Vaiņodes kausu izcīna skolas komanda

Teksts un foto: Aldis Rakstiņš, treneris

Agrā sestdienas, 16.aprīļa, rītā 3.-4.klašu handbolisti devās ceļā uz Vaiņodi, lai cīnītos par Vaiņodes domes dāvāto kausu mini handbolā. Turnīrā piedalījās septiņas komandas no Rīgas, Ogres, Liepājas, Skrīveriem (divas komandas) un Vaiņodes. Mūsējie pārspēja visus pretiniekus un izšķirošā izrādījās spēle savā starpā, kur šajā reizē vairāk paveicās: Vladimiram Kurmēnam, Raineram Jirgenam, Kristeram Škaparam, Jurģim Kažociņam, Aleksim Dīcim, Ģirtam Ozoliņam. 2.vietu izcīnīja Roberts Ozoliņš, Artūrs Novickis, Mārtiņš Gailītis, Ernests Aņisimovs, Toms Ģigulis un Ričards Simsons. Nākamais mini handbola turnīrs notiks 29.05.2016. Skrīveros.

Panākumu Universitātes noslēguma nodarbība

Laine Šarkuna, 11.a klase

Šī bija septītā un noslēdzošā reize šajā Panākumu Universitātes mācību gadā, kad šīs izglītības programmas ietvaros notika izglītojošas lekcijas skolēniem. Nākamā reize, kad atkal tiksimies BA ’’Turība’’, būs 5. maijā, taču tad būs pienācis brīdis parādīt gada laikā iegūtās zināšanas un pildīt gada noslēguma testu, kā arī piedalīties konkursā un izlaidumā.

Lasīt tālāk …

Publiskās runas konkursā – godalgotas vietas

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāju MA vadītāja; foto: A.Pulkstene

12.aprīlī Aizkraukles BJC notika publiskās runas konkurss 8.-12. klašu skolēniem. Šī gada konkurss pulcēja 25 dalībniekus, un tā moto bija: “Es pasaul’s daļa, Atbildīgs par visu.” (Rainis) 

Lasīt tālāk …

15. Starptautiskie humānās pedagoģijas lasījumi

Santa Krasovska, humānās pedagoģijas skolotāja

21.-28. martā es, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Santa Krasovska, kā Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas biedre tiku uzaicināta Latvijas delegācijas sastāvā piedalīties 15. Starptautiskajos pedagoģiskajos lasījumos, kas šogad notika Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi.

Lasīt tālāk …

Apkopoti Aktualitāšu konkursa marta mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Marta mēnesī skolēni pildīja tikai divus konkursus, jo tā laikā bija gan pavasara brīvlaiks, gan lieldienas. Neskatoties uz silto laiku, skolēni aktīvi piedalījās abos konkursos un ieguva atzīstamus sasniegumus kā pamatskolas, tā vidusskolas grupās. Ar skolēnu viekumu var iepazīties diagrammā. Apsveicu uzvarētājklases un individuālo sacensību uzvarētājus!

Konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei” sacenšas erudītākie Aizkraukles reģiona jaunieši

Teksts un foto: Edgars Bērziņš, vēstures MA vadītājs

Piektdien, 8.aprīlī, Aizkraukles novada ģimnāzijā notika sadarbības novadu Vēstures metodiskās apvienības (MA) organizētais erudīcijas konkurss skolu 6.-7. un 10.-11.klašu skolēniem ar zīmīgu nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkursa laikā pamatskolas grupas skolēnu komandas sacentās erudīcijā par Dziesmu svētkiem un Valsts simboliem, bet vidusskolas grupā – par Dziesmoto revolūciju. Konkursa tēmas tika izvēlētas, pamatojoties uz Valsts Izglītības Satura centra un MA prioritātēm vēstures izglītības jomā 2015./2016.mācību gadam.

Lasīt tālāk …

9.klašu skolēni veido tiltu modeļus.

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Arī šogad 9. klases priecēja ar interesanti veidotiem tiltiem. Ja sākotnēji šķita, ka uzdevums ir bijis pārāk grūts, tad dienā, kad tilti bija jāprezentē viss bija vislabākajā kārtībā. Šogad vairums tiltu bija veidoti no koka un kartona, atstājot tos maksimāli dabiskus. Bija vairāki tilti ar apgaismojumu, paceļamie tilti, pat tilts ar iebūvētu mūzikas atskaņotāju.

Praktiskā fizika: savas jaudas noteikšana

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Iestājoties siltākam laikam, 10. klašu fizikas stunda noritēja sporta laukumā. Uzdevums bija noteikt savu jaudu (vai esi spējīgs attīstīt 1 ZS lielu jaudu?). Abas 10. klases lieliski tika galā ar šo uzdevumu, un, atgriežoties klasē, risināja uzdevumus vēl labāk, jo bija gan izskrējušies un atradušies svaigā gaisā, gan praktiski pielietojuši fizikas teoriju.

Lieliski sasniegumi konkursā „Pazīsti savu organismu”

Liega Krasovska, 9.b klase

Ceturtdien Aizkraukles novada ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. No mūsu skolas tur piedalījās skolotājas Raisas Skrimbles audzēknes –  Liega Krasovska, Ieva Morozova un Inese Bogopoļska -, kā arī skolotājas Daigas Martinsones audzēknes: Rema Kalniņa, Lelde Hamriha, Elza Liepiņa, Ilva Viļuma, Ramona Barkāne, Lelde Kalniņa. Konkursam bija 3 daļas: 10 jautājumi no A. Valtnera jautājumu grāmatas par cilvēka organismu, uzdevumi un laboratorijas darbi. Šajā konkursā AUSV tika pārstāvēta godam un tika arī izcīnītas godalgotas vietas. Pamatskolas grupā 1. vieta Liegai Krasovskai, bet vidusskolas grupā – 2. vieta  Leldei Kalniņai, 3.vieta Ilvai Viļumai, bet atzinība Ramonai Barkānei un Elzai Liepiņai.

1.aprīlis – joku diena arī pie mums

www.auv.lv, foto: V.Meroža

1.aprīlis jeb vispasaules joku diena radošā un interesantā veidā tika atzīmēta arī pie mums – 1.stundā skolotāji “samainījās” vietām un vadīja citu mācību priekšmetu, protams, saskaņojot saturu ar “īsto” mācību priekšmeta pasniedzēju. “Kopumā raugoties šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo skolēniem paver jaunus aspektus par mācāmo vielu. Foto galerija.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt