Par radošajiem darbiem fizikas stundās

 Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 9. klases skolēni fizikas stundās ne tikai risina uzdevumus un veic laboratorijas darbus, bet arī izmēģina roku modeļu veidošanā. Ar lielu aizrautību skolēni veidoja mūsu Galaktikas modeli. Viņu rīcībā bija papīrs, šķēres, līme, vate un spīdumi – zvaigznēm. Caur modeļa veidošanu skolēni apguva jēdzienus – zvaigžņu sablīvējums, spirālveida galaktika, Piena ceļš jeb Galaktika. Skolēniem radās izpratne par to, kur atrodas Saules sistēma.

Lasīt tālāk …

Skolas skolēni pirmo reizi piedalās astronomijas olimpiādē

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

25. aprīlī Rīgā Latvijas Universitātes galvenajā ēkā notika Latvijas 43. astronomijas atklātās olimpiādes otrā kārta, kur Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu pārstāvēja 8. klases skolniece Alise Leitāne, viņas konkurenti bija 12 klases skolnieki un jāteic, ka astronomiju 8. klasē praktiski nepalūko. Pirmā kārta notika 16. aprīlī tiešsaistē, kur Alise starp mūsu skolas audzēkņiem no 8., 9. un 10. klases uzrādīja vislabākos rezultātus.

Ja pirmajā kārtā jautājumi bija vairāk risināmi, tad klātienes kārtā uzdevumi bija vairāk par Saules sistēmu un planētām. Skolēniem vajadzēja 15 minūtēs atbildēt uz vairākiem jautājumiem gan rakstiski, gan mutiski. No 41 olimpiādes dalībnieka Alise ierindojās 12. vietā, kas, ņemot vērā to, ka pārsvarā piedalījās 12. klašu audzēkņi, 8. klases skolniecei ir augsts sasniegums. Kamēr Alise gaidīja savu kārtu, astronomijas profesors Ilgonis Vilks izrādīja Candera muzeju, kā arī bija iespēja vērot universitātes teleskopā Rīgas panorāmu.

Veiksmīgi noslēgusies 22. EUROCLIO Gada konference

Edgars Bērziņš, Latvijas Vēstures skolotāju biedrības valdes loceklis

No 20. līdz 26.aprīlim Konventum konferenču centrā Helsinogoras pilsētā Dānijā notika 22. EUROCLIO gadskārtējā profesionālās izaugsmes konference. Tas bija labi plānots un organizēts notikums, kas vienuviet pulcēja vairāk kā 150 vēstures izglītotāju, skolu direktoru, inspektoru un citu interesentu no visas Eiropas un pat no ASV, Kanādas, Korejas, Izraēlas, Kreivijas un Indijas.

Lasīt tālāk …

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Rakstu darbi” noslēgums

Elvīra Monta Moisejeva, 7.klase

24.aprīlī mēs- 4. klases skolnieces Kate Korņejeva un Anete Zirnīte, un 7. klases skolniece Elvīra-Monta Moisejeva un vizuālās mākslas skolotāja Ināra Plakane devāmies uz  Bausku  uz Zemgales reģiona vizuālās un  vizuāli plastiskās mākslas konkursa  „Rakstu darbi” noslēgumu. Pasākums sākās ar izstādes apskatīšanu Bauskas muzejā, tad devāmies uz radošajām darbnīcām. Tās bija ļoti interesantas. Vienā varēja uztaisīt savu laimes pogu, citā pagatavot piekariņu ar latvju rakstu zīmi. Pašas pagatavojām Latvijas karodziņu, kur aplikācija bija apvienota ar izšūšanu. Interesanta mums likās darbnīca, kurā varēja izveidot puķi ar neparastu dizainu. Pasākums noslēdzās ar tērpu kolekciju skate un uzvarētāju apbalvošanu. Anetei šajā konkursā  1 pakāpes diploms un mums ar Kati 2 pakāpes diplomi. Mūsu darbi ceļos tālāk uz Rīgu un tos Dziesmu svētku laikā varēs apskatīt Dzelzceļnieku muzejā. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Agatei Albekeitei 2. vieta vides spēlēs valsts līmenī

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Simtiem skolēnu visā Latvijā piedalījušies vides izziņas spēļu konkursā “Iepazīsti vidi”. Šogad spēļu konkurss notiek lielāka projekta „Burto dabā, vidē, visumā!” ietvaros, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Šī gada spēļu tēma – vide un ceļošana. Konkursam tika iesūtītas 56 labākās spēles no dažādiem Latvijas novadiem, no kurām 37 pašas labākās atlasītas dalībai noslēguma pasākumā 24. aprīlī Bērnu un jauniešu centrā “Altona”. Prieks, ka mūsu skolas skolniece Agate Albekeite šajā konkursā bija uzaicināto skaitā, ieguva godpilno 2. vietu un balvā ceļojumu uz Stokholmu. Agates spēles „Green a trip” pamatideja bija izlozētā ceļojuma maršruta veikšana tā, lai ceļotājs atstātu mazāku ietekmi uz vidi, izvēloties  videi draudzīgu transporta veidu. Spēles ideja un atraktīvais pasniegšanas veids izpelnījās žūrijas atzinību. Apsveicam Agati!

Aizvadīts „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015”

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

24. aprīlī  Aizkraukles sporta hallē un tās apkārtnē  notika  CSDD ikgadējais konkurss – sacensības jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015”.  Tajās piedalījās trīspadsmit skolu komandas no  Jaunjelgavas,  Aizkraukles un Skrīveru novada. Mūsu skolas komanda: Sintija Leitāne, Solvita Katiņa, Sintija Petroviča, Renārs Boļšijs, Kalvis Kalniņš un Daniels Baumgartens ieguva pirmo vietu un tiesības startēt finālā, kurš 5.un 6.jūnijā norisināsies Jūrmalā.Veiksmīgi arī startēja: Sanija Panteļejeva, Lāsma Rutkovska, Keita Daugaviete, Kārlis Ielejs, Jānis Diks un Erenests Aņisimovs izcīnot trešo vietu. Jānis Straume startēja individuāli un saņēma balvu, kā vislabākais sacensību dalībnieks. Novēlēsim veiksmi finālistiem! Paldies arī komandu trenerei -Terēzei Baumgartenai.

 

Aizvadīta Latvijas 39. skolēnu zinātniskā konference; L.Kalniņai – I vieta

Dzintra  Znotiņa, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

No 24.04.-26.04 Rīgā norisinājās Latvijas 39. skolēnu zinātniskā konference, kurā savus zinātniski pētnieciskos darbus pārstāvēja labākie reģionu izvirzītie skolēni. Zemgales reģionālajā konferencē literatūras zinātnes  sekcijā izvirzīja Leldi Kalniņu (11.a), kura nu ieguvusi godpilno 1. vietu Latvijā ar savu pētījumu “Emigrantu izjūtu atspoguļojums jaunākajā latviešu literatūrā”.

Lasīt tālāk …

Skrīverieši Dziesmu svētkos piedalīsies arī ielu koncertos!

Vija Meroža

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas dramatiskais pulciņš ”Pēda” šogad iestudēja Ivetas Kraševskas muzikālo uzvedumu „Kas jauns Burbuļciemā?” Pulciņā darbojas pārsvarā 2.klases skolēni, kuri nedejo tautisko deju kolektīvā un nedzied korī. Šis mācību gads ir īpašs ar to, ka lielākā daļa kolektīvu gatavojas iekļūt Dziesmu svētku dalībnieku pulkā .Arī dramatiskā pulciņa bērni izturēja pārbaudījumu skolu teātru skatē 17. aprīlī, iegūstot 1.pākāpes vērtējumu, tika aicināti piedalīties ielu koncertos Dziesmu svētku laikā. Paldies Ivetai Biķerniecei par dziesmu sagatavošanu un Svetlanai Plukšai par tērpu šūšanu un māksliniecisko noformējumu.

„Atcerieties slavenos 50os!”

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā

Ar šādu saukli vidusskolas pašpārvaldes skolēni organizēja pēdējo šajā mācību gadā pavasara balli. Šķiet, viss smalki pārdomāts: ierīkots foto stūrītis 50to gadu stilā, savāktas plates, plašu atskaņotājs ,pat ķeblītis nav aizmirsts, ataicināti draugi no kaimiņskolām, sarīkota modes skate, kur piedalās arī ciemiņi. Žēl tikai, ka daļa skolēnu ierodas tikai uz balli. Izsaku pateicību aktīvajām 12.klases meitenēm un zēniem, kā arī 10. klases skolniecei Ievai Cederei.

Nosaukti konkursa ”Ineses Galantes Talanti” laureāti

www.inesesgalantestalati.lv

Pēc vairāku mēnešu konkursa norises svētdien, 19.aprīlī, tika noskaidroti talantu konkursa “Ineses Galantes Talanti” 2015. gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija. Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 36 finālisti četrās kategorijās – vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki. Skolas skolēnam Mārcim Grīnbergam – izdevniecības „Dienas Žurnāli” speciālbalva – gada abonements Ilustrētajai Pasaules Vēsturei vai Ilustrētajai Zinātnei.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt