Laura Zīmele , Katrīna Celmiņa- GVG dalībnieces.

Inta Rūze, 10.klases audzinātāja
Erudīcijas spēles “Gudrs vēl gudrāks” pusfinālam 10. klašu grupā tika izraudzītas divas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10.a klases meitenes – Laura Zīmele un Katrīna Celmiņa. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10. klases audzinātāja Inta Rūze par Katrīnu un Lauru saka: “Abas meitenes ir ļoti gudras, draudzīgas, izpalīdzīgas, sportiskas, mērķtiecīgas, ar izteiktām līdera spējām, viņas nebaidās izmantot dzīves sniegtās iespējas.” 13.01.2021 Katrīna Celmiņa piedalījās 1. raidījumā un cīnījās ar 11 citu skolu gudrākajiem un talantīgākajiem skolēniem, tiekot līdz otrās kārtas papildjautājumiem. Savukārt, Laura Zīmele piedalījās 2. raidījumā un tikai viens punkts šķīra no iekļūšanas ceturtajā kārtā.
Šoreiz gan bija liegta iespēja izbaudīt spēli klātienē LTV studijā, bet visa filmēšana notika dalībniekiem saslēdzoties tiešsaistē, katram skolēnam atrodoties savās mājās vai skolas datorklasē.
Raidījumus būs iespējams vērot LTV1 piektdienas vakaros 18:50, datumiem sekot LTV1 programmā.

Arī sportā rotā egli!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Ziemassvētki aizrāvuši visu cilvēku prātus. Pat sportā skolēni izmanto laiku un iespējas pabūt kopā klātienē 1.-4.klasēs un gatavoties šiem īpašajiem svētkiem. Prieks, ka mūsu jaunie skolotāji ir izdomas bagāti un sagādā skolēniem kādu jautrus, patīkamus brīžus- tematisko stundu “Arī sportā rotā egli”. Skolotājs Reinis Krasovskis piedāvāja bērniem izveidot vairākas egles no sporta inventāra, kuru vajadzēja izrotāt radoši. Skolēni meklēja dažādas iespējas, lai viņu eglīte būtu skaistāka par citām. Tika izmantoti sportam derīgi priekšmeti, inventārs, paši skolēni veidoja dažādas figūras. Paldies skolotājam, kurš radīja bērniem svētkus!

Sveču liešana, Ziemassvētkus gaidot.

Agate Anufrijeva, 4. klases skolniece

Pavisam nesen mūsu klasē bija kāds interesants un radošs notikums – mēs lējām sveces. Pirms tam kopā ar skolotāju lasījām, kā tas viss notiks, kādi materiāli vajadzīgi. Nākamais solis bija visu laicīgi savākt – dažādus trauciņus, kuros liet sveces, parafīnu, visādus sīkumiņus – ziediņus, lapiņas, eļļiņas, kafijas pupiņas, fliterīšus, krāsainus vaska krītiņus utt. – ko pielikt klāt izkausētajam parafīnam, lai sveces būtu skaistas un smaržīgas. Vēl bija jāuzzīmē, kādas varētu izskatīties tavas izlietās sveces.        Un tad pienāca beidzot „lielā” diena. Tā kā mums nebija pietiekami daudz plītiņu, uz kurām kausēt parafīnu, nācās to darīt pa mazākām grupiņām. Kamēr vieni gatavojas sveces, citi klasē pildīja skolotājas dotos uzdevums. Diena izvērtās ļoti interesanta un darbīga. Daži pat gribēja palikt ilgāk pēc stundām, lai pagatavotu vēl vairāk sveču.       Nākamajā rītā prieki turpinājās – ņēmām sveces ārā no trauciņiem un pētījām, kas nu kuram bija sanācis. Pilnīgi visas sveces izskatījās ļoti skaisti. Tas bija tiešām brīnišķīgs piedzīvojums ar jauku rezultātu.

Vienkāršo mehānismu veidošana.

 

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Jūs vispār zināt, kas ir mehānisms? Un kas ir viegls mehānisms? 4.klase tagad to zina, jo iemācījās par to dabaszinību stundā. Sanāca pamācīties mazliet no fizikas. Skolotāja teica, lai šo visu paturam galvās, jo 8.klasē, kad sāksies fizikas stundas, tas viss mums noderēs. Laikam mūsu skolotājai patīk radoši darboties, tāpēc arī mums viņa uzdod daudz radošu darbu. Un tāds bija arī šis – pagatavot vieglo mehānismu. Vienu darba daļu paveicām vizuālās mākslas stundā, kur zīmējām dažādus vieglos mehānismus vidē. Tad mājās apdomājām, kādu mehānismu varētu stundā pagatavot. Sameklējām vajadzīgos materiālus, lai dabaszinību stundā varētu darboties. Sanāca vesels rotaļlaukums! Kā tik tur nebija – karuseļi, dzīvnieciņš uz atsperes (uz kura varētu šūpoties), līdzsvara un parastās šūpoles, un vēl vienas parastās šūpoles, un vēl vienas, un vēl vienas….. Kuram gan nepatīk šūpoties, vai ne?

Erudīti sacenšas attālināti.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

1.decembrī skolā tika rīkots 5.-6.klašu erudītu konkurss. Piedalījās 4 klašu komandas: 5a, 5.b, 6.a, 6.b. Sacentās klašu gudrākie prāti onlain režīmā: katrai  komandai tika iedalīta viena klases telpa un dators. Skolēniem vajadzēja atbildēt uz jautājumiem, kas bija saistīti ar bioloģiju, ģeogrāfiju, Latvijas vēsturi, mākslu. Uzdevumus pacentās sagatavot bioloģijas skolotāja Daiga Martinsone un ģeogrāfijas skolotāja Ligita Miezīte – paldies viņām par to!

Rezultātā laurus plūca 6.a (80%) klases komanda. Aiz viņiem sekoja 5.a (49,5%), 6.b (44%) un  5.b (41%)  klases komandas. Tas bija jauks zināšanu pārbaudes brīdis ikvienam komandas dalībniekam, kas, cerams, rosinās apgūt arvien jaunas zināšanas.

AUSV bibliotēkas atklāšana

Atklātās olimpiādes “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 3. kārta.

Daiga Martinsone, dabazinību skolotāja

16.oktobrī  notika LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra organizētā  olimpiāde, bet, rūpējoties par bērnu drošību,tā tika  īstenota attālināti. Olimpiādē tika aicinātas piedalīties 5., 6. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas vispārizglītojošajām skolām vai interešu izglītības iestādēm.Pirmajā kārtā pieteiktajām komandām bija jāpiedalās tiešsaistes uzdevumu izpildē, kas sastāvēja no matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumiem. Otrās kārtas ietvaros komandas sagatavoja un iesniedza 2-3 minūšu garus video rullīšus, kas demonstrēja un skaidroja sviras darbības principus populārzinātniskā veidā.Tikai 18 labākās komandas no visas Latvijas ieguva tiesības piedalīties 3. kārtā.

Trešajā kārtā skolēni darbojās pa divi, veicot uzdevumus matemātikā, programmēšanā un dabaszinībās.Noslēdzošajā lielajā uzdevumā visai komandai kopā bija jāveido hidrauliskais ceļamkrāns tā, lai tas pēc iespējas augstāk paceltu smagumu un pēc tam jāuzlabo savs modelis. Un ,lūk, rezultāti!

Šī gada konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un ieguva nominācijas:

“Pētniecība” – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda “Upīši”,

“Domāšana” – Ogres 1.vidusskolas komanda “Kubs kvadrātā”,

“Inženierdizains” – E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda “Atpakaļ nākotnē”,

“Programmēšana” un “Lielā balva” (fināla kārtas kopsavilkums)  nonāks pie Liepājas Centra sākumskolas komandas ar tādu pašu nosaukumu.

Mūsu skolas komandā darbojās 5. a klases skolēni Daija Krieviņa, Matīss Ielejs, Niklāvs Albekeitis, 6. a klases skolniece Katrīna Borzova un 6. b klases skolēni Laura Arnicāne un Artūrs Zariņš. Apsveicam komandu ar lielisko rezultātu!

 

 

 

Informācija par attālinātā mācību procesa norisi

Mīts vai patiesība- lidojoša māja?

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Fizika ir praktiska zinātne. Skolēni no 10.klases šodien (15.10.2020.) par to pārliecinājās, veicot interesantu pētījumu: cik baloni, kas pildīti ar hēliju nepieciešami, lai paceltu gaisā māju, kā to rāda multfilmā “Augšup”.

Vispirms tika noteikts viena balona cēlējspēks. Lai to noteiktu skolēni nolīdzsvaroja balonu, izmantojot papīru, lai tas peldētu gaisā (ne grimtu, ne uzpeldētu).

Tad skolēni noteica teorijas patiesumu par to, no kādiem parametriem ir atkarīga pamatu izraušana no zemes.

Visbeidzot, izmantojot sakarības, skolēni aprēķināja nepieciešamo balonu skaitu. Tas ir aptuveni 387 miljoni balonu. Ja balonus vajadzētu iegādāties veikalā, kur viens hēlija balons maksā 1,70 eiro, tad sanāktu šķirties no aptuveni 660 miljoniem eiro. Par šādu naudu noteikti izdevīgāk būtu iegādāties pili okeāna krastā blakus kādai Holivudas slavenībai vai pasaules multimiljardierim.

Mīts tika apgāzts, jo filmā attēlotais vecītis, kas visu mūžu krāja un nespēja iekrāt naudu, lai ar sievu dotos ceļojumā, nebija spējīgs tik daudz balonus iegādāties

No trešdienas, 7. oktobra, uz mēnesi tiek ieviesta obligāta sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā!

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas slimības izplatību, no trešdienas, 7. oktobra, uz mēnesi tiek ieviesta obligāta sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā. Prasība netiek attiecināta uz bērniem līdz 13 gadu vecumam, kā arī personām ar kustību vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ masku nav iespējams uzvilkt. Jāpatur prātā, ka šoreiz jāizmanto medicīniskās vai higiēniskās maskas, respiratorus vai sejas vairogus, jo lakati, šalles vai līdzīgi deguna un mutes aizsegi nevar pasargāt no infekcijas izplatīšanās, norāda epidemiologi. Noteikumi attiecas arī uz pašvaldību organizētajiem skolēnu pārvadājumiem.