BSP nometne 2021

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja, attēlā- Marka Anufrijeva zīmējums nometnē

No 4. līdz 7. maijam sešiem mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties attālinātajā nometnē, kurā tāpat kā parastajās nometnēs bija atklāšanas ceremonija, radošās darbnīcas, lekcijas un noslēguma pasākums. Tajā iesaistījās Katrīna Borzova no 6.a klases, Agate Jeluškina no 6.b klases, Karīna Gaņina un Krista Posnija no 7.a klases, Beāte Babre no 7.b klses, Marks Anufrijevs no 8.a klases un arī skolotāja Daiga Martinsone. Īpaši jāuzslavē Beāte, kura drosmīgi prezentēja skolu, demonstrēja skaņas iegūšanu no glāzēm un savus video straumēšanas kanālā. Karīnas, Marka un Beātes vērtējums: Lasīt tālāk …

Sertifikāts par dalību Ūdens dienā.

Daiga Martinsone, projekta koordinatore

UNESCO asociētā Baltijas jūras projekta koordinatori aicināja šajā gadā, strādājot attālināti, veikt dažādus interesantus ar ūdeni saistītus darbus -eksperimentus, video veidošanu, aprakstu veidošanu par ūdens vērtību u.c.
Mūsu skolēni ievietoja fotogrāfijas, kur sasalis ūdens veido neparastas formas ledus “sēni”, ledus eņģeli vai arī saulrietā iekrāsojas ugunssarkanā krāsā. Visvairāk sirsniņu bija ieguvusi Dāvida Meņšova fotogrāfija un apraksts. 7. klašu skolnieces veidoja video par ūdens pārvērtībām sala laikā, par ūdens ksilofonu un ūdens patēriņu kokvilnas un citu apģērbu ražošanā. 11. klašu skolēni apkopoja idiomas par ūdeni, no kurām “turēt galvu virs ūdens” var noderēt katram. Par skolas aktivitāti sešiem skolēniem būs iespēja no 4. maija līdz 7. maijam piedalīties attālinātajā nometnē, kuras laikā būs iespēja gan diskutēt angļu valodā ar citu valstu skolēniem, gan arī vērot un veikt eksperimentus.
Ar projekta kopsavilkumu var iepazīties sertifikātā norādītajā adresē.

 Pasaules Ūdens diena un angļu valoda.

Aija Ieleja, angļu valodas skolotāja.

11.a klases skolēni arī atbalstīja Baltijas jūras projektu saistībā ar Pasaules Ūdens dienu, meklējot idiomas un frazeoloģismus angļu valodā, kā arī pielāgojot tiem atbilstošus frazeoloģismus latviešu valodā, kas arī bija lielākais izaicinājums. Taču skolēni demonstrēja savu izdomu,radošumu un prasmi interpretēt, idiomas gan tulkojot, gan skaidrojot ar piemēriem, gan arī mēģinot tās ilustrēt. Populārākie starp skolēnu sameklētajiem frazeoloģismiem angliski  ‘feel like a fish out of water’ (justies ne savā ādā), ‘in hot water'(pamatīgā ķezā) , ‘walk on water’ (izvilkt kamieli caur adatas aci), bet atradās arī neparastāki izteicieni, piemēram,  ‘a big/tall drink of water’ ar nozīmi- gara auguma cilvēks, un ‘water under the bridge’ – daudz ūdens aiztecējis. Šī projekta aktivitāte noteikti ļāva skolēniem paplašināt vārdu krājumu gan angļu, gan dzimtajā valodā, kā arī nedaudz citādāk paraudzīties uz mūsu ikdienā tik ierasto ūdeni.

Visu  skolu paveikto var apskatīt šajā saitē.

Water idioms (padlet.com)

Lasīt tālāk …

Izglītojoša nodarbība “Viss, kas man jāzina par reproduktīvo veselību”

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

6. aprīlī Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) studentes Ieva Morozova un Sindija Kezika visiem septīto un astoto klašu skolēniem attālināti Zoom vidē novadīja nodarbību par reproduktīvo veselību. Nodarbība bija sadalīta trijās daļās, ar skolēniem tika pārrunāti jautājumi par pārmaiņām pusaudžu ķermenī, par reproduktīvo sistēmu un ar to saistītajām slimībām, kā arī drošību. Katras nodaļas beigās tika piedāvāti jautājumi Kahoot lietotnē, un skolēni varēja pārbaudīt, kā viņi ir sapratuši skaidrotos jautājumus. Skolēniem bija iespēja lejuplādēt izglītojošu bukletu , ko varēs izmantot vēlāk. Nodarbības beigās skolēniem tika dota iespēja anonīmi uzdot sev interesējošos jautājumus un lektores sniedza atbildes uz tiem.

Nodarbība tika organizēta sadarbībā ar RSU un projektu Soroptimist International.

KO SKOLĒNI DARĪJA ŪDENS NEDĒĻAS LAIKĀ?

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja
Pētīja, izzināja un veidoja dažādus video stāstus. 7.b klases skolniece Katrīna Kondrāte izveidoja video par ūdens pārvērtībām sala laikā. Viņas vecvecāki, par pamatu ņemot lietotu Ziemassvētku eglīti, nolēma tai dot otru dzīvi. Lejot pakāpeniski eglītei virsū ūdeni, ūdens sasala un radās eņģelim līdzīga ledus skulptūra. To visu Katrīna samontēja, pievienoja mūziku un tekstu angļu valodā. Video tika ievietots piezīmju sienā, kuru var atrast adresē:  BSP Water Week: Valuing water (padlet.com)
7. b klases skolniece Beātes Babre mācās mūzikas skolā flautu, viņai izdevās uz ūdens glāzēm nospēlēt melodiju, šis muzikālais darbs Ūdens nedēļas ietvaros publicēts VISC lapā: https://www.facebook.com/watch/?v=160516225933056

 

Ūdens dienas aktivitātes.

Daiga Martinsone, projekta koordinatore

Tradicionāli Baltijas jūras projekta organizatori aicina atzīmēt Pasaules Ūdens dienu ar dažādām aktivitātēm, šogad tās ir citādākas nekā parasti. Mūsu skolēni iesaistījās fotogrāfiju, video un aprakstu veidošanā par ūdens nozīmi. 11. klašu skolēni skolotājas Aijas Ielejas vadībā meklēja idiomas par ūdeni un to tulkojumu angļu valodā, kā arī tiešo tulkojumu . Tekstam tika piemeklēti atbilstoši attēli. Skolēni no  9 dalībvalstīm  šos darbus apkopo un ievieto kopīgā saitē, katrs var tos apskatīt un novērtēt.

E.Sparāna apraksts: “ Ziema ir Latvijas aukstākais gadalaiks. Termometra stabiņš var noslīdēt līdz -30 grādiem pēc Celsija. Ziema un sniegs – tā ir burvība. Ja sniegs ir mitrāks un lipīgāks var celt sniegavīrus un pikoties. Cik skaisti ir apsnigušiei koki un krūmi ar sniegu! Kā lielas un milzīgas sniega kupenas! Man ziema patīk, jo sniegā var taisīt sniega enģeļus, var slēpot pa mežu un baudīt skaisto ziemu. “  Teksts tika tulkots angļu valodā un tam pievienota atbilstoša skolēna uzņemta fotogrāfija.

Video par vides tēmu.

Līva Krūmiņa, 7.b klases skolniece

2020.gada 17.decembrī mums bija iespēja piedalīties Baltijas jūras projekta organizētajā Zoom tiešsaistes nodarbībā. Nodarbības laikā skolēni uzzināja par video stāsta veidošanas pamatprincipiem, stāsta vizualizēšanu, vienkārša scenārija veidošanu, filmēšanas paņēmieniem, montāžu telefonā, kā arī saņēma uzdevumu – izveidot īsu video par tēmu “Ūdens”. Veselu mēnesi strādājām pie tā, lai video būtu izdevies un interesants. Otrajā Zoom nodarbībā tika analizēti visi skolu iesūtītie video, izteikti priekšlikumi, kā materiālus uzlabot. Mūsuprāt, pirmajai reizei mums video izdevās izveidot ļoti labi.

 Video materiālu veidoja 7. b klases skolnieces Beāte Babre un Līva Krūmiņa, projektu koordinēja skolotāja Daiga Martinsone. 

 

 

Silto džemperīšu diena-9.02.

Eko padome

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Eko padome aicina 9.februārī samazināt temperatūru telpās, lai ietaupītu siltuma enerģiju.

https://fb.watch/3AO-spmLsz/

Reāla rīcība klimata labā.

AUSV ekopadome

9.februāris – ikgadējā akcija klimata pārmaiņu mazināšanai “Silto džemperu diena”.  Ekopadome aicina novada iedzīvotājus, uzņēmumus un citas organizācijas 9. februārī piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena” (‘Thick Jumper Day’), lai uzsvērtu dažādos veidus, kā mēs ikdienā varam mazināt pasaules “sildīšanu”.  Lai atbalstītu šo akciju, telpās jāsamazina temperatūra un jāuzvelk siltāks džemperītis, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.  Pilnīgi pietiks, ja telpās temperatūru samazinās par vienu vai dažiem grādiem.  Šī gada akcijas moto: “Reāla rīcība klimata labā”  Kā apliecinājumu atbalstam, uzņem foto attēlu un dalies sociālajos tīklos ar mirkļbirku #SkrīveruEkoskola, #UzvelcDžemperi @AUSVekopadome (Instagram un Facebook)

Ekoskolas vides kodekss.

Ekoskolas padome

Šajā mācību gadā ekoskolas gada tēma ir “Pārtika”. Ekoskolas uzdevums ir meklēt praktiskās rīcības iespējas pārtikas patēriņa radīto ietekmju mazināšanai skolā, mājās un tuvākā apkārtnē. Tā kā šobrīd skolā netiekamies un nevaram organizēt aktivitātes klātienē – ekopadome ir izstrādājusi vides kodeksu un aicina arī novada iedzīvotājus izvērtēt savas rīcības – izvēlēties vietējo ražotāju pārtiku, audzēt pašiem, pievērst uzmanību produkta sastāvam, gatavot tik daudz, cik var apēst. 

Vide kodeksa ilustrators Marks Anufrijevs (8.a klase)