Apsveikums svētkos!

 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola sveic Ziemassvētkos skolas darbiniekus, skolēnus, vecākus un skolas sadarbības partnerus! Lai jaunajā gadā izdodas realizēt sapņus un ieceres!

Jaunieši piedalās pārbaudes spēlēs handbolā

No 26. līdz 28. decembrim Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, notika ikgadējais Rīgas Domes kauss handbolā. Tajā piedalījās Latvijas, Igaunijas, Somijas un Itālijas vīriešu valstsvienības. Paralelēli šim turnīram pārbaudes spēles ar Somijas jauniešu izlasi aizvadīja arī Latvijas U-16 vīriešu izlase, kuras sastāvā ir skrīverieši Uvis Strazdiņš un Miks Kiršteins. Foto atskats pieejams GALERIJĀ (foto: www.sportacentrs.lv)!

Aizvadīta pirmā Erasmus+ projekta ietvaros organizēto kursu diena

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

Pirmdien, 22.decembrī, notika pirmā Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra un Skolotāju izglītības nodaļas īstenotās pedagogu profesionālās kompetences A programmas „Satura un valodas integrētas mācības – CLIL” (36 stundas) nodarbība projektā [1] iesaistītajam pedagoģiskajam personālam. Kursos piedalījās 20 mācību priekšmetu skolotāji, pārstāvot dažādus mācību priekšmetus (sports, fizika, svešvalodas, sociālās zinības sākumskolā un pamatskolā, ģeogrāfija, matemātika, dabas zinības sākumskolā, bioloģija, informātika un vēsture). Kopumā paredzētas 4 nodarbības paredzot gan teorijas apguvi, gan praktiskās nodarbības un mājas darbus. Kursus vada LU mācībspēki Ligita Grigule, Rita Skara-Mincāne un Indra Odiņa, kā arī Aizkraukles pilsētas sākumskolas skolotāja Gunta Krīgere. Kursi ir pirmais solis skolas virzībai uz pilnvērtīgu satura un valodas integrētu apguvi dažādos mācību priekšmetos. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Atklāta sudoku turnīra 9. – 12. klasēm 1.kārta

Darbi jāiesniedz līdz 2015. gada 6. janvārim plkst. 14:00 matemātikas skolotājām!

Lasīt tālāk …

8b. klase Ziemassvētku laikā ciemojas Skrīveru pansionātā

Elīza Šaitere, 8b klase

Kā jau ierasts, mēs ar klasi 17. decembrī devāmies uz Skrīveru pansionātu. Reizi mēnesī mēs uz turieni dodamies, mums ļoti patīk iepriecināt šos cilvēkus. Tā kā, tuvojas Ziemassvētki, jauns gads, meitenes mājturībā izcepa piparkūkas, skaisti tās iesaiņoja un visa klase devāmies uz Skrīveru pansionātu, iepriecināt tā iemītniekus.

Lasīt tālāk …

Jaunieši no Skrīveriem saņem Award bronzas un sudraba apbalvojumus

Katrīna Sprudzāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente

6.decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notika 8. starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums. Šogad apbalvojumus saņēma 59 jaunieši no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Alsungas, Bikstiem, Jaunjelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Mežiniekiem, Ogres, Rīgas, Salaspils, Taurupes, Valkas un Ventspils. Apbalvoto jauniešu vidū arī 11 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni; 3 no viņiem saņēma bronzas līmeņa apbalvojumus, bet 8 – sudraba.

