9. klases absolvent!

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola gaida tieši tevi!

Nāc mācīties pie mums!

Lai uzzinātu vairāk spied šeit!

Skatuves runas konkurss

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Šai mācību gadā Skatuves runas konkurss notika video formātā. Katram dalībniekam bija jāsagatavo gan dzejolis, gan prozas fragments.

Liels paldies skolēniem Agatei Anufrijevai, Paulai Germanei, Aleksandram Rakstiņam (4. klase),  Beātei Babrei (7. klase), Jurim Gavaram (8.klase) un Ilvai Biķerniecei (11. klase) par ieguldīto darbu, iemācoties tekstus un iestudējot priekšnesumus!

Agates un Jura uzstāšanās novērtēta ar augstāko pakāpi un virzīta konkursa nākamajai kārtai.

Lasīt tālāk …

Kā tapa mans Saules sistēmas makets?

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Kad dabaszinībās sākām jaunu tēmu par Saules sistēmu, skolotāja teica, ka var izvēlēties vai rakstīs noslēguma kontroldarbu, vai sataisīs maketu un pastāstīs par to. Tā kā man pārāk kontroldarbus nepatīk rakstīt, es uzreiz sapratu, ka taisīšu maketu. Par cik Saules sistēma ir liiiiela, arī es gribēju taisīt kaut ko lielu, un tā arī sanāca. J Bet patiesībā jau Piena ceļa galaktikā šī milzīgā sistēma tāds nieka krikumiņš vien ir.

Sākumā, kad prātoju kādus materiālus izmantošu, domāju, ka planētas un Sauli taisīšu no plastalīna, bet sapratu, ka tad makets būs ļoti smags un bumbas var neturēties pie pamatnes. Tad iedomājos par putuplasta bumbām un sapratu, ka ņemšu tās. Putuplasta bumbas bija jāpasūta internetā, kas aizņēma vairākas dienas.

Kad bumbas sagaidīju, nāca lielā krāsošana. Parakņājos pa brāļa krāsu kasti un izvēlējos planētām atbilstošas akrila krāsas, jo tās ir ļoti košas un labi izskatās. Arī krāsot ar tām ir ļoti viegli, jo nevajag jaukt ar ūdeni. Vienu pēcpusdienu veltīju bumbu krāsošanai. Man šķiet, ka vislabāk nokrāsot sanāca Jupiteru, jo tas izskatās kā šokolādes un vaniļas saldējuma sajaukums…. Lasīt tālāk …

Turpinās attālinātās mācības

Nedēļas laikā Skrīveru novadā epidemioloģiskā situācija nav uzlabojusies, tādēļ Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā arī turpmāk mācības notiks attālināti, līdz saņemsim informāciju, ka 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs Skrīveru novadā atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības.

26.04.-30.04 mācīsimies attālināti!

Skrīveru novadā 21.04.2021 pēdējo divu nedēļu kumulatīvās saslimšanas rādītājs ir 300 gadījumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, tādēļ 26.04-30.04.2021 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 1.-12. klašu skolēniem mācības notiks attālināti. Nākamā informācija 29.04.2021.

Sīkāka informācija: https://www.skriveri.lv/lv/skoleni-atkal-macisies-attalinati/

Atsākam mācīties klātienē

Aldis Rakstiņš, direktors

Labdien!

Esam saņēmuši oficiālu informāciju par atļauju klātienes mācību atsākšanai mūsu skolā ar 19.04.2021. Protams ir jāievēro SPKC prasības:

Visas piecas dienas klātienē mācās 1.-6.klases un 12.klase; 7-11.klases mācās pēc rotācijas principa; skolēni, skolotāji un darbinieki skolā lieto sejas maskas (var lietot savu vai ieejot skolā pie dežuranta varēs saņemt); regulāri veicam roku mazgāšanu,dezinfekciju un klašu vēdināšanu; ievērojam distanci 2m starp klasēm; neaizmirstam par maiņas apaviem; lūdzu vecākus par organizatoriskiem u.c. jautājumiem sazināties ar klases audz.telefoniski un skolā, drošības apsvērumu dēļ, neienākt; skolotāji, darbinieki un 12.klases skolēni skolā veic, nedēļā reizi, siekalu testu. Lasīt tālāk …

Pētījums par plazmolīzi augu šūnās ar 7. klašu skolēniem.

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Attālinātajās mācībās 7. klašu skolēni patstāvīgi pētīja sāls šķīduma ietekmi uz sarkanā sīpola virsmiziņas šūnu iekšējo spiedienu.Tika pagatavoti sāls šķīdumi ar atšķirīgu koncentrāciju un tajos ievietota sīpola plēvīte. Attēla kreisajā pusē apakšā redzam Kārļa Jančenko darbu, labajā pusē- Kārļa Gusarova novērojumu mikroskopā.Savukārt, augšējā attēla daļā Ramona Paegle atradusi un darbā ievietojusi attēlu- zīmējumu par pārmaiņām šūnā, zem tā – Emīla Vanaga izvēlētais attēls. Ko tad varēja novērot? Ja sīpola virsmiziņu ievieto sāls šķīdumā, kurā sāls koncentrācija ir tāda pati kā šūnās, tad pārmaiņas nenotiek, bet, palielinoties sāls koncentrācijai, citoplazma zaudē ūdeni un kopā ar membrānu atraujas no šūnapvalka. Šis kopsavilkums varētu palīdzēt izprast to, ko ne visiem izdevās novērot.

