Ap Meteni danci laidu!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā

Nāc, māsiņa, ciemoties
Metenīša vakarai:
Būs pupiņas, būs zirnīši,
Būs cūciņas šņukurītis!

15.-21. februāris-Metenīša laiks! Metenītis nāk, lai iegrieztu dabu un ļaudis pavasara atnākšanai, Lieldienu svinēšanai. Par to vērojiet skolotājas Ivetas Biķernieces muzikālajā Meteņdienas video:

 

Ēnu dienas šogad citādas!

Silvija Brīgere, pedagogs karjeras konsultants

Covid-19 pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad Ēnu dienas vietā tiks rīkotas virtuālas skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos, informē izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.    

Krievāns skaidroja, ka izveidotā mācību ekskursiju platformā darba devēji aicināti skolām piedāvāt virtuālas mācību ekskursijas, bet pedagogi – pieteikt skolu klašu grupas attālinātai vizītei uzņēmumos un iestādēs. Uzņēmumi, organizācijas, iestādes aicināti reģistrēties un piedāvāt virtuālas mācību ekskursijas skolu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem portālā “enudiena.lv” sadaļā “Ekskursijas“. Sākot ar marta mēnesi, skolu pārstāvji no ekskursiju vietām var izvēlēties sev vēlamo, piedāvājot darba devējam ekskursijas datumu un norādot mērķi.

Skolēni tiekas ar studentiem.

Silvija Brīgere, pedagogs karjeras konsultants

Šodien, 16. februārī, 12.klases skolēniem Zoomā notika tikšanās ar bijušo mūsu skolas absolventi –tagadējo LU studenti Agati Albekeiti un studentu pašpārvaldes vadītāju Līgu Gavari  par izglītības iespējām Latvijas universitātē, īpaši par ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti. Zoomā pieslēdzās 26 dalībnieki. Skolēni neklātienē pabija LU, iepazinās ar studentu dzīvi, nodibināja kontaktus ar studentiem, uzzināja skolēnu iespējas jau tagad, gatavojoties kļūt par studentiem. Karjeras dienas GZZF norisinās no 15.-18.02. katru vakaru plkst 19.00 Google. Meet vidē, bet 16.02. ar saiti ej.uz/gzzfkd

Silto džemperīšu diena-9.02.

Eko padome

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Eko padome aicina 9.februārī samazināt temperatūru telpās, lai ietaupītu siltuma enerģiju.

https://fb.watch/3AO-spmLsz/

Ziemas draugs un brīnums.

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Viss sākās tā…beidzot sākās. Tā nebija bijis jau ļooooooti sen. Beidzot varēja vilkt kombinezonu, kurš gadu no gada bēdīgi gulējis skapī… Tikai izrādās – vairs neder un ir palicis par mazu… Tāpēc nācās vien vilkt sniega bikses un biezo ziemas jaku. Kad ģērbos, blakus esošais radiators jau nespēja vien sagaidīt, kad nākšu iekšā ar slapjiem cimdiem, cepuri un zābakiem, ko žāvēt. Būs viņam kārtīgs darbiņš.

Ārā uzreiz skrēju aiz mājas, jau pa ceļam paņēmu sniega piku, no kuras velt sniegavīra pamatni. Izdomāju velt sniegavīru ar četrām bumbām, jo tā sniegavīrs sanāks daudz lielāks. Vispirms ir jāsataisa apakša. Uzvēlusi lielu bumbu, sāku tai virsū mest sniegu. Tad nogludināju. Sataisīju vēl trīs bumbas un uzcēlu tās virsū. Uhhh! Cik grūti! Kad visas bumbas bija nogludinātas, sāku meklēt zariņus, kurus iespraust roku un deguna vietā, jo labu burkānu „deguna vajadzībām” neatradu (mamma bija mājās). Acu vietā paņēmu divus kastaņus no manas rudens kolekcijas. Kad sniegavīrs bija gatavs uzreiz skrēju pie brāļa. Lasīt tālāk …

Laura Zīmele , Katrīna Celmiņa- GVG dalībnieces.

Inta Rūze, 10.klases audzinātāja
Erudīcijas spēles “Gudrs vēl gudrāks” pusfinālam 10. klašu grupā tika izraudzītas divas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10.a klases meitenes – Laura Zīmele un Katrīna Celmiņa. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10. klases audzinātāja Inta Rūze par Katrīnu un Lauru saka: “Abas meitenes ir ļoti gudras, draudzīgas, izpalīdzīgas, sportiskas, mērķtiecīgas, ar izteiktām līdera spējām, viņas nebaidās izmantot dzīves sniegtās iespējas.” 13.01.2021 Katrīna Celmiņa piedalījās 1. raidījumā un cīnījās ar 11 citu skolu gudrākajiem un talantīgākajiem skolēniem, tiekot līdz otrās kārtas papildjautājumiem. Savukārt, Laura Zīmele piedalījās 2. raidījumā un tikai viens punkts šķīra no iekļūšanas ceturtajā kārtā.
Šoreiz gan bija liegta iespēja izbaudīt spēli klātienē LTV studijā, bet visa filmēšana notika dalībniekiem saslēdzoties tiešsaistē, katram skolēnam atrodoties savās mājās vai skolas datorklasē.
Raidījumus būs iespējams vērot LTV1 piektdienas vakaros 18:50, datumiem sekot LTV1 programmā.

Ziemassvētki apkārt zemeslodei.

Vija Meroža,direktora vietniece audzināšanas darbā.

Katrā no mums mīt liels vai vēl lielāks mūziķis, bet ne katram ir bijusi iespēja izkopt savu muzikalitāti un realizēt sapņus, tādēļ, inovatīvā jaunrades muzikālā apvienība(Arta Abaronina, Lelde Zaržecka, Inese Fedorovska), piedāvāja pavisam oriģinālu iespēju vienuviet gan dzirdēt, gan redzēt, gan iepazīt visus četrus klasiskos stīgu mūzikas instrumentus – vijoli, altu, čellu un kontrabasu. Projektam “Latvijas skolas soma “LV100 tika radīta aizraujoša programma, kas lieliski piemērota skolas vecuma bērniem, kurā ir iespējams  iepazīties ar klasiskajiem mūzikas instrumentiem caur aktuālu latviešu un ārzemju mūziku. AUSV audzēkņiem tika piedāvāts  arī paklausīties jaukas Ziemassvētku melodijas koncertprogrammā ”Ziemassvētki apkārt zemeslodei” 18.12. zoom platformā, tādējādi radot svētku noskaņojumu daudzās, jo daudzās sirdīs .

Virtuālais sveiciens.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

“Vizuļo istabās puzuri kārti.

Sētās, kur puteņi sniegpārslas jauc.

Celiņi slaucīti, atcelti vārti:

Rakstītās kamanās Ziemsvētki brauc.

        Nomirgo kumeļiem sudraba groži,

        Zvaniņiem skanot, kamanas stāj.

         Eglītēs iedegas svecītes spoži,

         Ziemsvētku vecītis draudzīgi māj.

Atveras gaidītie dāvanu maisi.

Bērniņiem līksmi pukstēt sāk sirds.

Pilna ar prieku top zeme un gaisi,

Ziemsvētku zvaigzne pār pasauli mirdz.” 7.b klase Lasīt tālāk …

Sveču liešana, Ziemassvētkus gaidot.

Agate Anufrijeva, 4. klases skolniece

Pavisam nesen mūsu klasē bija kāds interesants un radošs notikums – mēs lējām sveces. Pirms tam kopā ar skolotāju lasījām, kā tas viss notiks, kādi materiāli vajadzīgi. Nākamais solis bija visu laicīgi savākt – dažādus trauciņus, kuros liet sveces, parafīnu, visādus sīkumiņus – ziediņus, lapiņas, eļļiņas, kafijas pupiņas, fliterīšus, krāsainus vaska krītiņus utt. – ko pielikt klāt izkausētajam parafīnam, lai sveces būtu skaistas un smaržīgas. Vēl bija jāuzzīmē, kādas varētu izskatīties tavas izlietās sveces.        Un tad pienāca beidzot „lielā” diena. Tā kā mums nebija pietiekami daudz plītiņu, uz kurām kausēt parafīnu, nācās to darīt pa mazākām grupiņām. Kamēr vieni gatavojas sveces, citi klasē pildīja skolotājas dotos uzdevums. Diena izvērtās ļoti interesanta un darbīga. Daži pat gribēja palikt ilgāk pēc stundām, lai pagatavotu vēl vairāk sveču.       Nākamajā rītā prieki turpinājās – ņēmām sveces ārā no trauciņiem un pētījām, kas nu kuram bija sanācis. Pilnīgi visas sveces izskatījās ļoti skaisti. Tas bija tiešām brīnišķīgs piedzīvojums ar jauku rezultātu.

Profesiju māja-medicīnas centrs.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola aktīvi iesaistās karjeras atbalsta projektā. Kaut arī finansējums projekta ietvaros piešķirts, sākot no 7.klases, tomēr skolā tiek domāts par karjeras  jomas atbalstu arī 1.-6.klasei. Izmantojot iespēju, ka 5.-6.klašu skolēni mācās klātienē, pedagogs karjeras konsultants organizēja 24.11 un 1.12. nodarbību “Profesiju māja” 6.a un 6.b klasēs. Sakarā ar to, ka šajos apstākļos skolēni visvairāk iepazīst mediķu profesijas, izloze novirzījās  uz “Profesiju māja- medicīnas centrs”. Darbs radošājā darbnīcā tika organizēts  komandās.  Katra grupa veidoja savu profesiju māju-medicīnas centru. Prezentācijas laikā visi pārējie varēja iepazīties ar grupās  paveikto rezultātu, redzēt izveidoto plakātu, dzirdēt skolēnu stāstījumu, papildināt, iepazīt jaunas profesijas.