Lasīt tālāk …

Skolā aizvadīts Žetonvakars

Viktorija Matvejeva, 12.klase

Šī gada 6. decembra vakars 12.klasei bija īpaši svarīgs – klāt bija žetonvakars. 19 skolēni bija nonākuši soli tuvāk divpadsmitās klases noslēgumam. Svinīgajā daļā atcerējāmies bērnības niķus un stiķus, apsveicām skolotāju, saņēmām žetonus. Pamazām gatavojāmies galvenajam vakara notikumam – izrādei. Mūsu izrādē pasakas savijās ar mūsdienu aktualitātēm tehnoloģijās. Varēja redzēt tādus pasaku tēlus kā sarkangalvīti un vilku, pelnrušķīti ar pusmāsām, kā arī sniegbaltīti ar saviem septiņiem rūķīšiem, kas visus priecēja ar interesantu ēnu šovu un iestudētu deju. Galvenajās lomās bija policisti-detektīvi rukši un Antitwittermens, kurš mēģināja atrisināt šo mūsdienu apsēstību ar internetu un telefoniem. Protams, visi finālā bija laimīgi, un pasakai bija beigas “Ilgi un laimīgi”. Pēc žetonvakara devāmies uz skolu, kur notika ikgadējā balle. Kopumā diena un vakars bija ļoti izdevies. Tiekamies
izlaidumā! Foto atskats no Žetnovakara pieejams GALERIJĀ, bet video – pie klases audzinātājas A.Zvaigznītes. Pilnu foto galeriju var lejupielādēt šeit!

Starpnovadu bioloģijas olimpiādes laureāti

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu bioloģijas olimpiāde arī šogad notika tiešsaistē, tajā piedalījās 2425 skolēni, mūsu 4 novadu (Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru, Neretas) apvienībā- 43. Interesanti, ka šogad ievērojami palielinājies zēnu skaits, sasniedzot gandrīz 50% no visiem dalībniekiem. Mūsu skolēnu sasniegumi  katrā klašu grupā ir virs vidējā punktu skaita. 9. klasē labāko rezultātu ieguva Ilva Viļuma, 10.klasē- Ramona Barkāne, bet 11. klasē- Elza Elizabete Liepiņa. Jāuzsver, ka vislabāk ir veicies Ilvai.

Lasīt tālāk …

Skolēni piedalās Panākumu Universitātes lekcijās

Evelīna Čubare, 11.a klase

9.decembrī uz Panākumu Universitātes lekcijām devās deviņi 11. un 12. klašu skolēni. Šoreiz lekciju tēma bija „Komunikācija nozīme personas attīstībā” un tās vadija trīs lektori. Šoreiz diena iesākās ar BA „Turība” radošajām darbnīcām, kur visus sadalīja četrās grupās un katrai grupa bija iespēja veikt uzdevumus, kuri bija tendēti uz komunikācijas prasmju izkopšanu un arī ar prasmi strādāt komandā. Pirmā lekcija bija par to, kā vslabāk likt lietā savas spējas, lai ļautu saviem sapņiem piepildīties un to vadīja divi „kouči” jeb izaugsmes veicinātāji – Vineta Saulīte un Dainis Zaltans. Lekcijas laikā arī auditorijā esošajiem bija iespēja veikt uzdevumu, kas palīdz nospraust pareizos soļus sava mērķa sasniegšanai. Otro lekciju iepriekš minētās Kristīnes Žildes – Krēvicas vietā vadīja viņas agrākais kolēģis, LTV rīta panorāmas ziņu moderātors –  Dāvis Valdnieks, kurš mūs iepazīstināja ar žurnālista darbu kā arī deva iespēju ieskatīties TV3 ziņu tapšanas aizkulisēs.

Skolas SMU pārstāvji piedalīsies Vislatvijas skolēnu un studentu mācību uzņēmumu “Ziemassvētku gadatirgū 2014”

www.auv.lv

Aizkraukles novada ģimnāzijas un A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu pārstāvji rīt, 6. decembrī, dosies uz Rīgu, lai piedalītos Vislatvijas skolēnu un studentu mācību uzņēmumu “Ziemassvētku gadatirgū 2014”. Ziemassvētku gadatirgū, kas notiek modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, šogad piedalīsies vairāk nekā 120 skolēnu mācību uzņēmumu no Latvijas skolām, kuri dienas garumā piedāvās savas oriģinālās Ziemassvētku dāvanas. Ziemassvētku tirdziņš ir iespēja ne tikai pārdot, bet arī vērtēt jauniešu veikumu, ideju dažādību un mērķtiecību, tās īstenojot.