Tikšanās ar kalēju.

Nensija Smilškalne, 4.a klases skolniece.

23.maijā trešo un ceturto klašu audzēkņi atsevišķās grupās apciemoja kalēju Aivaru Grīnbergu. Pirms ienākšanas pie meistara aplūkojām viņa gatavotos skaistos pagalma vārtus. Darbnīcā iepazināmies ar kalēja ēzi, kurā mūsdienās izmanto akmeņogles, un ar laktu, uz kuras gan meitenes, gan zēni izkala pa lielai naglai.

Ekskursija bija interesanta, es ceru, ka aiziesim pie kalēja Aivara Grīnberga vēl kādu reizi.

Nodarbība “Zinātnes un mākslas krustpunkti”.

Agate Jeluškina, 7.b klase skolniece.

Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” finansējumam, 23. maijā 7.b klasei bija iespēja noskatīties video lekciju, ko organizēja laboratorium.lv. Jau iepriekš, sadarbojoties ar šo studiju, piedalījāmies nodarbībā par filmas “Dvēseļu putenis” specefektiem. Šī nodarbība bija veltīta Brīvības piemineklim, kas ir mūsu tautas brīvības simbols.1935. gadā atklātais piemineklis ir 42 metrus augsts un veidots no granīta, travertīna, dzezsbetona un vara.

Jaunā sieviete, kura tur rokās trīs apzeltītas zvaigznes, ir veidota no vara. Sākumā šo sievieti vēlējās veidot no bronzas, bet tajā laikā bronza bija dārga. Uzzinajām, kāpēc zvaigznes, ko sieviete tur rokās, ir apzeltītas. Vērojām eksperimentus par metālu īpašībām, tajā skaitā par oksidēšanos. Lai aizsargātu pieminekli no oksidēšanās, tas ir pārklāts ar malahītzaļo krāsu, tieši tādu, kāda tā ir vara osidēšanās galaproduktam malahītam.

Ekskursija uz Siguldu.

 

Melānija Dīce, 7.b klases skolniece./ “Latvijas skolas somas” atbalsts/

    18.maijā 7.b klase devās ekskursijā uz Siguldu. Sākumā  apmeklējām Turaidas pili. Mēs uzzinājām, ka Turaida lībiešu valodā nozīmē -Dieva dārzs. Apkārt Turaidas pilij ir mazi dīķīši.  Pils ir veidota no sarkanajiem ķieģeļiem un tos iegūst no māla, tāpēc lībieši raka dziļas bedres, kur mālu ieguva. Mūsdienās tie ir dīķi. Ļoti interesanti bija izzināt vēsturi ar spēli, kur mūs sadalīja 5 komandās. Skolēniem bija jāatbild uz 10 jautājumiem, bet, lai atbildētu, mums bija 1,5 stundu laikā jāizstaigā lielākā daļa no Turaidas pils rezervāta. Mēs uzzinājām, kas ir Turaidas roze un iepazināmies ar tās teiku. Pēc tam  devāmies uz Gūtmaņa alu. Mēs aplūkojām iespaidīgo alu un tās avotu. Tad  devāmies uz Tarzāna trasi. Interesanti bija tas, ka mums katram ir savas intereses. Lielākā daļa devās uz trasēm, daļa uz rodeļu trasi, citi uz batutu parku, bet dažiem arī pietika aplūkot parku. Kopumā šī diena bija lieliska. Mums arī palaimējās ar skaisto laiku. Daudzi iepazina jaunas vietas. Mums visiem ļoti patika šī diena!

Peldēšana iedvesmo uzvarām.

Aldis Rakstiņš, skolas direktors.

Kokneses sporta centra peldētāji š.g. 12.maijā Krāslavā  piedalījās atklātajās peldēšanas sacensībās “Daugavas loki 2022”. Sacensībās piedalījās dalībnieki no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Kokneses un Lietuvas pilsētas Viļņas komanda.

No Skrīveriem šajās sacensībās piedalījās Anna Celmiņa, Ernests Celmiņš,  Līva Ķimse, Kinga Ižo, Sabīne Mičule, Loreta Mičule.

Loreta Mičule  ieguva  divas II vietas- 50 m brasa stilā un  50 m uz muguras peldējumā.

Hobijs- peldēšana- veido personību!

Uz sarunu Skrīks  aicināja 8.a klases meiteni Loretu Mičuli, kura pavisam nesen, 12.maijā, Krāslavā piedalījās  atklātajās peldēšanas sacensības un divos peldēšanas stilos- 50 m uz muguras un  50 m brasā-ieguva II vietas. Lasīt tālāk …

8.a apmeklē botānisko dārzu.

12.maijā 8.a klase ,pateicoties “Latvijas skolas somas”līdzekļiem,devās  uz Salaspils botānisko dārzu un “Getliņi eko” poligonu. Botāniskā dārza oranžērijā apskatījām dažādus eksotiskus augus, kā piemēram, citronkoku, greipfrūta koku, banānkoku, eikaliptu, kaktusus, kā arī dzīvniekus: bruņurupučus, putniņus un zivis. Vēlāk devāmies uz “Getliņi eko” atkritumu poligonu, kur uzzinājām galveno atšķirību starp atkritumu poligonu un izgāztuvi. Izrādās, ka vasarā uz šo poligonu atbrauc 400 kravas mašīnas-pilnas ar atkritumiem. Vēl mums pastāstīja, ka atkritumiem sadaloties izdalās gāzes, kuras var izmantot elektrības ražošanai, vai sadedzināt, tādējādi iegūstot siltumu, kuru “Getliņi eko” izmanto tomātu, gurķu un ziedu audzēšanai. Visa klase esam apmierināti ar ekskursiju, jo bija jauki pavadīta diena.

Jaunlatviešu Jura Alunāna 190. jubilejai un Ata Kronvalda 185. jubilejai veltītais literāro darbu un pārspriedumu konkurss.

2022. gada 12. maijā, Kuldīgā norisinājās Jaunatnes radošais mākslu simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”. Pasākuma laikā tika godināti Jaunlatviešu Jura Alunāna 190. jubilejai un Ata Kronvalda 185. jubilejai veltītā literāro darbu un pārspriedumu konkursa laureāti. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klašu skolnieces Lianda Lācgalve un Una Krjučkovska piedalījās darbu lasījumos.

Priecājamies par jauniešu sasniegumiem – Liandai Lācgalvei – 1.vieta, Unai Krjučkovskai – 3. vieta un Jānim Straumem – atzinība.

Pasākuma laikā notika grāmatas “Pro Patria – VIII” atvēršanas svētki. “Par Tēvzemi” – grāmatā apkopoti rakstnieka E. Birznieka – Upīša 150. jubilejai veltītajā literāro darbu un pārspriedumu konkursā iesniegtie darbi. Prieks par mūsu 12. klases skolniecēm Zandu Albekeiti un Katrīnu Paulu Juknu, kuru darbi atrodami grāmatā.

Paldies skolotājai Santai Krasovskai!

Konkursu organizēja PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Kuldīgas novada pašvaldību.

Bērni klausās”Vilkus”.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā.

13.05. nav Latvijas dzimšanas diena vai kāda cita piemiņas diena. Taču šajā laikā, kad pasaulē plosās karš, skolēniem svētīgi ir atcerēties mūsu senču izlietās asinis par brīvību. To mums palīdzēja folkloras ansamblis ”Vilki”. Pateicoties viņiem, izstaigājām pa Latvijas vēstures takām, izdziedājām karavīru dziesmas, noklausījāmies latviskos mūzikas instrumentu, izpētījām senos ieročus. Paldies “Vilkiem”!

Draudzības turnīrs Tautas bumbā

Tautas bumbas pulciņa skolotājs A.Rakstiņš

3.maija pēcpusdienā Neretas vidusskolas sporta zālē notika Tautas bumbas turnīrs starp Aizkraukles novada: Aizkraukles, Neretas un Skrīveru zēnu un meiteņu komandām. Kopvērtējumā uzvarēja draudzība un spēlētprieks. Aizkraukles zēnu un meiteņu komandām 2.vieta, Neretas meitenēm 1.vieta, zēniem 3.vieta. Izcīnot trīs grūtas uzvaras,  mūsu skolas zēniem: M.Skrebam, R.Smilškalnam, J.Rubiķim, E.Ulmim, A.Rakstiņam, G.Onzulim, R.Gaņinam, G.Gobiņam – 1.vieta. Meitenēm: L.Ulmei, K.Štubei, A.Anufrijevai, A. Kiriļinai, K.Ižo, P.Kursītei, K.Szulgo, E.Kokinai uzvarēta viena spēle  – 3.vieta.

 

Olimpiskā diena skolā.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

    Šogad tradicionālais Latvijas Olimpiskā komitejas organizētais  Olimpiskais mēnesis sākās mēnesi pirms LOK 100.dzimšanas dienas un noslēdzās 22.aprīlī ar kopēju Vislatvijas rīta vingrošanu, kurā piedalīsies vairāk kā 160 000 dalībnieki no 41 pašvaldībās, sportojot 781  vietā Latvijā. Vingrojumu kompleksu autori: veselības sporta speciālisti-Monta Lībeka un Dinārs Zāģers.

      Arī mūsu skolā bija iespēja piedalīties olimpiskās dienas aktivitātēs. Rīts sākās ar novada sporta koordinatores Zigrīdas Spruktes radiouzrunu skolēniem. Zigrīda nedaudz pastāstīja par olimpiskās komitejas vēsturi, uzmundrināja dalībnieku sportisko garu. Tika atskaņota olimpiskā himna.

     Šogad katra klase varēja izpausties pēc saviem ieskatiem. Vingrošana sakrita ar audzināšanas stundas laiku, kuras tēma bija ”Olimpiskā diena”. Pārsvarā klasēs, pēc kopīgās vingrošanas, tika pārrunāta sporta nozīme cilvēka dzīvē.  Prieks, ka 3. klases paaicināja uz skolu Gustava mammu-Līgu Gobiņu , lai varētu radīt priekšstatu par pieaugušā cilvēka saistību ar sportu, par tā nozīmi veselības uzlabošanai un saglabāšanai.   7. b klasē klasesbiedri uzzināja par  pusaudžu elkiem-sportistiem. Daudzi dalījās savās izjūtās par šo tēmu.Tika nosaukti Martins Dukurs, Kristaps Porziņģis, Mairis Briedis, arī šahists Mihails Tāls. Klases audzinātājai ,neatlaidības un mērķtiecības dēļ, tā ir šķēpmetēja Inese Jaunzeme.

Fizikā atbalstām olimpisko dienu!

Sintija Rūze, fizikas skolotāja.

Olimpiskajai dienai par godu, fizikas stundā 8.klasei tēma tika pielāgota sportiskajām aktivitātēm. Skolēniem bija uzdevums noteikt savu jaudu ejot pa kāpnēm un ātri skrienot pa tām augšā.

Kā jau īstās sacensībās, pēc tam iegūtie rezultāti bija jāsalīdzina pāriem savā starpā. Kopumā, protams, uzvarēja draudzība, bet skolēniem bija interesanti saprast, kas nodrošina lielāku jaudu. Izrādās – ja gribi būt jaudīgāks, jāaudzē masa, pie nosacījuma, ka varēsi veikt to pašu distanci tajā pašā laikā, kāds tev bijis pirms masas pieauguma.

Lai visiem veselība, sportisks gars un pietiek enerģijas līdz mācību gada noslēgumam!