Pasaules Ūdens diena un angļu valoda.

Aija Ieleja, angļu valodas skolotāja.

11.a klases skolēni arī atbalstīja Baltijas jūras projektu saistībā ar Pasaules Ūdens dienu, meklējot idiomas un frazeoloģismus angļu valodā, kā arī pielāgojot tiem atbilstošus frazeoloģismus latviešu valodā, kas arī bija lielākais izaicinājums. Taču skolēni demonstrēja savu izdomu,radošumu un prasmi interpretēt, idiomas gan tulkojot, gan skaidrojot ar piemēriem, gan arī mēģinot tās ilustrēt. Populārākie starp skolēnu sameklētajiem frazeoloģismiem angliski  ‘feel like a fish out of water’ (justies ne savā ādā), ‘in hot water'(pamatīgā ķezā) , ‘walk on water’ (izvilkt kamieli caur adatas aci), bet atradās arī neparastāki izteicieni, piemēram,  ‘a big/tall drink of water’ ar nozīmi- gara auguma cilvēks, un ‘water under the bridge’ – daudz ūdens aiztecējis. Šī projekta aktivitāte noteikti ļāva skolēniem paplašināt vārdu krājumu gan angļu, gan dzimtajā valodā, kā arī nedaudz citādāk paraudzīties uz mūsu ikdienā tik ierasto ūdeni.

Visu  skolu paveikto var apskatīt šajā saitē.

Water idioms (padlet.com)

Lasīt tālāk …

Ūdens dienas aktivitātes.

Daiga Martinsone, projekta koordinatore

Tradicionāli Baltijas jūras projekta organizatori aicina atzīmēt Pasaules Ūdens dienu ar dažādām aktivitātēm, šogad tās ir citādākas nekā parasti. Mūsu skolēni iesaistījās fotogrāfiju, video un aprakstu veidošanā par ūdens nozīmi. 11. klašu skolēni skolotājas Aijas Ielejas vadībā meklēja idiomas par ūdeni un to tulkojumu angļu valodā, kā arī tiešo tulkojumu . Tekstam tika piemeklēti atbilstoši attēli. Skolēni no  9 dalībvalstīm  šos darbus apkopo un ievieto kopīgā saitē, katrs var tos apskatīt un novērtēt.

E.Sparāna apraksts: “ Ziema ir Latvijas aukstākais gadalaiks. Termometra stabiņš var noslīdēt līdz -30 grādiem pēc Celsija. Ziema un sniegs – tā ir burvība. Ja sniegs ir mitrāks un lipīgāks var celt sniegavīrus un pikoties. Cik skaisti ir apsnigušiei koki un krūmi ar sniegu! Kā lielas un milzīgas sniega kupenas! Man ziema patīk, jo sniegā var taisīt sniega enģeļus, var slēpot pa mežu un baudīt skaisto ziemu. “  Teksts tika tulkots angļu valodā un tam pievienota atbilstoša skolēna uzņemta fotogrāfija.

Video par vides tēmu.

Līva Krūmiņa, 7.b klases skolniece

2020.gada 17.decembrī mums bija iespēja piedalīties Baltijas jūras projekta organizētajā Zoom tiešsaistes nodarbībā. Nodarbības laikā skolēni uzzināja par video stāsta veidošanas pamatprincipiem, stāsta vizualizēšanu, vienkārša scenārija veidošanu, filmēšanas paņēmieniem, montāžu telefonā, kā arī saņēma uzdevumu – izveidot īsu video par tēmu “Ūdens”. Veselu mēnesi strādājām pie tā, lai video būtu izdevies un interesants. Otrajā Zoom nodarbībā tika analizēti visi skolu iesūtītie video, izteikti priekšlikumi, kā materiālus uzlabot. Mūsuprāt, pirmajai reizei mums video izdevās izveidot ļoti labi.

 Video materiālu veidoja 7. b klases skolnieces Beāte Babre un Līva Krūmiņa, projektu koordinēja skolotāja Daiga Martinsone. 

 

 

Silto džemperīšu diena-9.02.

Eko padome

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Eko padome aicina 9.februārī samazināt temperatūru telpās, lai ietaupītu siltuma enerģiju.

https://fb.watch/3AO-spmLsz/

Reāla rīcība klimata labā.

AUSV ekopadome

9.februāris – ikgadējā akcija klimata pārmaiņu mazināšanai “Silto džemperu diena”.  Ekopadome aicina novada iedzīvotājus, uzņēmumus un citas organizācijas 9. februārī piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena” (‘Thick Jumper Day’), lai uzsvērtu dažādos veidus, kā mēs ikdienā varam mazināt pasaules “sildīšanu”.  Lai atbalstītu šo akciju, telpās jāsamazina temperatūra un jāuzvelk siltāks džemperītis, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.  Pilnīgi pietiks, ja telpās temperatūru samazinās par vienu vai dažiem grādiem.  Šī gada akcijas moto: “Reāla rīcība klimata labā”  Kā apliecinājumu atbalstam, uzņem foto attēlu un dalies sociālajos tīklos ar mirkļbirku #SkrīveruEkoskola, #UzvelcDžemperi @AUSVekopadome (Instagram un Facebook)

Ekoskolas vides kodekss.

Ekoskolas padome

Šajā mācību gadā ekoskolas gada tēma ir “Pārtika”. Ekoskolas uzdevums ir meklēt praktiskās rīcības iespējas pārtikas patēriņa radīto ietekmju mazināšanai skolā, mājās un tuvākā apkārtnē. Tā kā šobrīd skolā netiekamies un nevaram organizēt aktivitātes klātienē – ekopadome ir izstrādājusi vides kodeksu un aicina arī novada iedzīvotājus izvērtēt savas rīcības – izvēlēties vietējo ražotāju pārtiku, audzēt pašiem, pievērst uzmanību produkta sastāvam, gatavot tik daudz, cik var apēst. 

Vide kodeksa ilustrators Marks Anufrijevs (8.a klase)

Šonedēļ skolēniem izsniegs pārtikas pakas

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 5. līdz 12. klases audzēkņi, kuri mācās attālināti un kuriem piešķirtas brīvpusdienas, no 16. decembra Skrīveru kultūras centrā varēs saņemt pārtikas pakas.

Tā kā 7. līdz 12. klašu skolēni turpina mācīties attālināti, viņiem patlaban pārtikas pakas sagatavotas par laika periodu no 16. novembra līdz 18. decembrim, tās vērtība ir 34,08 eiro – 1,42 eiro par katru dienu.

Savukārt 5. un 6. klases audzēkņi attālināti mācās no 4. decembra, līdz ar to pārtikas paka viņiem sagatavota par vienpadsmit darba dienām un tās vērtība ir 15,62 eiro.

Skrīveru kultūras centrā bērni vai vecāki pārtikas pakas varēs saņemt piecas dienas: 16., 17., 18., 21. un 22. decembrī no pulksten 9 līdz 14.

Pārtikas pakas saņems 206 pamatskolēni un 11 vidusskolēni. Lasīt tālāk …

Informācija par attālinātā mācību procesa norisi

Panākumu Universitātes izlaidums

Laura Koļesņikova, 11. klases skolniece

Neskatoties uz to, ka savu ikdienu pavadām mājas, distancējoties no apkārtējiem, ārpus skolas aktivitātes turpina notikt! 29. aprīlī atkal, kopīgi pieslēdzāmies tiešsaistes Panākumu Universitātes pēdējai nodarbībai. Dienas pirmajā daļā iesaistījāmies interaktīvā erudīcijas spēlē, kur labākie saņēma balvas. Jautājumi tika balstīti uz visdažādākajām jomām un paveicās tiem, kas ir ne tikai zinoši, bet arī ātri. Šī bija aizrautīga smadzeņu ‘izkustināšana’ ārpus ierastajām skolas mācībām. Kā jau ierasts, tālāk sekoja pusdienu pauzīte un jau pēc stundas atgriezāmies vietnē youtube.com, kur sekoja otrā dienas daļa – Alekša Daumes lekcija. Daumes kungs runāja par lēmumu pieņemšanu. Viņš šķita ļoti radošs un gaišs cilvēks, kas spēj dzīvot harmonijā ar sevi un citiem. Radīja labu iespaidu un iedvesmoja ar saviem vārdiem, motivējot iet uz savu mērķi. Kā arī, bieži jauniešiem pietrūkst ticības sev, pārliecības par to, ka esam pietiekoši labi un forši, bet tam var būt daudz iemeslu, un Aleksis palīdzēja saprast galvenās dzīves vērtības un ,neskatoties uz grūtībām, iet uz priekšu. Šī bija pēdējā Panākumu Universitātes lekcija šogad, mūsu PU studenti, pēc ārkārtas situācijas beigšanās, saņems apliecības par beigšanu. Liels prieks, ka arī, esot mājās, var iegūt tādu motivāciju un pozitīvisma devu.

Informācija vecākiem: skolēniem nepieciešamie mācību līdzekļi 2020./2021.mācību gadā

www.auv.lv

Ņemot vērā, ka jaunais mācību gads nav aiz kalniem un vasaras periodā ir jāatrod laiks arī atpūtai, atgādinām un aicinām laicīgi domāt par to, kādi mācību līdzekļi ir nepieciešami, lai Jūsu bērns būtu pilnvērtīgi sagatavojies jaunajam mācību gadam! Lai iepazītos ar mācību līdzekļu sarakstu, lūdzu, lejupielādējiet to ŠEIT ! Lai veiksmīga gatavošanās jaunajam mācību gadam! 

Lasīt tālāk …