Dzejas dienas AUSV.

Evita Dzērve, 3.b klases audzinātāja.

Par godu Dzejas dienām 3.a, 3.b, 4.a un 4.b klašu audzēkņiem “Latvijas Skolas somas” ietvaros bija iespēja apmeklēt Andreja Upīša muzeju. Mūs sagaidīja muzeja vadītāja Inese Ozoliņa, kura stāstīja par rakstnieku Andreja Upīti un viņa dzīvi Skrīveros. Vēlāk dzirdētā informācija bija noderīga, lai veiktu trīs uzdevumus- puzles likšana, dažādu koku meklēšana pēc dotajiem orientieriem un teikumu veidošana no dotajiem vārdiem.  Vislabāk bērniem patika orientēšanās uzdevums par koku atrašanu muzeja dārzā.

Labiekārtotam fizikas kabinetam būt!

Sintija Rūze, fizikas skolotāja.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā strādā apzinīgi un čakli skolotāji. Skola var lepoties ar aktīviem un radošiem skolēniem. Lai skola augtu, piesaistītu erudītus un zinātkārus skolēnus, ir nepieciešams nodrošināt mūsdienām atbilstošu un kvalitatīvu aprīkojumu. Tieši šī iemesla dēļ skola iesniedza pieteikumu nodibinājuma “Iespējamā misija” izsludinātajā konkursā “AS “Latvenergo” atbalsts izcilu fizikas kabinetu izveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās”.

Fizikas skolotāja Sintija Rūze, aptaujājot skolas vadību un dabaszinātņu skolotājus, kā arī savelkot kopā pašas padarīto pēdējo trīs gadu laikā, uzrakstīja pieteikuma vēstuli šim konkursam. Pieteikums sevī ietvēra 20 lapaspušu detalizētu izklāstu par padarīto skolēnu un skolotāju labā skolā, reģionā un valstī, divus izvērstus stundu plānus un 700 vārdu garu motivācijas vēstuli. Kā arī papildus tam visam bija jāaizpilda anketa, kurā jānorāda, kas tieši trūkst, lai īstenotu jauno saturu skolā.

  1. septembrī tika noskaidroti uzvarētāji. No 48 skolu pieteikumiem, 10 Latvijas skolas uzvarēja un balvā saņems nepieciešamo fizikas kabineta aprīkojumu mācību procesa pilnveidei. Šajā sarakstā ir Andreja Upīša Skrīveru vidusskola ar balvas fondu 21000 eiro.

Lepojamies par paveikto!

Eko jaunumi!

Danute Podvinska, eko programmas vadītāja.
Šodien 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana.
Andreja Upīša Skrīveru vidusskola Zaļo Ekosklolu karogu saņems jau 8. reizi.
Aktuāls video šim pasākumam ir raidījuma “Ar kājām pa majām” sižets, kurā mūsu skolas absolvente Iveta Baumane ar Robertu Pētersonu ir sagatavojuši atjautīgu jautājumu Laura Reinika komandai: “Kādam karogam jāplīvo blakus Latvijas karogam? Lauris Reiniks ,meklējot atbildi pie novada iedzīvotājiem, uzmin un kopā ar savu tēvu uzvelk mastā Ekoskolas karogu.
 
Tēmturi:
#Ar kājām pa mājām
#Lauris Reiniks
#Artūrs Reiniks
#Iveta Baumane
#Roberts Pētersons
#Videsizglītibasfonds
#Ekoskola
#Ekokokarogs
 

Radošā darbnīca kopā ar meistari Liliju Ziediņu.

Māra Lesiņa, 4.a klases audzinātāja

14. un 16. septembrī 4.a un 4.b klašu audzēkņiem Latvijas Skolas somas ietvaros bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās Lilijas Ziediņas vadībā. Mācījāmies, kā sagatavo karsēšanai ziepju masu, kā tai pēc tam pievieno krāsu, smaržu, dažādus skrubīšus un ielej visu to veidnē. Katrs izvēlējās dažādas formiņas, tādēļ ik ziepju gabaliņš beigās bija īpašs.   Paldies par iespēju darboties praktiski un radoši!

Pārgājiens iedvesmo.

Agate Anufrijeva, 5.b klases skolniece

Rīts bija saulains un ļoti skaists, atvasara, rudens smaržas, vējš… Beidzot bija pienākusi gaidītā diena, kad 5.b. klase varēja doties pārgājienā, lai varētu izbaudīt kārtīgāku atkal satikšanos un kopā būšanu. Turklāt šis mums bija ļoti nozīmīgs pasākums – tagad esam tikai puse no 4 gadu laikā ierastā sastāva, un skolotāja jauna (lai gan ļoti labi zināma un jau  mīļa!).

Pašā rīta dzestrumā pirms pārgājiena iesildījāmies divās sporta stundās. Kad domājām, kur kopā aiziet, runājām par pilskalnu, bet, lai tomēr nebūtu tik tālu, nolēmām aiziet līdz Satekām. Ceļš nebija tāls, toties ar piedzīvojumiem – čūsku izskatā!!! Mēs pa ceļam satikām un sasveicinājāmies ar diviem zalkšiem un vēl varējām vairākus apskatīt, kuri vairs ar mums nevarēja sasveicināties…  Tikuši līdz galamērķim, sameklējām zarus ugunskuram, ņēmām palīgā arī skolotājas sagādātos skaliņus un avīzes. Kad ugunskurs bija gatavs, varējām arī ko pacepināt. Tad uzklājām galdu un BEIDZOT varējām kaut ko uzēst, jo no abām sporta stundām un gājiena bijām visai izsalkuši.

Pēc maltītes skolotāja mums piedāvāja pāris sagatavotas spēles. Pēc spēlēm varējām vēl ko nedaudz uzkost un tad arī devāmies mājās – tikai pa  citu ceļu, lai visiem būtu ērti tikt mājās.

Man šķiet, šis bija tiešām izdevies pārgājiens. Un ļoti liels prieks par silto sauli un jauko laiku, kāds mums sagadījās!

2.b Līgatnē

Inese Jasaite, 2.b klases audzinātāja

Mācību gadu šogad 2.b klase atklāja ar ekskursiju uz Līgatnes dabas takām. 2021.gada 2.septembrī, ievērojot visus noteiktos ierobežojumus, devāmies klases pirmajā ekskursijā. Izmantojām 1.klasē iegūto dāvanu karti  zīļu vākšanas konkursā. Gan vecāki, gan bērni atzina, ka šis būs ļoti labs gada sākums.

Apskatījām divus lāču puikas, meitenīte Ilzīte bija paslēpusies un gatavojās ziemai. Redzējām arī caunu, bet sesks bija ielīdis mājiņā sildīties. Mežacūkām ļoti patika dzīvoties zem koka saknēm un, spriežot pēc teritorijas, arī rakt daudz bedru. Lūšu ģimenes voljerā starp krūmiem un kokiem saskatījām lūšu mammu ar trīs lūsēniem. Vērojām pūces un ūpjus, uzzinājām, cik lieli spārni ir šiem putniem. Ekskursijā kopā ar gidu mūs pavadīja parka kaķis. Izbaudījām saulaino laiku un piknikojām parka teritorijā. Kopā ar gidu nogājām aptuveni 5 km. Paldies mūsu gidei par interesanto stāstījumu un pacietību, atbildot uz bērnu uzdotajiem jautājumiem un “Latvijas skolas somai” par apmaksātiem ceļa izdevumiem.

Mēs nacionālās skaļās lasīšanas  Aizkraukles reģiona finālā!

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas un literatūras skolotāja.

  Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

  Jau trešo reizi šajā konkursā piedalījās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni. Šogad skolu pārstāvēja divas drosmīgas  meitenes, jo , lai piedalītos konkursā, bija jāveic vairāki uzdevumi- jāizvēlas grāmata, kuru lasīt, jāiepazīstina  klausītāji ar tās saturu ,  jānolasa interesantākais fragments tā, lai ieinteresētu arī citus izlasīt grāmatu, pie tam  stāstījums un lasīšana  jāuzņem video un jāiesūta komisijai.

  Mūsu meitenes – Sofija Barkāne  un Estere Zālīte- ļoti labi bija veikušas uzdevumus. Estere Zālīte Nacionālās skaļās lasīšanas reģionālajā konkursā ieguva augsto II vietu. Meitenes 27.augustā saņēma apsveikumus un balvas Skrīveru pagasta Skrīveru bērnu bibliotēkā.

 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā Zinību diena.

1.09. mācību gada atklāšana:

plkst. 10.00 audzināšanas stunda,

plkst. 11.00 svinīgā līnija pirmajām un 12.klasēm sporta zālē.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, pirmklasnieku vecāki tiek aicināti pildīt ierobežojošos noteikumus un zālē atrasties maskā , ievērojot 2m distanci.

Lai visiem skolēniem veiksmīgs un veselīgs šis mācību gads!

 

 

Minihandbolisti saņem kausu!

Reinis Krasovskis, sporta skolotājs

31. lūlijā 12 zēnu komanda piedalījās Venspilī minihandbola turnīrā, kur pēc veiksmīgām spēlēm ieguva 3. godpilno vietu un saņēma arī skaistu kausu.    31. jūlijā notika vairākas eiropas pludmales handbola tūres. Sporta skolotāja Rita Lielā ar savām audzēknēm atbalstīja Skrīveru sieviešu komandu un Aldis Rakstiņš ar saviem zēniem atbalstīja Skrīveru vīriešu komandu. Paldies viņiem!

Vasarā AUSV handbolisti nesnauž!

Reinis Krasovskis, sporta skolotājs.

Handbola pulciņu vadītāji Aldis Rakstiņš un Reinis Krasovskis ar saviem handbolistiem 6.07. Majoru pludmalē piedalījās minihandbola turnīrā. Skrīverieši iekļāvās 7 komandu konkurencē- gan lietū, gan svelmē. Rezultātā 4 uzvaras,1 neizšķirts un 1 zaudēta spēle. Puišiem pēc ilgā pārtraukuma mirdzēja acis. No visiem spēkiem spēles garu uzturēja  Matīss Ielejs,Emīls Glods,Raivo Krastiņš, Gustavs Onzulis,  Aleksandrs Rakstiņš, Markuss Ozoliņš,Kristiāns Ozoliņš, Markuss Skrebs. Paldies puišiem par centību!