Noslēgušies vidusskolas un pamatskolas erudītu konkursi; pamatskolas posmā triumfē – 6.klases II komanda, bet vidusskolas posmā – 10.b klase

Pirmdien, 4.novembrī, noslēdzās skolas erudītu konkursi pamatskolas un vidusskolas posmos, kas šajā mācību gadā bija sadalīti divās kārtās – klātienes un neklātienes kārtā. Klātienes kārtā, kā ziņots, pamatskolas un vidusskolas komandas sacentās eksaktajās, humanitārajās un sociālajās zinātnēs, bet neklātienes posmā katrai grupai bija jāveido video, pārliecinot žūriju un auditoriju par tās erudīciju! 5.-8.klašu posmā sīvā cīņā uzvarēja 6.klases II komanda, bet vidusskolas posmā – 10.b klase. Konkursam pieteiktie video: pamatskolas posms un vidusskolas posms.

Skolēni aicināti iesaistīties virtuālā dabaszinātņu maratonā „Domā! Zini! Mācies!”

Pirmdien, 11. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” piektā sezona. Konkurss ir ikvienam 7. – 9. klases skolēnam atvērts dabaszinātņu maratons, kas norisināsies pus gada garumā un sniegs iespēju gūt jaunas zināšanas, trenēt prātu un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas.

Lasīt tālāk …

AUSV pārstāvēta Šalvas Amonašvili autorseminārā Blīdenē [+FOTO!]

Santa Krasovska

27.-31.oktobrī Blīdenes pamatskolā notika Maskavas pilsētas Pedagoģiskās universitātes profesora Šalvas Amonašvili autorseminārs  „Humāna un personiska pieeja bērniem izglītošanas procesā”, kuru apmeklēja vairāk kā simts interesentu –  skolotāju un vecāku – no visas Latvijas. No Skrīveriem bijām seši – Aldis Rakstiņš, Ingrīda Mačuļska, Inese Uzula, Santa Krasovska, Sandra Ozola, Laima Samohina.

Lasīt tālāk …

LU SZF konkurss 11. un 12. klašu skolēniem

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) šogad izsludina trīs konkursus skolēniem:

•Radošo konkursu „Izveido savu mājaslapu!” [nolikums]
•Radošo konkursu žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā [nolikums]
•Zinātniski pētniecisko darbu konkursu komunikācijas zinātnē, politikas zinātnē, socioloģijā un informācijas pārvaldībā [nolikums]

Lasīt tālāk …

Skolēnu pašpārvalde brīvlaikā dodas uz Dienas aprūpes centru

Vija Meroža

Brīvlaikā pašpārvaldes skolēni devās uz Skrīveru dienas aprūpes centru, lai satiktos ar bērniem, kuriem bija vēlme brīvlaikā interesantāk pavadīt laiku. Dienas aprūpes centrā darbojās radošās darbnīcas.Te varēja iemācīties no miskastes maisiņiem izveidot vainadziņus, no vilnas diegiem savīt zirneklīti, veidot dekoriņus, no papīra sloksnītēm veidot ziediņus. Lielākie bērni iepazinās ar deju terapeiti un varēja darboties arī paši. Protams, bija iespējams vingrot un spēlēt galda spēles.

Pasaules modes iezīmes skolā [septembris – oktobris]

Monta Daugaviete, Dāvids Zaķis

Šajā rudenī un ziemā modē džemperi visdažādākajās variācijās. Tas ir neaizstājams apģērba gabals katra cilvēka gardrobē. Džemperi daudz un dažādās krāsās ir aktuāli arī mūsu skolas skolēniem – sākot no pelēkā, bēšā līdz pat brūnam. Protams, neiztikt arī bez apdrukas. Populārākās – smieklīgi uzraksti un dzīvnieku ornamenti. Ļoti izdevies rudens apģērba salikums ir Kristeram Leitim, māsām Valdai un Elīnai Balandām, Elīnai Gabaliņai un Betijai Zvejniecei.

Lasīt tālāk …

Vecāku dienas ietvaros mācību stundas un skolotājus apmeklē vairāk kā 100 vecāki

24.oktobrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā atvērto durvju diena vecākiem.Jau no paša rīta skolā ieradušies vairāki vecāki pavērot savus bērnus mācību stundās.Īpašu rosību varēja manīt sākumskolas klasēs. Pēc stundām visi, kuri vēlējās varēja tikties ar skolotājiem. Pateicamies vecākiem, kuri jau iepriekš informēja, ka šajā dienā būs skolā.
Pulkst. 18.00 skolas sarīkojumu zālē notika izglītojoša saruna starp vecākiem un Valentīnu Voicišu- trīs bērnu māti, skolotāju, Latvijas humānās pedagoģijas asociācijas valdes locekli. Tā bija dvēselas saruna “Mēs varam nokļūt Nākotnē kopā ar bērniem. ” Tā bija kopsaucēja meklēšana bērna audzināšanā pēc humānās pedagoģijas principiem. Sarunas laikā centāmies rast risinājumu dažādām audzināšanas problēmām, piemēram, kāpēc bērni nav tādi, kādus mēs viņus vēlamies redzēt.
Mīļš paldies visiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku, lai vairāk iepazītos ar sava bērna mācību vidi un padiskutētu par audzināšanas jautājumiem! Domāju, ka tie, kuri ieradās, nebija vīlušies.

Foto no sarunas ar V.Voicišu pieejami galerijā!

1.-12.klašu skolēni aicināti piedalīties interkatīvo zīmējumu konkursā!

www.lielvards.lv

2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, nokļūstot visas pasaules uzmanības centrā. Tāpēc ikvienam ir iespēja parādīt pārējai pasaulei – cik Rīga ir īpaša un skaista pilsēta, kas katram skatītājam paveras citām acīm. Kādam tā Latvijas galvaspilsēta, kādam nozīmīgu notikumu kopums, kādam – asociācija ar vēsturiskām personībām. Kāda ir tava Rīga? Pastāsti to, izmantojot mūsdienu izglītības tehnoloģijas un ar interaktīvo tāfeli radot zīmējumu par tēmu “Mana Rīga” konkursam “DARINI KALENDĀRU 2014.” Konkursa nolikums ir pieejams šeit!

Lasīt tālāk …

Labo darbu nedēļas laikā paveiktais AUSV

Vija Meroža

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni cītīgi vākuši Rīgas zooloģiskā dārza iemītniekiem ozolzīles:

1.b klase    5kg(audzinātāja Māra Lesiņa)

2.a   kl.         43,5( audzinātāja Anda Kudiņa)

2.b    kl.       65kg(audzinātāja Olga Urtāne)

3.kl.           18kg(audzinātāja Anita Kataja- Paegle)

4.kl.           82,5(audzinātāja Māra Krūmiņa)

5.a kl.        18,5(audzinātāja Guna Voldeka)

6.kl.          451kg(audzinātāja Daina Viļuma –Vancāne)

 

Kopā savākti 685,5kg ozolzīļu!(darbs vēl turpinās)

*..Sociālās aprūpes centram –vecu cilvēku masāžas vajadzībām salasīti kastaņi:

Egīls Grīnbergs  11 kg (4.kl.)

8.a kl                   3 kg

Laura Lielā          3kg (1.kl.)

Cimermanis Renārs (nenosvēra) 2.kl.

Gunārs Ozoliņš (nenosvēra)4.kl.

Anna Bazule (nenosvēra )    4.kl.

Alvīne Bazule (nenosvēra)    1.kl.

*. Uz skolu piezvanīja ciema iedzīvotāja (vēlējās būt nezināma)un izteica pateicību 7. b klases skolēniem Elvijam Kalniņam un Rolandam Safonovam par palīdzību nelaimē nonākušai sievietei uz ielas.

*. 2.a klases meitenes uz skolu atnesa rudens ziedus, lai skolā būtu skaistāk.

*6. klases meitenes uzrakstīja pasākuma “Lidaparātu diena” scenāriju 4.,5.klases bērniem, ko vēlas realizēt 23.10.

Labo darbu nedēļas ietvaros 6.klase sakopj vecos kapus

Daina Vancāne – Viļuma

Labo darbu nedēļas ietvaros 6.klase devās sakopt Skrīveru vecajos kapos Andreja Upīša darbos attēloto tēlu prototipu un radinieku atdusas vietas. Apjoms bija liels, jo no romāna “Zaļā zeme” vien ir pāri par 22 kapu kopiņām, tad vēl vecāku un vecvecāku atdusas vietas un ar Skrīveru kultūrvēsturi saistītās kapu kopiņas. Laiks bija vēss, lapu ļoti daudz, bet ,saliedēti strādājot, darbu pabeidzām 2 stundās.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt