Publiskās runas konkursā – godalgotas vietas

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāju MA vadītāja; foto: A.Pulkstene

12.aprīlī Aizkraukles BJC notika publiskās runas konkurss 8.-12. klašu skolēniem. Šī gada konkurss pulcēja 25 dalībniekus, un tā moto bija: “Es pasaul’s daļa, Atbildīgs par visu.” (Rainis) 

Lasīt tālāk …

15. Starptautiskie humānās pedagoģijas lasījumi

Santa Krasovska, humānās pedagoģijas skolotāja

21.-28. martā es, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Santa Krasovska, kā Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas biedre tiku uzaicināta Latvijas delegācijas sastāvā piedalīties 15. Starptautiskajos pedagoģiskajos lasījumos, kas šogad notika Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi.

Lasīt tālāk …

Apkopoti Aktualitāšu konkursa marta mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Marta mēnesī skolēni pildīja tikai divus konkursus, jo tā laikā bija gan pavasara brīvlaiks, gan lieldienas. Neskatoties uz silto laiku, skolēni aktīvi piedalījās abos konkursos un ieguva atzīstamus sasniegumus kā pamatskolas, tā vidusskolas grupās. Ar skolēnu viekumu var iepazīties diagrammā. Apsveicu uzvarētājklases un individuālo sacensību uzvarētājus!

Konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei” sacenšas erudītākie Aizkraukles reģiona jaunieši

Teksts un foto: Edgars Bērziņš, vēstures MA vadītājs

Piektdien, 8.aprīlī, Aizkraukles novada ģimnāzijā notika sadarbības novadu Vēstures metodiskās apvienības (MA) organizētais erudīcijas konkurss skolu 6.-7. un 10.-11.klašu skolēniem ar zīmīgu nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkursa laikā pamatskolas grupas skolēnu komandas sacentās erudīcijā par Dziesmu svētkiem un Valsts simboliem, bet vidusskolas grupā – par Dziesmoto revolūciju. Konkursa tēmas tika izvēlētas, pamatojoties uz Valsts Izglītības Satura centra un MA prioritātēm vēstures izglītības jomā 2015./2016.mācību gadam.

Lasīt tālāk …

9.klašu skolēni veido tiltu modeļus.

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Arī šogad 9. klases priecēja ar interesanti veidotiem tiltiem. Ja sākotnēji šķita, ka uzdevums ir bijis pārāk grūts, tad dienā, kad tilti bija jāprezentē viss bija vislabākajā kārtībā. Šogad vairums tiltu bija veidoti no koka un kartona, atstājot tos maksimāli dabiskus. Bija vairāki tilti ar apgaismojumu, paceļamie tilti, pat tilts ar iebūvētu mūzikas atskaņotāju.

Praktiskā fizika: savas jaudas noteikšana

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Iestājoties siltākam laikam, 10. klašu fizikas stunda noritēja sporta laukumā. Uzdevums bija noteikt savu jaudu (vai esi spējīgs attīstīt 1 ZS lielu jaudu?). Abas 10. klases lieliski tika galā ar šo uzdevumu, un, atgriežoties klasē, risināja uzdevumus vēl labāk, jo bija gan izskrējušies un atradušies svaigā gaisā, gan praktiski pielietojuši fizikas teoriju.

Lieliski sasniegumi konkursā „Pazīsti savu organismu”

Liega Krasovska, 9.b klase

Ceturtdien Aizkraukles novada ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. No mūsu skolas tur piedalījās skolotājas Raisas Skrimbles audzēknes –  Liega Krasovska, Ieva Morozova un Inese Bogopoļska -, kā arī skolotājas Daigas Martinsones audzēknes: Rema Kalniņa, Lelde Hamriha, Elza Liepiņa, Ilva Viļuma, Ramona Barkāne, Lelde Kalniņa. Konkursam bija 3 daļas: 10 jautājumi no A. Valtnera jautājumu grāmatas par cilvēka organismu, uzdevumi un laboratorijas darbi. Šajā konkursā AUSV tika pārstāvēta godam un tika arī izcīnītas godalgotas vietas. Pamatskolas grupā 1. vieta Liegai Krasovskai, bet vidusskolas grupā – 2. vieta  Leldei Kalniņai, 3.vieta Ilvai Viļumai, bet atzinība Ramonai Barkānei un Elzai Liepiņai.

1.aprīlis – joku diena arī pie mums

www.auv.lv, foto: V.Meroža

1.aprīlis jeb vispasaules joku diena radošā un interesantā veidā tika atzīmēta arī pie mums – 1.stundā skolotāji “samainījās” vietām un vadīja citu mācību priekšmetu, protams, saskaņojot saturu ar “īsto” mācību priekšmeta pasniedzēju. “Kopumā raugoties šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo skolēniem paver jaunus aspektus par mācāmo vielu. Foto galerija.

Agates, Ērikas un Austras tilts konkursā “STiKS 2016” iegūst “Bosch” simpātiju balvu

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Sestdien 2. aprīlī mūsu skolas 8. klases meitenes – Agate, Ērika un Austra piedalījās spageti tiltu konstruēšanas konkursā – sacensībās RTU Pilsētplānošanas un Arhitektūras fakultātē. Viņas veidoja tiltu no spageti makaroniem 6 stundas. Pēc tam tilts tika testēts, pieliekot vilcējspēku iebūvētajam koka klucītim un ar sensoru to izmērot. Konkurss dalījās trīs kategorijās: skolēni, kas būvē tiltus, studenti, kas būvē tiltus un lielie tilti. A.Upīša Skrīveru vidusskolas 8. klases meiteņu veidotais tilts izturēja 2,5 kilogramus un viņu ieguva Bosch simpātijas, kā oriģinālākais tilts (tas atšķīrās no pārējiem pēc konstrukcijas). Agate, Ērika un Austra dāvanās saņēma T kreklus un akumulatoru radio.

Lieldienu zaķis un kauss paliek Prāgā

Teksts un foto: Aldis Rakstiņš, treneris 

23. marta rītā mūsu skolas 3.-4. klašu zēnu handbola komanda devās uz sacensībām Prāgā. Ceļā tika izgaršoti poļu virtuves piedāvātie ēdieni ēstuvē “Abro”. Pārgulēta nakts Lodzas hostelī “Flamingo”, tad atkal ceļš pa Poliju un pēc Tatru kalnu grēdas pārbraukšanas mūs gaidīja naktsmītnes vienā no Prāgas skolas klasēm, kuras arī kļuva par mājvietu nākamajām četrām dienām. PHC (Prāgas handbola kauss) – viens no lielākajiem jauniešu starptautiskajiem handbola turnīriem Eiropā. Tradicionāli, tas tiek organizēts Lieldienu laikā, un šogad svinēja 25 gadu jubileju. Piecās vecuma grupās piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieki no 37 pasaules valstīm. Mēs un vēl divas meiteņu komandas no Jēkabpils pārstāvējām Latviju. FOTO GALERIJA

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt