Pašpārvaldes brauciens uz Ķeipeni

Estere Appena, 11.a klases skolniece, pašpārvaldes prezidente

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu pašpārvalde saņēma ielūgumu no Ķeipenes pamatskolas pašpārvaldes ierasties uz pasākumu 18.oktobrī. Uz to devās 10 skolēni.

Gatavošanos pasākumam uzsākām jau pāris dienas pirms brauciena, jo bija jāiestudē Popielas priekšnesums. Izvēlējāmies “Bermundu divstūra” dziesmu “Brāļi Te” un, to veiksmīgi attēlojot, pēc sešu skolu priekšnesumiem ieguvām 1.vietu. Lasīt tālāk …

Lieldienu priekos

Terēze Barkāne, 11.a skolniece

Šogad aprīļa sākumā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika košā joku nedēļa. Nedēļas garumā skolēni tika aicināti tematiski saģērbties:

03.04 – par kādu filmu varoni,

04.04 – saģērbties vienādi ar kādu draugu –“Dvīņu diena”

05.04 -kādas “Profesijas diena” (šajā dienā bija arī ēnu diena – daļa skolēnu brauca ēnot savas nākotnes profesiju pārstāvjus),

06.04 – “Raibā, krāsainā, spilgtā diena”.

Nedēļa noslēdzās ar skolas raibo balli. Tajā piedalījās 8.-12. klašu skolēni, kā arī “DJ Jumis un CJ/DJ Adrians”. Uz pasākumu varēja ņemt līdzi vienu draugu no kādas citas skolas, aizpildot speciālas atļaujas, kā arī bija iespēja rezervēt galdiņus. Tā ceturtdienas vakaru skolēni pavadīja dejojot, priecājoties un izbaudot labo mūziku.

Atsaucība no skolniekiem bija liela. Šīs nedēļas laikā jaunieši varēja izbaudīt Lieldienu atnesto pavasari, izpaužoties ar saviem apģērbiem un aksesuāriem.

Ar lielu prieku par izdevušos pasākumu un pozitīvām  atsauksmēm no skolēniem, Lieldienās sveicam mēs, pašpārvalde!

Pašpārvalde organizē Meteņus

Terēze Barkāne, 11.a skolniece.

Meteņus šogad atzīmējām jautri un sportiski. 2023.gada 21. februārī 1.-4. klašu skolniekiem otrās stundas laikā skolas aktu zālē notika tradīciju stundas veltītas Meteņiem, bet 8.-12. klašu skolēni skolas gaiteņos piedalījās stafetēs. Tā kā kopā piedalījās 8 klases, tika izveidotas arī astoņas Meteņu stacijas, kuras bija jāiziet katrai klasei noteiktā secībā. Katrā Meteņu pieturā kāda klase parādīja labākos rezultātus:

  1. badmintona mušiņas trāpīšana mērķī – 8.b,
  2. izlīšana caur “adatas aci”, sadodoties visiem rokās – 12.a,
  3. viktorīna – 9.b,
  4. florbola bumbiņas trāpīšana vārtos uz laiku – 9.c,
  5. piramīdu celšana no glāzītēm – 9.a,
  6. lēkšana ar jogas bumbām uz laiku – 10.a,
  7. potīšu skrējiens – 11.a,
  8. basketbola soda metieni – 8.a.

Katra klase Meteņu aktivitātēs ieguva diplomu ar nomināciju un balviņu. Pateicība visiem dalībniekiem par atsauksmi un pozitīvismu!

Vija Meroža: “Sirsnīgs paldies visiem pašpārvaldes pārstāvjiem, kas organizēja šo pasākumu!”

Par Valentīndienu.

Terēze Barkāne, 11.a klases skolniece.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 2023.gada 14. februārī tika atzīmēta Valentīndiena. Skolēni ieradās uz stundām īpašajā dreskodā: sarkans, rozā, balts un ar sirsniņām. No rīta pa radio varēja dzirdēt mūziku un svētku runu, kā arī piedalīties spēlē, kurā pa skolu jāmeklē sirsniņu pāri un vēlāk tie jāiemaina pret dāvaniņām. Šīs mīlestības pilnās otrdienas rītā skolas foajē varēja iegādāties pašpārvaldes paštaisītus saldumus, kurus aizsūtīt kādam draugam vai draudzenei. Gan 14., gan arī 15. februārī darbojās arī skolas pasts, kurš atradās otrā stāva gaiteņos. Šajās divās dienās to iznēsāja mūsu Amori – Roberts un Raivis no vienpadsmitās klases.

Valentīndienas burvībā

  Tā kā daudzviet pasaulē 14. februārī svin Valentīndienu, arī 2023.gada februārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskola nebija izņēmums. Skola tika laicīgi saposta svētkiem. Visapkārt vīdēja sarkanas sirdis un Amora pasta kaste gaidīja sirdsmīļas vēstules. Jau no paša rīta valdīja rosība: pa radio skanēja novēlējumi un dziesma, skolēni pa skolu meklēja sirsniņas, rakstīja jaukas vēstules draugiem un draudzenēm, sūtīja saviem izredzētajiem našķus.

   Cerams, ka šī patīkamu gaisotne paliks atmiņā arī citās darba dienās…

Par Sveču dienu

Terēze Barkāne, 11. klases skolniece.

2023.gada 2.februārī 15.00 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā pašpārvaldes dalībnieki noorganizēja Sveču dienas pasākumu. Uz to bibliotēkā ieradās apmēram 20 bērnu no pirmās līdz sestajai klasei.

Pašpārvaldes pārstāvji skolēniem, kuri apskatīja izstādi, pastāstīja daudz interesantu faktu par svecēm, iepazīstināja ar Sveču dienas varoni – sveci, uzdeva viņiem mīklas un runāja tautasdziesmas . Vadītāji jautāja: ”Ar ko jums asociējas sveču diena? “ Atbilde, protams, skanēja, ka ar ģimeni un siltumu.

Par dažam svecēm to īpašnieki pastāstīja vairāk. Piemēram, latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Zvaigznīte savu sveci aizdedza, kad sākās karš Ukrainā, domājot par nelaimes skartajiem cilvēkiem.  

Hugo stāstīja par sveci, kura ir reliģisks simbols viņa dzīvē, jo tā uzdāvināta kristībās un tiek dedzināta tikai svarīgos svētkos.

Estere Zālīte un Estere Stikute bija izveidojuša stāstu par savām medus svecēm un pārsteidza mazos ar informāciju, ka sveces var tikt veidotas no dažādiem materiāliem, piemēram, parafīna, bišu vaska, veikala želejas un sojas. Skolēniem tika parādīts arī video par sojas sveču liešanu. 

Pasākuma aktīvākie dalībnieki nopelnīja balviņas.

Sveču diena

2023.gada 2. februāris ir Sveču diena. Mums sirdī kļūst gaiši un mierīgi, kad iededzam sveci.. Visiem zināms, ka sveces liesmiņa uz cilvēku iedarbojas nomierinoši, arī sasilda. 

       Skolas bibliotēkā bērni sanesuši dažādas sveces: garas un tievas, figūrveida un smaržīgās, vaska un parafīna. Katrai ir savs stāsts, kā tās radušās.

     Uzmanību pievērsa kāda pavisam necila, salūzusi svecīte. Ilgi domājām, vai tādu vispār likt izstādē. Taču sarunā ar īpašnieku uzzinājām, ka šai svecītei ir īpašs stāsts. Izrādās ar šo svecīti daudzus gadus atpakaļ iesvētīja kādu zēnu. Ģimenē  tieši šo sveci iededzina tikai zēnam svarīgos, īpašos svētkos.

Šo un citus stāstus noklausījāmies svētku dienā bibliotēkā. Uzzinājām Sveču dienas ticējumus, minējām mīklas un vērojām video, kā top sveces.

Info par skolēnu pašpārvaldes aktivitātēm

Terēze Barkāne, 11.a klases skolniece.

2023.gada 23. janvāŗī notika pašpārvaldes sēde, kurā tika pārrunāti daudzi interesanti pasākumi. Tika paslavēti jaunieši, kas aktīvi iepriekšējā nedēļā darbojās pašpārvaldes rīkotajos pasākumos, kā arī skolēni, kas šos pasākumus, piemēram, starpklašu basketbola turnīru, apmeklēja.

Pieminēts tika 24. janvārī notiekošais starpskolu basketbola turnīrs, kurā mūsu skolas komanda guva labus rezultātus.

Tuvākie pasākumi, par kuriem atbildīga pašpārvalde ir 02.02 – sveču diena un 14.02 – Valentīna diena.]

Sveču dienā mēs bērnus lūdzam atnest interesantas sveces uz skolu, kuras varēs izlikt izstādē bibliotēkā, un pa dienu izstādi apskatīt. Pēc stundām no ekopadomes varēs sagaidīt demonstrējumu , kā viņi lej sveces Ukrainai. Sākumskolas bērniem būs iespēja piedalīties pasākumā ar spēlēm, mīklām un ticējumiem.

Valentīna dienu skolā plānojam atzīmēt trīs dienas: 13. – 15. februārī. Šajos datumos būs skolā atvērts Valentīna dienas pasts. 14. februārī skolā būs pieejami našķi, kurus varēs nosūtīt saviem mīļajiem cilvēkiem, apģērba tematika būs sarkana, rozā un ar sirsniņām. 14. februārī notiks spēle – savas sirsniņas otras pusītes meklēšana.

 

Pašpārvalde sarīko sacensības

Terēze Barkāne, 11.klases skolniece.

2023.gada 17. janvārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika starpklašu basketbola turnīrs, kurā piedalījās komandas no 8. līdz 12. klasei. Plkst. 16.00 uz sporta zāles balkona jau bija sasēdušies skatītāji un spēles sākās. Visas komandas viena pret otru sacentās saspringtajās 20 minūtēs. Kaut gan labi spēlēja visas komandas, protams, bija arī uzvarētāji. Trešo vietu nopelnīja 11. klase, otro – 9. klase, un pirmo – 12. klase. Īpaši jāuzslavē 12. klases sēlētājs Renārs Zīmelis, kas spēlē pret 11. klasi pēdējā sekundē iemeta grozā gandrīz no otra laukuma gala. Šis “ leģendārais” metiens atņēma pretiniekiem uzvaru un nodrošināja 12. klasei pirmo vietu.

Pateicamies sponsoriem : “ Skrīveru pārtikas kombinātam”,” Ragārēm” un “Skrīveru mājas saldējumam  par atbalstu un balvu nodrošināšanu. Gan skolēni, gan pašpārvalde ir priecīgi par šo pasākumu un ar lielu nepacietību, turot īkšķus par AUSV, gaida 24. janvārī Aizkrauklē notiekošo starpskolu basketbola turnīru!

 

 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu pašpārvaldes darba plāns  2022./23. m.g

Lasīt tālāk …