Nosaukti konkursa ”Ineses Galantes Talanti” laureāti

www.inesesgalantestalati.lv

Pēc vairāku mēnešu konkursa norises svētdien, 19.aprīlī, tika noskaidroti talantu konkursa “Ineses Galantes Talanti” 2015. gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija. Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 36 finālisti četrās kategorijās – vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki. Skolas skolēnam Mārcim Grīnbergam – izdevniecības „Dienas Žurnāli” speciālbalva – gada abonements Ilustrētajai Pasaules Vēsturei vai Ilustrētajai Zinātnei.

Panākumi Novada koru skatē

 Olga Krasutina, mūzikas skolotāja, kora diriģente

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēniem ir iespēja apmeklēt 4.-10.klašu kori, kurā viņi dzied savam priekam, uzstājas skolas rīkotajos pasākumos, kā arī parāda savu muzikālo izaugsmi koru novada skatē. Šogad, piedaloties novadu koru skatē, tikām izvirzīti uz otro kārtu, kas notiks 11.maijā Aizkraukles novada ģimnāzijā. Prieks, ka koristus atbalstīja skolas administrācija, skolas kolektīvs un vecāki. Īpašs paldies direktora vietniecēm Vijai Merožai un Ingrīdai Mačuļskai par pozitīvo atbalstu skates laikā. Paldies arī mūzikas skolotājai I.Biķerniecei. Skatē dziedājam trīs dziesmas: Latv.t.dz. „Stāvēju, dziedāju” (obligātā), V.Pūces ”Mana zeme” un Latv.t.dz.„Kas kaitēja nedzīvoti” (izlozes dziesmas). Skatē piedalījās 5 kolektīvi. Mums  bija iespēja paklausīties arī  citu kolektīvu  priekšnesumus. Skolēni ar savu dziedājumu bija apmierināti. Koru skatē ieguvām 1.pakāpes diplomu (41 p.). Paldies koncertmeistarei Ingai Strazdiņai par  pavadījuma izpildīšanu! Bērni grib dziedāt, un viņi to dara ar prieku, nevis kāda piespiesti, tas dod gandarījumu gan pašiem, gan skolotājiem, gan vecākiem. Lai gan skolu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem nav ilgstošas stabilitātes sastāva ziņā, jo  dziedošie bērni gads no gada mainās, taču darbs ir radošs un interesants, tāpēc dziedāšanu turpināsim arī turpmāk. Lai mums visiem kopā izdodas!

FOTO reportāža: Lielā Talka 2015 [PAPILDINĀTS!]

www.auv.lv

Otrdien, 21.aprīlī, skolēni skolotāju pavadībā devās sakopt apkārtni. Liels entuziasms, kopējā sociālā atbildība, darbaprieks un spars – to redzam skolēnos, skolotājos un viņu kopējā paveiktajā darbā. Fotoattēlos redzami 2., 3.a, 3.b, 5.a, 7.a, 8.a, 8.b, 9.b, 11., 11.b un 12.a klašu skolēni un skolotāji, kuri viņus pavadīja, paši talkoja un motivēja sasniegt un izdarīt vairāk!

A.Leitāne, 8.b: 

Šā gada 21. aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā norisinājās talka. Katrai klasei tika dots uzdevums sakopt kādu no Skrīveru novada vietām. Mūsu klasei  bija jāsakopj Pirmā Pasaules karā kritušo kapu vieta. Daudzi no mums sākumā nemaz nezināja, kur tie atrodas. Noskanot zvanam visi devāmies pēc saviem līdzpaņemtajiem instrumentiem, kuri vēlāk noderēja, lai pilnvērtīgi varētu nodoties darbam. Nonākdami galapunktā secinājām, ka vieta daudziem bija zināma.

Pirmais un galvenais uzdevums bija pienākumu sadalīšana, lai katrs no mums varētu netraucēti strādāt. Kad pienākumi sadalīti – jāķeras pie darba. Vispirms ar dārza šķērēm nogriezām visas ievu atvasītes, lai varētu sagrābt nobirušās un sausās lapas. To izdarīdami, ķērāmies pie vislaikietilpīgākā darba – lapu un zaru vākšanas. Pagāja ilgs laiks, kamēr to izdarījām. Vēlējāmies, lai rezultāts būtu iepriecinošs un patīkams. Tā arī bija. Beigu beigās, izdarīdami visus darbus, sākām domāt ko darīt tālāk? Ņemot vērā to, ka bija ļoti spēcīgs vējš – ugunskuru kurināt nevarēja, talku nobeidzām klases audzinātājas dārzā, cepot zefīrus un desiņas. Diena bija izdevusies!

S.Dzerkale, 12.a klase: “Jau otro gadu mūsu klasei tika dota iespēja Lielās talkas dienā stādīt mazās priedītes,atjaunot mežu. Šo darbu uzskatām par goda lietu, jo priecājamies, ka jau tagad esam atstājuši aiz sevis kaut ko paliekošu. Apskatījām arī pagājušajā gadā iestādītos kociņus, kuri aug spēcīgi. Šogad stādīšana notika bez lāpstām, bet gan ar speciālu metāla kapsulas palīdzību, kurā tika iemests stādiņš un tas pats” iestādījās” zemē, tikai nedaudz ar kāju bija jāpiemin. Pie kokiem piestiprinājām arī divus putnu būrīšus. Pēc darba, kā vienmēr,saņēmām apbalvojumus par čaklu strādāšanu un zināšanām par mežu, mielojāmies ar garšīgām desiņām un smalkmaizītēm. Varbūt tiešām šeit pēc gadiem atgriezīsimies, lai pārliecinātos, kā izaugušas mūsu priedes.”

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apsveicam olimpiāžu uzvarētājus!

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 9.klašu grupā: II vieta Ievai Brenčevai;

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 8.klašu grupā: III vieta Alisei Leitānei,

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 7.klašu grupā: I vieta Patrīcijai Zālītei, II vieta Diānai Katiņai, III vieta Austrai Pumpurei, atzinība Agatei Albekeitei.

Sadraudzības novadu informātikas olimpiādes 6.-7. klasēm rezultāti: I vieta Austrai Pumpurei, III vieta Evijai Mārtiņai un Emīlam Valdmanim.

Starpnovadu konkursā „Pazīsti savu organismu” 9.klašu grupā: I vieta Ilvai Viļumai, atzinība Egitai Bitei,

Starpnovadu konkursā „Pazīsti savu organismu” vidusskolu grupā: II vieta Leldei Kalniņai, III vieta Elzai Elizabetei Liepiņai.

Atklātajā mājturības olimpiādē meitenēm: I vieta Agatei Albekeitei, III vieta Zandai Albekeitei.

Starpnovadu mājturības olimpiādē zēniem: II vieta Mārim Arcihovičam, atzinība Jānim Kazakēvičam.

Starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē: II vieta Liegai Krasovskai, III vieta Evelīnai Sendijai Čubarei, III vieta Endīnei Bērziņai.

Kulturoloģijas konkursā: atzinības Elīnai Balandai, Valdai Balandai, Elīnai Mārtiņai, Endīnei Bērziņai.

CSDD konkursā „Zini ceļu satiksmes noteikumus velosipēdistiem”: atzinība Jorenam Jānim Glodam

Apsveicam un vēlam panākumus arī turpmāk!

Aizvadīta vecāku diena

V.Meroža, foto: A.Katajs-Paeglis

15.aprīlis – vecāku diena. Dienas programmā vecāki varēja apskatīt bērnu rokdarbus un cityus radošos sasniegumus. Paldies skolotājiem Inārai Plakanei, Danai Podvinskai un Aivaram Katajam-Paeglim. Pulksten 17.00 skolēni rādīja savus sasniegumus kultūras jomā: koristi dziedāja dziesmas, dejotāji dejoja dejas, saksofonistu kvartets atskaņoja skaņdarbus, bet skolas skolēnu dramatiskais pulciņš parādīja fragmentu no muzikālās izrādes. Pārsteigumu sagādāja divas meitenes ar savu dziedāšanu: Kitija Leitāne un Diāna Katiņa. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apokopoti aktualitāšu konkursa marta mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizvadītajā mēnesī notikušajos konkursos skolēni kā ierasts apliecināja savas zināšanas visplašākajā aktuālo norišu spektrā, sākot ar aktuālo politikā, ekonomikā un kultūrā, tā arī sportā un vietējās norisēs. Apkopojot mēneša rezultātus redzam, ka vidusskolas klases šajā mēnesī ir izrādījušās spēcīgākas kā pamatskolas klases. Tāpat īpaši jāuzslavē 22 skolas skolēni, kuri ieguva kādu no godalgotajām vietām. Pārējie rezultāti redzami diagrammā!

Kalvis Kalniņš 5.klašu TV erudīcijas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks”

Teksts un foto: Santa Krasovska, Kalvja latviešu valodas un literatūras skolotāja

5.klases skolēns Kalvis Kalniņš 9.aprīlī kopā ar saviem līdzjutējiem devās uz Latvijas Televīziju, lai piedalītos erudīcijas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks”. Ierodoties studijā, uzzinājām, ka viņš jau ir izturējis milzīgu atlases kārtu, jo dalībai bija iesūtīts ap 430 pieteikuma anketu. Pēc veiksmīga starta pusfinālā Kalvis kā vienīgais zēns sarp piecām meitenēm tika jau nākamajā dienā, 10.aprīlī, aicināts uz finālu. Skatoties ierakstus, grūti iedomāties, ka vienas spēles filmēšana ilgst 6-7 stundas, kas ir milzīgs fizisks un psiholoģisks pārbaudījums gan līdzjutējiem, bet īpaši pašiem dalībniekiem.

Lasīt tālāk …

E.Ostrovskas raksts publicēts “The Baltic Sea project” žurnālā

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [6.88 MB]

EKOSKOLAS: Līdz ar pavasari pienācis laiks talkām un koku stādīšanai!

www.videsfonds.lv

Arī šogad Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu.  Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un „Izzini mežu” programmām.

Lasīt tālāk …

Zvaigznes grāmatnīca Aizkrauklē aicina piedalīties konkursā “Skaistus dzejoļus es rakstu….”

www.staburags.lv

Konkursa devīze ir “Dzejas rindas tālu skan…”.  Aicināti piedalīties  1. – 4.klases,  5. – 9. klases  un 10. – 12.klases skolēni.  Konkursā līdz 5. maijam jāiesniedz iepriekš nepublicēts dzejolis par  brīvi izvēlētu tematu.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt