[Papildināts ar AUV TV sižetu] 11. klašu ekskursija uz Lietuvu

2016. gada 12. Oktobris

Lauris Riekstiņš, 11.a klase. Foto: P.Plikša, S.Krasovska; video: AUV TV

Šā gada 30. septembrī abas 11. klases devās divu dienu ekskursijā uz Lietuvu, Kuršu kāpu. Izbraucām no Skrīveriem jau septiņos, un pirmais ieplānotais apskates objekts bija Krusta kalns, kas atrodas Šauļos. Krusta kalna vēsture ir samērā sena, jo krusti tur ir atrodami jau pat no 1850. gada. Tā ir ļoti svarīga kristiešu svētvieta, kur ik gadu tiek nolikts tūkstošiem krustu ar visdažādākajiem lūgumiem. Foto galerija

Nākamā pietura bija Palanga, kur atrodas grāfa Tiškeviča muiža, pie kuras iekopts ļoti skaists parks. Pašā pilī ierīkots dzintara muzejs. Muzejā atrodas gan visdažādākie dzintara izstrādājumi, kā arī neapstrādāti dzintara gabali visdažādākajās formās un lielumos. Visinteresantākie gan man, gan pārējiem klasesbiedriem šķita dažādi kukaiņi un dzīvnieki, iesprostoti dzintara gabalos. Tos varējām aplūkot ar milzīgu palielināmo stiklu palīdzību.

Kuršu kāpa – mūsu nākamais apskates objekts. Lai tur nokļūtu, no Klaipēdas ir jāceļas ar prāmi uz salu. Kāpas teritorijā atrodas vairāki zvejnieku ciemati, bet visapbrīnojamākā tomēr ir daba. Piestājām, lai redzētu, kā putni kormorāni iznīcinājuši mežu, jo to ligzdošanas vietā koki iet bojā. Vairākkārt uzkāpām skatu laukumos, lai izbaudītu Kāpas fantastisko ainavu. Vienalga, uz kuru pusi lūkojies, visapkārt ir jūra, smiltis un savdabīgā augu valsts. Katru reizi, nonākot jūras krastā, mūs fascinēja ārkārtīgi skaistā daba – zilās debesis ar milzīgajiem mākoņiem un viļņi ar baltām putu mežģīnēm, kas izklājās līdz pat mūsu kājām. Pa nakti palikām piejūras pilsētā Nidā, viesu namā Zunda.

Otrā diena sākās tikpat agri, cik pirmā, un mēs devāmies aplūkot Mirušo kāpu. Tas bija iespaidīgs pārgājiens, jo jutāmies kā īstā tuksnesī. Turpinājām ceļu un nonācām Jodkrantē, lai izietu Raganu kalnu. Tajā izveidota taka, kurā aplūkojami no koka izveidoti dažādi pasaku un teiku tēli. Bija interesanti klausīties, kā gids mūs iepazīstināja ar lietuviešu mitoloģiju.

Beidzot nonācām visgaidītākajā vietā – Delfinārijā. Šovs bija vienkārši fantastisks, un, lai gan daži tur nebija pirmo reizi, visi teica, ka šis delfīnu un jūras lauvu šovs katru reizi ir citādāks un vienmēr tajā skatāms kaut kas jauns. Visbeidzot paviesojāmies Mosetā, kur atrodas retu akmeņu muzejs un parks. Te varējām aplūkot daudzus akmeņus un iežus, par kuriem esam mācījušies ģeogrāfijas stundās.

Ekskursija bija ļoti izzinoša. Tiešām liela pateicība mūsu gidam Robertam Ķipuram, jo bez viņa tā nebūtu tik aizraujoša.

Komentāri