Jau no aprīļa vidus AUSV skolēni iesaistās Lielajā talkā un dodas sakopt Skrīveru apkārtni – piemiņas vietas un nozīmīgākos tūrisma objektus. Tādējādi bērni un jaunieši saliedējas kopīgā darbā, mācās cienīt un uzturēt tīru vidi. Paldies vecākiem par nodrošinātajiem darbarīkiem, bet pašiem bērniem un audzinātājām par čaklo darbu!
2.a klase 16.aprīlī devās talkot uz “Satekām”. “Satekas” ir unikāla vieta, kur satek divas upītes Maizīte un Brasla, veidojot vēl vienu upi Dīvaju. Tā ir vieta, kur var baudīt klusumu un putnu dziesmas, pastaigāties, atpūsties kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Talka bija reizē arī kā pārgājiens, kopīgs pasākums, kurā varējām veikt svarīgu uzdevumu – rūpēties par dabu un tīru vidi mums apkārt, sakopjot vienu no iecienītākajām atpūtas vietām Skrīveros.
Lai šī apkārtne būtu sakopta un tīra, 2.a klases bērni ļoti čakli strādāja, salasot atkritumus un žagarus, sakopjot ugunskura, piknika vietu un lapeni, nolasot lapas un žagariņus no upju tiltiem. Pēc labi padarīta darbiņa, bērni pacienājās ar līdz paņemtajiem veselīgajiem našķiem un uzkrāja spēkus atpakaļceļam uz skolu.
Par tīru, sakoptu un zaļu Latviju!
Evita Štauere, 2.b klases audzinātāja
3.b klase priecīgā un jautrā noskaņojumā kopā ar skolotāju Inesi Šali devās uz Kraukļakmeni. Cītīgi, ar lielu darba prieku salasījām visus mazos un lielos žagariņus, lai ikviens interesents var brīvi pieiet pie šī Skrīveru lepnuma. Uz pusdienām bijām atpakaļ – tik ļoti visiem pēc padarītā darba gribējās ēst.
Inta Sprosta, 3,b klases audzinātāja
15. aprīlī 4. klašu skolēni piedalījās Lielajā talkā, sakopjot pansionāta iemītnieku atdusas vietas Jaunajos kapos. Tika grābtas vecās lapas, vākti zari, radot mierpilnu vidi piemiņai. Šī nesavtīgā aktivitāte ne tikai palīdzēja uzturēt koptu kapu teritoriju, bet arī sniedza bērniem vērtīgu mācību par cieņu un līdzcietību pret aizgājušajiem, kā arī saliedēja klases kopīgai sadarbībai un sniedza gandarījumu par paveikto, stiprinot izpratni par talkas nozīmi mūsu kopīgā labā.
Ance Krastiņa, 4.b klases audzinātāja
16.aprīļa rītā, bruņojušies ar grābekļiem, devāmies sakopt Sūnu taku pie ezera. Gandrīz divas stundas čakli strādājām, lai sakoptu taku un padarītu ērtāk apskatāmas tajā esošās koka figūras. Daži strādāja tik aizrautīgi, ka tika arī pie tulznām!
Santa Judeika, 5.b klases audzinātāja
Es nedomāju, ka izvēlējāmies pašu skaistāko dienu, kad doties uz upes piekrasti, bet šī gada 16. aprīlī mēs, 8. b klase, braucām sakopt apkārtni Daugavas piekrastē, kuģīša “Baltā kaza” piestātnes vietā.
Piekrastē bija diezgan auksti, bet strādājot varējām vērot Daugavas dusmīgo viļņu un aukstā vēja cīņas. Mūs sadalīja nelielās grupās un uzdeva sakopt vairākas vietas. Mēs grābām lapas gan no piebrauktuves ceļa, gan no uzkalniņiem, arī sējām zāli, jo vasaras sezonā te būs pikniku vietas un notiks koncerti. Atpakaļ mājup devāmies kājām, lai izbaudītu dabu.
Agate Anufrijeva, 8.b klases skolniece
16. aprīlī 9.b klase piedalījās talkā, kuras laikā tika veikti vairāki darbi apkārtējās vides sakopšanai. Lai arī uzkopjamās vietas nebija daudz, darbi tomēr bija, un visa klase strādāja cītīgi un atbildīgi. Galvenais uzdevums bija sakopt Laimes Lāča taku – tika savākti zari, lapas un citi atkritumi. Pēc paveiktā darba taka izskatījās daudz tīrāka un sakoptāka. Laikapstākļi bija labvēlīgi – ārā bija silts un patīkams laiks, kas padarīja darbu vēl patīkamāku. Skolēni sadarbojās, palīdzēja cits citam un darbojās ar labu noskaņojumu. Pēc labi padarīta darba visi kopā atpūtāmies pie ugunskura un cepām desiņas. Karīna Vaivode, 9.b klases skolniece

Maija Svetiņina, 11.b klases skolniece
Ceturtdien, 10. aprīlī, abas vienpadsmitās klases devās talkā, pie Aizkraukles pilskalna sakopjot Ašķeres un L.Antona takas.
Pie pilskalna mūs sagaidīja Skrīveru pagasts pārvaldes vadītāja Santa Finstere un saimniecības nodaļas vadītājs Ģirts Kaķis, lai ierādītu darbus, kas veicami. Bet viņu smaids un pozitīvā attieksme jau pašā sākumā ļāva apzināties darāmā nozīmīgumu un deva motivāciju veikt uzdevumu.
Sadalījāmies divās grupās. Ģirts Kaķis zēnus aizveda uz Ašķeres taku un ierādīja, kā nolīdzināt, paplašināt un nostiprināt taku, lai to varētu izstaigāt. Kamēr zēni cītīgi darbojās ar lāpstām, paralēli meitenes grāba L.Antona taku, turpinājumā pievienojoties puišiem un attīrot arī garāko taku.
Protams, darbs tika pavadīts sarunās un smieklos. Kaut iepriekšējo dienu lietus dēļ taka bija nedaudz dubļaina un ik pa brīdim kādam paslīdēja kāja, mūs priecēja kopā būšana un skaistais skats, kas pavērās pēc paveiktā.
Kopumā par darbu saņēmām uzslavu, jo padarīts tika tiešām ļoti daudz un, protams, kas nav mazsvarīgi, arī kvalitatīvi.

Keisija Vidiņa, 11.b klases skolniece
11. aprīlī skolā viesojās divas jaunas meitenes, studentes, Rūta Hamstere un Laura Gribuste, lai parunātu par vidusskolēniem aktuālām tēmām. 10.a, 11.a un 12.a klausījās lekciju par tēmu “Kā sagatavoties universitātei?”, bet 10.b un 11.b par to “Kā izvirzīt un sasniegt mērķus?”. Liels pluss, manuprāt, bija tas, ka katra klase varēja izvēlēties, kura no piedāvātajām lekciju tēmām interesē vairāk.
Jaunietes bija sagatavojušas prezentāciju par katru tēmu, sākumā iepazīstinot ar sevi, saviem hobijiem un sasniegumiem. Manuprāt, ikvienam klausītājam bija interesanti klausīties, ko meitenes stāstīja, jo sarunā iesaistīja arī mūs visus un runāja brīvā valodā jeb tai saucamajā jauniešu stila valodā.
Lekcijā par mērķu uzstādīšanu mums pastāstīja, kā pareizi formulēt mērķus, cik svarīgi ir tos pierakstīt un to, cik ļoti mērķi palīdz sasniegt virsotnes un piepildīt sapņus, ja tiecas uz tiem. Interesanti bija uzzināt, ka mērķu izvirzīšanai nepietiek ar uzrakstītu vārdu uz lapas, bet gan vajadzīga shēma, pēc kuras pareizi noformulēt to.
Sarunas laikā meitenes mūs motivēja padomāt par savu nākotni, ko vēlamies sasniegt un kā to realizēt, kā arī deva piemērus no dzīves, ka, izvēloties grūtākus ceļus, lēmumus, mēs tai pašā laikā izvēlamies vieglāku nākotni, dzīvi. Viņas pierādīja shematiski, kā, mērķtiecīgi ejot šo grūtāko ceļu, pie mērķa visbiežāk nokļūst ātrāk, nekā virzoties pa sākumā vieglāko, bet tai pat laikā garāko un turpinājumā pat visai sarežģīto taku.
Manuprāt, šī lekcija bija ļoti noderīga un lika aizdomāties. Kā pašas jaunietes teica: viņas būtu laimīgas, ja viņu vidusskolas laikā kāds sniegtu šādas vērtīgas lekcijas. Paldies Laurai un Rūtai!

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja
9.aprīlī četri AUSV skolēni devās uz Jēkabpili, lai rādītu savu prasmi Skatuves runas konkursa reģionālajā kārtā. 18 Aizkraukles novada un Varakļānu skolēniem bija atvēlēta vēla pēcpusdiena – pēc 16.00, tomēr visi dalībnieki ļoti centās pārliecināt kompetento žūriju, kura jau noklausījusies visus pārējos Latvijas runātājus.
Mūsu skolēni spilgti atklāja savu talantu, gan izdzīvojot dzejas rindas, gan iejūtoties prozas fragmentā, un saņēma augstu novērtējumu punktos.
Lepojamies:
Roberts Bērziņš (2.a kl.) 1. pakāpe,
Bille Sofija Gavare (4.a kl.) 1. pakāpe,
Anastasija Šumska (10.b kl.) 1. pakāpe,
Raivis Lapiņš (6.b kl.) augstāko pakāpe.
Paldies par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā skolotājām Vijai Merožai, Dainai Vancānei-Viļumai, Santai Krasovskai!

Fizikas skolotāka Sintija Rūze
Aktualizējot tuvojošos eksāmena laiku, jāpiemin, ka Skrīveru skolēni tam gatavojas jau laicīgi. Kā viens no būtiskiem pasākumiem ir erudītu konkurss. Tas tika aizvadīts novembra izskaņā, bet atmiņas par to vēl ir labi saglabājušās.
Šogad skolēniem bija jādodas ārā no skolas telpām, jāmeklē kontrolpunkti Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas teritorijā. Pareizas atbildes un kartes pilnveidošana pēc saņemtās informācijas, ļāva skolēniem atrast dārgumu lādi ar īstiem dārgumiem un noskaidrot erudītākos mūsu vidū!
Dārgumu lādi izdevās atrast 12.klases komandai, bet erudītākie šajā konkursā izrādījās:
5.-6.klašu grupā:
1.vieta 6.b klase; 2.vieta 5.a klase; 3.vieta 5.b klase
7.-8.klašu grupā:
1.vieta 8.b klase; 2.vieta 8.a klase; 3.vieta 7.a klase
9.-12.klašu grupā:
1.vieta 11.a klase; 2.vieta 10.a klase; 3.vieta 10.b klase
Dabaszinātņu skolotāju vārdā pateicamies par dalību visiem skolēniem!

Elza Morozova, Alise Juste, 10.b klases skolnieces
10.a un 10. b klase devās divu dienu ekskursijā uz Lietuvu. Ceļā uz turieni jutāmies iepriecināti un gribējām ātrāk skatīt Viļņu. Pirmais apskates objekts bija Ilūziju muzejs, kurā gida vadībā apskatījāmies dažādus neparastus efektus un gleznas. Gids bija pacietīgs un angļu valodā detalizēti katrai ilūzijai paskaidroja, kā tā strādā.
Iepazinām Viļņu kā saulainu un labestīgu cilvēku pilsētu. Viesnīcā bija ļoti jauki un viesmīlīgi darbinieki, kas mūs iesaistīja deju virpulī. Mēs baudījām prieku kopā ar klasesbiedriem. Arī brokastis bija sātīgas, par visu bija lieliski padomāts.
Vēsturi iepazinām Trakai jeb Traķu pilī, kuras arhitektūra un dizains lika justies tā, it kā mēs dzīvotu šai pilī. No pieciem centiem katrs varēja izgatavot pats savu monētu, bet pils ārpusē bija daudz jauku suvenīru, kurus noteikti jānopērk.
Atpakaļceļā bijām priecīgi par laiku, kas pavadīts kopā ar savu un paralēlklasi. Paldies Tomam Strazdiņam un Norbertam Linkam par izplānoto un noorganizēto ekskursiju!

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja
21. martā Aizkrauklē notika Skatuves runas konkurss, kurā piecās klašu grupās piedalījās 72 dalībnieki no 10 Aizkraukles novada skolām. Mūsu skolu pārstāvēja Jānis Rozītis (1. kl. grupā), Roberts Bērziņš un Evelīna Ļeonoviča (2.-3. kl. grupā), Bille Sofija Gavare un Raivis Lapiņš (4.-6. kl. grupā), Aleksandrs Rakstiņš (7.-9. kl grupā), Anastasija Šumska, Sandija Strautniece un Rainers Albrehts (10.-12. kl. grupā).
Žūrijā bija Aizkraukles novada kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne, Aizkraukles kultūras centra direktors Alens Emīls Oknovs un Lielvārdes tautas teātra aktieris Uldis Dzērve.
Katrs dalībnieks uzstājās ar diviem sagatavotiem priekšnesumiem – dzejoli un prozas darba fragmentu. Paldies skolēniem par prasmi izteiksmīgi runāt publikai, vienlaikus atklājot daiļdarba saturu un radot interesi klausītājos. Paldies skolotājām Vijai Merožai, Dainai Vancānei-Viļumai, Līgai Volkovai un Santai Krasovskai par izvēlētajiem tekstiem un dalībnieku gatavošanu.
Trīs labākie katras grupas dalībnieki saņēma ceļazīmi uz konkursa reģionālo kārtu Jēkabpilī 9. aprīlī. Turēsim īkšķus un vēlēsim panākumus
Robertam Bērziņam (2.b),
Billei Sofijai Gavarei (4.a),
Raivim Lapiņam (6.b)
Anastasijai Šumskai (10.b)
Sandijai Strautniecei (11.a)!

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja
28.-31. martā Gruzijā, Amonašvili pedagoģiskajā centrā Bušetijā, notika starptautiska pedagoģiska konference, kurā atkal klātienē pēc pandēmijas laika ierobežojumiem piedalījās 125 pedagogi no 13 valstīm (Austrijas, Vācijas, Šveices, Baltkrievijas, Polijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Krievijas, Gruzijas). Dalības kvotu dēļ no Latvijas bijām 6. Jutos pagodināta par saņemto uzaicinājumu ierasties uz šiem lasījumiem jau desmito reizi. Kā Latvijas humānās pedagoģijas asociācijas biedre piedalos tajos kopš 2014. gada.

Lasīt tālāk …
Maija Svetiņina, 11.b klases skolniece
No gada sākuma līdz pat pagājušās nedēļas piektdienai, 28. martam, lielie un mazie dejotāji cītīgi gatavojās šī gada skatei. Ilgstoši vakari un nogurdinoši mēģinājumi kultūras namā. Cītīga piedalīšanās koncertos Skrīveros, Aizkrauklē un pat Zaubē. Viss – ikdienas regulārais darbs un uzstāšanās pieredze – mums palīdzēja sagatavoties šim lielajam notikumam.
Grūtākais bija tas, ka kolektīva “Susuriņi” 7.-9. klašu grupa pārgāja uz kolektīva “Susuri” 10.-12. klašu grupu, nepilnas sezonas laikā iemācoties četras jaunas dejas. Visnogurdinošākie mēģinājumi vienmēr ir pirms skates, jo tajos ieguldām pūles “deju tīrīšanā” un pilnveidošanā.
Skate – kolektīvu koprepertuāra pārbaude – vienlaikus ir gatavošanās 13. Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam “Es atvēru Laimas dārzu”. Dejotāju sniegumu skatē vērtēja horeogrāfi Dagmāra Bārbale, Jānis Purviņš, Dāvis Ērglis, Arvils Noviks, Guna Trukšāne, kuri ir arī deju lielkoncerta “Es atvēru Laimas dārzu”, skatuviskās dejas uzveduma “Viedvasara” un noslēguma koncerta “TE — AUST” veidotāji.
1.-4. klašu deju kolektīvs “Susuriņi” ieguva 1. pakāpi (44.3 punkti)
10.-12. klašu deju kolektīvs “Susuri” ieguva 1. pakāpi (42.3 punkti)
Paldies kolektīvu vadītājai Gitai Skudrai un pašiem dejotājiem par ieguldīto darbu ceļā uz galveno notikumu – deju svētkiem!

Santa Mārtinsone, Aizkraukles novada svešvalodu jomas vadītāja
27.03.2025. Aizkraukles novada vidusskolā notika 5. klašu angļu valodas konkurss ‘Game Day 2025’. Šajā konkursā piedalījās 13 komandas no Aizkraukles novada skolām.
No Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas piedalījās 5.a klases skolēni Renārs Dzenis, Karlīna Nikola Dišereite, Ralfs Skačkovs un Emīls Korņilovs un no 5.b klases piedalījās Lāsma Sola, Tomass Ondzulis, Francis Lūsis un Markuss Vītiliņš. 5. a klases komanda ieguva 3. vietu, bet 5.a klasei pietrūka tikai 1.5 punkti līdz 3. vietai.
Karlīna Nikola, Renārs Dzenis un Ralfs Skačkovs:
“Ierodoties uz konkursu, mūs sagaidīja skolas dežurante un parādīja, kur notiks aktivitātes. Pēc tam katra komanda iepazīstināja ar sevi un sākās spēles. Spēles bija ļoti interesantas. Pildījām 10 uzdevumus. Visinteresantākais bija ‘Running Dictation’ – diktāta rakstīšana. Šajā uzdevumā viens no komandas skrēja pie teksta, kas atradās zāles malā, centās to iegaumēt, tad skrēja atpakaļ pie savas komandas un nodiktēja rakstītājam.
Kad viss beidzās, mums bija 10 minūtes brīvā laika līdz rezultātu paziņošanai. Mēs ieguvām 3. vietu! Katra komanda saņēma diplomu un našķi. Pēc tam mēs devāmies mājās. Mums diena ļoti patika!”
Francis Lūsis un Tomass Ondzulis:
“‘Game Day 2025’ bija ļoti interesants. Kopā piedalījās 52 dalībnieki. Bija daudz sarežģītu uzdevumu, bet visgrūtākais uzdevums bija diktāts. Daži uzdevumi bija arī viegli. Mēs no 103 punktiem ieguvām 82,5 punktus. Diemžēl mēs netikām pirmajās trīs vietās, bet ieguvām 4. vietu. Mūsu komandu sauca ‘Team Batman’ un mūsu komandas sauklis bija: “Never back down, never what? Never give up!” Pēc uzdevumu izpildīšanas mums iemācīja ļoti labu deju. “