Skolas dalība projektā “Erasmus+”

Projekta dalībnieces.

Šajā 2022./2023. mācību gadā, sešām Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotājām bija iespēja piedalīties  Nr.2022-1-LV01-KA122-SCH-000069525 Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projektā. Šis projekts deva iespēju apmeklēt kursus kādā no Eiropas valstīm.

Atskats uz kursos pieredzēto un iegūto.

Inese Levinska un Ance Kurzemniece – 3.b un 2.b klases skolotājas

No 12.-18.novembrim Spānijā, nelielā Alcala de Henares pilsētā netālu no Madrides, piedalījāmies Erasmus+ skolotāju kursos “Inovatīvas prasmes IKT jomā, izmantojot uz sadarbību un projektiem balstītu mācīšanos” un “Stratēģijas klases atmosfēras uzlabošanai, skolēnu motivācija skolās: mūsdienu izaicinājums skolotajiem. Kursos varēja apgūt ne tikai prasmi veidot dažādas interesantas, bērniem saistošas spēles un prāta nomierināšanas vingrinājumus stundām, bet arī iepazīties ar citu tautību un kultūru cilvēkiem, strādāt grupās un dalīties ar vispārējo pieredzi skolās Eiropā. Erasmus+ programma noteikti dod lielisku iespēju paskatīties uz izglītības sistēmu no cita skatu punkta. Lasīt tālāk …

Veiksmīgi noslēdzies divus gadus ilgais darbs pie CLIL teorijas un metodikas apgūšanas

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs, foto: V.Meroža

Otrdien, 31.maijā, noslēdzās divus gadus ilgais darbs pie skolas virzības uz daļēju mācību satura īstenošnu svešvalodā, īstenojot VIAA apstiprināto Erasmus+ KA1 projektu “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai” (Nr. Nr. 2014-1-LV01-KA101-000137). Projekta īstenošanas laikā skolas pedagoģiskais personāls apguva gan CLIL teorētiskos, gan praktiskos aspektus, apmeklējot LU PPF organizētos kursus, vadot nodarbību ar CLIL elementiem, kā arī piedaloties kopskaitā 12 mobilitātēs.

Lasīt tālāk …

Veiksmīgi noslēgusies 22. EUROCLIO Gada konference

Edgars Bērziņš, Latvijas Vēstures skolotāju biedrības valdes loceklis

No 20. līdz 26.aprīlim Konventum konferenču centrā Helsinogoras pilsētā Dānijā notika 22. EUROCLIO gadskārtējā profesionālās izaugsmes konference. Tas bija labi plānots un organizēts notikums, kas vienuviet pulcēja vairāk kā 150 vēstures izglītotāju, skolu direktoru, inspektoru un citu interesentu no visas Eiropas un pat no ASV, Kanādas, Korejas, Izraēlas, Kreivijas un Indijas.

Lasīt tālāk …

Aizvadīts seminārs par mācību materiālu izstrādāšanu CLIL metodikas īstenošanai

Olga Urtāne, sākumskolas skolotāja, projekta dalībniece; Foto: S.Rūze

Pirmdien,16. martā, notika CLIL projekta pirmās kārtas noslēguma seminārs, kuru vadīja Sintija Rūze. Semināra tēma bija – Mācību materiālu izveide un aprobācija satura un valodas integrētu (CLIL) metodikas īstenošanai. Seminārā piedalījās projektā iesaistītie pedagogi un arī pieaicinātie vidusskolas skolēni.

Lasīt tālāk …

Noslēgušies Erasmus+ projekta ietvaros organizētie kursi skolotājiem

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs; Foto: Dzintra Skuja

Piektdien, 30.janvārī, noslēdzās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra un Skolotāju izglītības nodaļas īstenotās pedagogu profesionālās kompetences A programmas „Satura un valodas integrētas mācības – CLIL” pēdējā – ceturtā nodarbība. Apliecību par kursu beigšanu saņēma 19 skolotāji, pārstāvot plašu mācību priekšmetu spektru gan eksaktajās un sociālajās, gan humanitārajā jomā.

Lasīt tālāk …

Aizvadīta pirmā Erasmus+ projekta ietvaros organizēto kursu diena

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

Pirmdien, 22.decembrī, notika pirmā Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra un Skolotāju izglītības nodaļas īstenotās pedagogu profesionālās kompetences A programmas „Satura un valodas integrētas mācības – CLIL” (36 stundas) nodarbība projektā [1] iesaistītajam pedagoģiskajam personālam. Kursos piedalījās 20 mācību priekšmetu skolotāji, pārstāvot dažādus mācību priekšmetus (sports, fizika, svešvalodas, sociālās zinības sākumskolā un pamatskolā, ģeogrāfija, matemātika, dabas zinības sākumskolā, bioloģija, informātika un vēsture). Kopumā paredzētas 4 nodarbības paredzot gan teorijas apguvi, gan praktiskās nodarbības un mājas darbus. Kursus vada LU mācībspēki Ligita Grigule, Rita Skara-Mincāne un Indra Odiņa, kā arī Aizkraukles pilsētas sākumskolas skolotāja Gunta Krīgere. Kursi ir pirmais solis skolas virzībai uz pilnvērtīgu satura un valodas integrētu apguvi dažādos mācību priekšmetos. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Notikušas pirmās darba grupas tikšanās saistībā ar projekta “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai” īstenošanu

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

08.09.2014. skolā tika pulcināti mācību priekšmetu skolotāji, kuri ir iesaistīti Erasmus+ projektu (KA1 un potenciāli KA2 aktivitāšu) īstenošanā. Tikšanās laiks ir zīmīgs, jo tieši šajā dienā skola saņēma parakstītu līgumu, kas nozīmē, ka projekts var sākties! Tikšanās laikā projekta vadītājs izklāstīja aktualitātes saistībā ar projektu, kā arī iezīmēja potenciālos darbības virzienus. 

Apstiprināts projekts “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai”

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

Ņemot vērā situāciju, kad skolēnu skaits strauji samazinās un ir nepieciešamība pēc jauna un kvalitatīva piedāvājuma izglītības jomā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, saskaņā ar tās stratēģisko plānu, ir ieplānojusi 2016./2017. mācību gadā sākt realizēt satura un valodas integrētās apguves metodiku (CLIL) skolas 1.-12.klasēs. Pilnvērtīgai CLIL metodikas īstenošanai ir nepieciešamas padziļinātas svešvalodas un CLIL metodikas zināšanas un pielietošanas prasmes. Līdz ar to tika sagatavots un iesniegts VIAA administrētajā Erasmus+ programmā projekts “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai” ar mērķi paaugstināt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāju kompetences pilnvērtīgai CLIL metodikas izmantošanai mācību stundu laikā. Projekta realizācija paredzēta divu gadu laikā, īstenojot projektu piešķirtā finansējuma EUR 35 198,00 apmērā. Lasīt tālāk …