Rīcības nedēļa skolā.

Danute Podvinska , ekoskolas koordinatore

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā “Rīcības dienas” tika organizētas, lai stimulētu samazināt atkritumus. 

Tika īstenotas vairākas aktivitātes. Ekopadome rūpējoties, lai pet pudeles, kas izmestas skolā parastajās atkritumu tvertnē, tiek šķirotas. Aktīvisti izveidoja un izvietoja katrā gaitenī depozīta kastes. Tagad skolēni savu depozīta pet pudeli vai skārda bundžu var nodot depozītā. Iegūtie  kuponi tiks apgrozīti ekopadomes aktivitātēm. Lai mazinātu skolēnu vēlmi starpbrīžos doties uz veikalu un iegādāties neveselīgus našķus iepakojumā, kas netiek pārstrādāts.  Ekopadome divas dienas piedāvāja iegādāties līdzi paņemtajos traukos un krūzēs ābolu sulu un pašceptus našķus, piemēram, burkānkūku, vegānisko auzu pārslu – ābolu kūku u.c.. Šonedēļ tika izsludināts makulatūras konkurss starp visām klasēm, kas intensīvi norisināsies līdz 27. novembrim. Savukārt, 1.- 4. klašu ekopadome “Rīcības dienas” ietvaros devās ekskursijā uz Ķilupes atkritumu šķirošanas laukumu Skrīveros, kur uzzināja, kādus atkritumus šķiro.  Skolēni uzzināja arī, kādus atkritumus, diemžēl, nešķiro.

«Young Climathon 2022”

Karīna Gaņina, skolniece.

 10.un 11. novembrī notika hakatons skolēniem “Young Climathon 2022”. Tajā Latvijas ekoskolu skolēni, tostarp, arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, piedāvāja savu redzējumu aktuālām problēmām, piemēram, kā izglītot jauniešus par zaļo enerģiju, kā vairot sabiedrības atbildību par klimata pārmaiņām. Hakatonā varēja piedalīties Latvijas ekoskolu audzēkņi, kuri ir vecāki par 14 gadiem un kuriem ir būtiska vide, kurā tie dzīvo. Hakatona mērķis ir veicināt izpratni par klimata pārmaiņu radītājiem izaicinājumiem un sekmēt ilgtspējīgu un klimatam draudzīgu pilsētvides risinājumu izstrādi.

No Andreja Upīša vidusskolas hakatonā piedalījās četras skolnieces – Karīna Gaņina, Līga Survila, Liene Zariņa un Agate Jeluškina.

Divas dienas komanda “Zaļie Upīši” cītīgi strādāja pie savas idejas. Platformā “Instagram” notika aptauja, vai pašreizējās velosipēdu novietnes ir pietiekami labas vai ir vajadzīgi uzlabojumi. Skolnieču piedāvājums bija izveidot praktiskas velosipēdu novietnes pie mūsu skolas.

Meitenes piedāvāja vairākus variantus, kā varētu izskatīties viņu projekts. Vairākums skolēnu nobalsoja, ka ir vajadzīgi uzlabojumi. Rezultātā apbalvošanas ceremonijā komanda “Zaļie Upīši” saņēma trīs balvas: skatītāju simpātiju (VIZUM Ventspils zinātnes centra apmeklējums) , specbalvu no Eiropas Savienības mājas (200 eiro) un godpilno otro vietu (200 eiro).

#Ekoskolas, #YoungClimathon, #ForOurPlanet, #ForOurFuture, #rtuzic, #videsizglitibasfonds

Makulatūras vākšanas konkurss

EKO Rīcības nedēļa.

Ar saukli “Mazas rīcības– liela ietekme” no 7. līdz 13. novembrim visā Latvijā norisinās Rīcības dienas. Šajā nedēļā 62666 bērnu un jauniešu no vairāk kā 145 izglītības iestādēm pievērsīs sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

“Šogad Rīcības dienas ir jo īpaši liels notikums, jo notiek jau desmito gadu un starptautiski iesaistīs vairāk nekā 750 000 bērnu no 104 valstīm. Rīcības dienas arī sakrīt ar Ēģiptē notiekošo 27. ANO Klimata konferenci, kur politiķiem un ekspertiem jāvienojas par straujāku rīcību klimata pārmaiņu krīzes ierobežošanai. Prieks, ka Ekoskolas un citas izglītības iestādes gan Latvijā, gan visā pasaulē ir kā labās prakses piemērs, kas šajā dienās īstenos dažādas aktivitātes un piedāvās risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. Izglītības iestādes šajās dienās parādīs, ka ar mazām rīcībām, ja mēs darām tās visi kopā, varam panākt lielas pārmaiņas,” stāsta Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns. Lasīt tālāk …

Tiek nodibināta mazā Eko padome.

Agnese Bērziņa, 4.a klases skolniece.

Ekoskolu programma ir viens no populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē.Papildus lielajai Ekopadomei šodien Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā tika nodibināta arī 1.-4.klašu skolēnu Ekopadome. Tajā ir iesaistījušies 17 bērni. Pirmajā sanāksmē Ekopadomes dalībnieki skatījās multfilmu par to, kas ir Ekoskola un koordinatore Danute Podvinska iepazīstināja skolēnus ar galvenajiem pienākumiem.

Prieks par mūsu skolas aktīvistiem!

Mēs atbalstām projektu ,,Meža dienas”!

Emīlija Ļebedeva, 8.b klases skolniece.

23.septembrī 8.b klases skolēni piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projektā ,,MEŽA DIENAS 2022 – pašvaldību labiekārtošanas darbi parkos un izpratnes par mežu veidošanu”. Projekta mērķis ir izglītot par meža apsaimniekošanu, koku nozīmi ainavā un parku arhitektūrā. Un projekta moto ir:  „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”.

Sākumā mēs iestādījām trīs mazas eglītes Akmens dārzā pie skolas. Vietu, kur stādīt eglītes, palīdzēja atrast skolas direktore Ieviņa Piļka un skolas dārzniece Iveta Lagzdiņa. Eglītes stādījām ar speciālu aparātu, ar kuru stāda jaunos mežus ( 3000 stādi uz hektāru), tad mērijām koka diametru un augstumu, kas nepieciešams, ja kokus pārdod. Vēl skolnieki skaitīja koka vecumu un iepazina darbarīku, ko izmanto, lai noteiktu koka vecumu mežā. Kopā 8. klase iemācījās un izmēģināja koku stādīšanu, pasargāšanu no meža dzīvniekiem un par nepieciešamajiem mērījumu darbarīkiem koku pārdošanā.

 Paldies Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Sēlijas nodaļas vecākās mežsaimniecības konsultantei Ingai Bušai!

Šogad atkal pacelts Zaļais karogs!

 Līga Survila, ekopadomes dalībniece.

  15.septembrī notika lielā ekopadomes sanāksme, kuras laikā mums pievienojās daži jauni, zaļi domājoši dalībnieki. Tika sadalīti veicamie amati un ievēlēta ekopadomes prezidente- Liene Zariņa un viceprezidente- Eleonora Leitāne. Ar prieku un lepnumu varam paziņot, ka jau astoto gadu pēc kārtas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas priekšā, blakus Latvijas sarkanbaltsarkanajam karogam, plīvo arī Zaļais karogs, kā atgādinājums, ka mums ir, ar ko lepoties. Pirms šī notikuma runu teica gan skolas direktore Ieviņa Piļka, gan ekopadomes koordinatore Danute Podvinska. Mēs lepojamies, ka pie mūsu skolas plīvo Zaļais karogs, jo, redzot šādu karogu, varam būt pārliecināti, ka skolēni šajā skolā zina, kā izturēties pret apkārtējo vidi.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolai 8.gadu Zaļais karogs.

 8.a klases skolniece Līga Survila

  Otrdien, 13.septembrī četras pārstāves no ekopadomes un skolotāja Danute Podvinska, devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai piedalītos Ekoskolu apbalvošanas ceremonijā. Šogad 94 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu un Andreja Upīša Skrīveru vidusskola bija viena no tām. Prieks un lepnums par to, ka mūsu skolai šis jau ir 8.karogs! Pasākums bija ļoti interesants, to vadīja daudziem pazīstamais improvizācijas teātra aktieris, komiķis, latgalis, pankroka grupas līderis un vienkārši ļoti sirsnīgs cilvēks Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens . Viņa brāļi, no improvizācijas teātra ”Spiediens”, palīdzēja jautrā veidā aktualizēt vides problēmas.

   Noslēgumā Eko skolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns izteica optimistisku cerību: “Atliek tikai cerēt, ka zaļi domājošu skolu skaits turpinās augt un novēlēt esošām, lai veiksmīgs un zaļiem darbiem bagāts jaunais Ekoskolu gads!”

Uzdevumi.lv pateicība Andreja Upīša Skrīveru vidusskolai

Mācību gada noslēgumā Andreja Upīša Skrīveru vidusskola saņēmusi portāla Uzdevumi.lv diplomu par nopelnīto 3. vietu Zemgales plānošanas reģionā – atrisināti 186 764 uzdevumi un iegūti 90 373 TOP punkti.

Pateicoties novada domes atbalstam, katram skolēnam un skolotājam ir pieslēgts pakalpojums PROF, kas paver plašākas iespējas, lai patstāvīgi mācītos, redzētu savas veiksmes, neveiksmes, sacenstos ar citiem skolēniem visā Latvijā.

Matemātikas skolotāja Ineta Jurgensone ir viena no aktīvākajām portāla Uzdevumi.lv lietotājām ikdienas darbā. Lūdzu viņu pastāstīt par priekšrocībām, ko sniedz portāla Uzdevumi.lv izmantošana mācību procesā:

Lasīt tālāk …

Nāc mācīties Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā!

Nāc mācīties Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā!

Sīkāka informācija: https://www.auv.lv/uznemsana/

Dokumentu iesniegšana:

Līdz 30.jūnijam katru darba dienu no plkst. 9.00 – 14.00
(uz 10. klasi, sākot ar 14. jūniju)

No 8. augusta līdz 19. augustam katru darba dienu no plkst. 9.00 – 14.00

Tālrunis informācijai: 27875376