbību un ieguldījumu Latvijas logopēdijas attīstībā un profesionalitāti, sirds siltumu un cieņu attieksmē pret bērniem, nesavtīgu, praktisku dalīšanos pieredzē ar kolēģiem” – tāds ir pilns Gada logopēda balvas nominācijas apraksts, kuru aizvadītajā nedēļā saņēma skolas ilggadējā pedagoģe Marianna Miška.  Par kolēģi izsakās sākumskolas skolotāja M.Lesiņa: “Mūsu kolēģe Marianna savu logopēda darbu veic profesionāli, centīgi un mierīgi. Viņa uzmundrina skolēnus pārvarēt grūtības un rosina ar gaišu skatu lūkoties uz dzīvi.” Atsaucoties uz būtisko notikumu, aicinājām Mariannu uz interviju, lai noskaidrotu sīkāk par logopēda ikdienas darbu, iegūto balvu un mūsdienu jauniešu valodas spējām.

Lasīt tālāk …

Iespēja piedalīties konkursā “Fizikas pavasaris”

www.fondsviegli.lv

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada laureātu zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziķu skolu aicina Latvijas vidusskolu jauniešus piedalīties jaunrades konkursā “Fizikas pavasaris”, motivējot fizikas stundās apgūstamo vielu izprast caur jaunrades procesu. Projekta “Fizikas pavasaris” mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Projekta mērķauditorija ir 10.-12.klašu skolēni un fizikas skolotāji.

Lasīt tālāk …

Iespēja apmeklēt uzņēmumus

Prakse.lv komanda

Ir sākusies elektroniskā pieteikšanās ekskursijām uz 55 uzņēmumiem Atvērto durvju nedēļas ietvaros. Ekskursiju laikā būs iespējams iepazīt uzņēmumu darbiniekus un darba procesus, uzdot sev interesējošos jautājums, kā arī pieteikties praksei un darbam. Ekskursijās vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi! Ekskursijas notiks no 13.-17.aprīlim. Iepazīties ar ekskursiju sarakstu un pieteikt grupu ekskursijai varat portalā prakse.lv! Neskaidrību gadījumā sazinieties ar Annemarī Šperliņu, anne@prakse.lv, 22029481

Latviešu valodas MA pārstāvji viesojas Bauskā

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja

2015.gada 17.martā Aizkraukles starpnovadu latviešu valodas MA skolotājas devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju, lai piedalītos literāri metodiskās pieredzes konferencē “Novada literatūras vērtību iepazīšana mācību procesā un ārpusstundu darbā”. Tajā piedalījās arī Bauskas, Kuldīgas, Skrundas, Dobeles un Iecavas novada skolu skolotājas.

Lasīt tālāk …

SMU aktivitātes martā

Daina Vancāne-Viļuma

Sestdien, 28.martā, no 9.00- 14.00 Aizkraukles sporta hallē tiek rīkots Skolēnu mācību firmu Lieldienu gadatirgus, kurā piedalīsies Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas SIA “AUSV ekskursijas” dalībnieces un prezentēs savu preci – ekskursijas pa Skrīveriem, daudzveidīgus bukletus, konsultācijas par viesošanos Skrīveros un apskatāmajiem objektiem.

Aizvadīts seminārs par mācību materiālu izstrādāšanu CLIL metodikas īstenošanai

Olga Urtāne, sākumskolas skolotāja, projekta dalībniece; Foto: S.Rūze

Pirmdien,16. martā, notika CLIL projekta pirmās kārtas noslēguma seminārs, kuru vadīja Sintija Rūze. Semināra tēma bija – Mācību materiālu izveide un aprobācija satura un valodas integrētu (CLIL) metodikas īstenošanai. Seminārā piedalījās projektā iesaistītie pedagogi un arī pieaicinātie vidusskolas skolēni.

Lasīt tālāk …

Arī šajā mācību gadā godalgotas vietas O.Kalpakam veltītajā konkursā

Daina Vancāne-Viļuma, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

Ir noslēdzies pulkvedim Oskaram Kalpakam veltītais  literārais jaunrades konkurss. No Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas uz konkursa svinīgo noslēgumu 27.martā plkst. 13.00 Rīgā , Skrindu ielā 1 (O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā) ir uzaicināti gan pamatskolas skolēni, gan arī vidusskolēni- konkursa laureāti- Liega Krasovska, Alise Leitāne un Patrīcija Zālīte (sagatavoja sk.D.Vancāne-Viļuma) un Egija Matuseviča un Ēriks Siliņš (sagatavoja sk. E.Bērziņš).

Lasīt tālāk …

Aizvadīts konkurss “Man tuva sociālo zinību tēma”

Santa Krasovska, sociālo zinību skolotāja 

Piektdien, 13.martā, Aizkrauklē notika prezentāciju konkurss “Man tuva sociālo zinību tēma”. Tajā piedalījās Aizkraukles Novada ģimnāzijas, Aizkraukles 1.vidusskolas, Daudzeses pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 7.-9.klašu skolēni.

Lasīt tālāk …