Mācību priekšmetu olimpiāžu sasniegumi.

Ilze Ieleja, direktora vietniece mācību darbā.

Priecājamies un lepojamies par Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu 3. ceturkšņa sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, sporta sacensībās.

Paldies skolēniem, skolotājiem par ieguldīto darbu!

Klase Skolēna vārds, uzvārds Olimpiādes, konkursi, sporta sacensības Sasniegumi Skolotājs
9.a Terēze Barkāne fizikas olimpiāde 2.posms 2.vieta Sintija Rūze
9.a Kristers Škapars fizikas olimpiāde 2.posms 3.vieta Sintija Rūze
10.a Laura Zīmele fizikas olimpiāde 2.posms 1.vieta Sintija Rūze
10.a Artūrs Eduards Vorps fizikas olimpiāde 2.posms 2.vieta Sintija Rūze
11.a Ieva Breča fizikas olimpiāde 2.posms 3.vieta Sintija Rūze
11.a Kalvis Kalniņš fizikas olimpiāde 2.posms atzinība Sintija Rūze
9.b Sintija Eva Zariņa ES Dabaszinātņu olimpiāde atzinība Daiga Martinsone
12.a Krista Verpele latviešu valodas un literatūras olimpiāde 2.posms 2. vieta Dzintra Znotiņa
12.a Patrīcija Pļenkova latviešu valodas un literatūras olimpiāde 2.posms atzinība Dzintra Znotiņa
10.a Laura Zīmele ģeogrāfijas olimpiāde 2.posms 1. vieta Ligita Miezīte
10.a Alvīne Medne ģeogrāfijas olimpiāde 2.posms 2.vieta Ligita Miezīte
10.a Sanija Petroviča ģeogrāfijas olimpiāde 2.posms 3.vieta Ligita Miezīte
11.b Katrīna Paula Jukna ģeogrāfijas olimpiāde 2.posms 2. vieta Ligita Miezīte
10.a Sanija Petroviča matemātikas olimpiāde 2.posms 1. vieta Inta Rūze
10.a Artūrs Eduards Vorps matemātikas olimpiāde 2.posms 2.vieta Inta Rūze
11.a Ieva Breča matemātikas olimpiāde 2.posms 1. vieta Ilze Ieleja
12.a Emīls Valdmanis matemātikas olimpiāde 2.posms 2.vieta Ināra Dika

Zinātniski pētniecisko darbu izstrāde.

Ilze Ieleja, direktora vietniece mācību darbā

45. zinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference

Apsveicam visus Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnus un skolotājus, kuri ar lieliskām sekmēm 5. martā startēja Zemgales reģionālajā konferencē. Konferencē tika aizstāvēti seši 11. klašu skolēnu darbi:

Darba autors Darba tēma Konsultants Sasniegumi
Emīls Strazdiņš “Kosmisko raķešu dzinēji un degvielas” Agrita Sakse I pakāpe (izvirzīts uz valsti)
Franciska Jermuša “Skrīveri Kārļa Melnmata gleznās” Ruta Dišereite II pakāpe (izvirzīta uz valsti)
Jānis Straume „Zilās gaismas ietekme uz cilvēka veselību” Daiga Martinsone III pakāpe

 

Kalvis Kalniņš “Stundu sarakstu veidošana Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā” Ilze Ieleja, Mārtiņš Skudra III pakāpe

 

Ieva Breča

 

„ Latvijas valsts mežu ilgtspējīga apsaimniekošana” Daiga Martinsone
Una Krjučkovska

 

„Trifeļu audzēšanas iespējas un trifeļu noieta tirgus Latvijā.” Silvija Starutmane

Lasīt tālāk …

4.klase lepojas ar Skrīveru ļaudīm.

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Visi labi zinām iedvesmojošo radījumu „Latvijas lepnums”, kurš parasti tiek rādīts ap Ziemassvētkiem, vai ne? Nu, protams, ka zinām! 4.klase šogad par to mācījās.  Mūsu izdomas bagātā skolotāja Maija Arcihoviča zināja, ka arī mēs esam radoši, tāpēc ,kā noslēgumu tēmai, lika mums izvēlēties kādu cilvēku, kuru mēs katrs varētu izvirzīt šai īpašajai balvai no Skrīveru novada un uztaisīt par viņu plakātu.

Patiesībā, bija nedaudz jāpadomā, kurš cilvēks tas varētu būt! Skolotāja atsūtīja dažādus jautājumus, uz kuriem atbildējām attālināto mācību laikā. Kad aizgājām uz skolu, bija atlicis noslēdzošais uzdevums – izveidot plakātu un pastāstīt par šo cilvēku klasei. Balvai izvēlētie cilvēki bija ļoti dažādi. Mēs rakstījām par ģimenes ārstiem, par skursteņslauķi, daži rakstīja par radiniekiem un ģimenes locekļiem, citi par vienkārši Skrīveros pazīstamiem cilvēkiem. Darbu prezentēšana bija ļoti interesanta: citi rādīja bildes, citi pašu veidotos zīmējumus.

Šis darbs mums lika saprast, cik daudz cilvēkos mēs varam saskatīt labās īpašības, spējas un sasniegumus, to, ko citās reizēs nemaz nepamanām.