Dalība Beta seminārā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā

2019. gada 29. Oktobris

Krista Verpele, 11. klase

19. oktobrī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs organizēja semināru vidusskolēniem, kuri izstrādā zinātniski pētnieciskos darbus šajā jomā. Mūsu skolu tajā pārstāvēju es, 11. klases skolniece Krista Verpele. Šajā vietā jau biju atvērto durvju dienā, taču aplūkoju to vēlreiz studenta Viestura vadībā, kurš pastāstīja, kā studentiem šajā ēkā veicas ar praktiskajām iemaņām, izmantojot manekenus.

Lekcija par pirmo palīdzību arī bija noderīga. Atsvaidzināju zināšanas par to, kā būtu jārīkojas dažādās cilvēka dzīvībai bīstamās un ne tik bīstamās situācijās. Cik svarīgs ir komandas darbs un sadarbība pirmās palīdzības sniegšanā!  Pirmo reizi izmēģināju veikt sirds masāžu manekenam. Lektore spēja ieinteresēt jauniešus.

Lekcijā par sabiedrības veselību mūs iepazīstināja ar pusaudžu veselības un ikdienas paradumu rādītājiem salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem un to, kas tiek darīts, lai uzlabotu jauniešu veselību. Tas lika aizdomāties par to, vai pusaudži vispār pievērš pietiekami daudz uzmanības savai veselībai. Darbojāmies arī praktiski grupās, veidojām un prezentējām plakātu par savu pasākumu, kurš varētu veicināt cilvēkus pievērsties aktīvākam dzīvesveidam.

Pēdējā lekcijā par ģenētiku dzirdēju arī nezināmus terminus, taču šai tēmai jau nedaudz ielikti pamati RSU bioloģijas kursos. Ņemot vērā to, ka lektoram nebija daudz laika, viņš patiesībā pastāstīja daudz interesantus faktus par mutācijām, ģenētikas vēsturi un arī to, kādi atklājumi ir mūsdienās. Lai arī sarežģīta un man līdz galam neizprotama tēma, šī bija teorija, kas arī ir ļoti nepieciešama.

Kopumā man ļoti patika, iepazinu jaunus cilvēkus un ieguvu kontaktus, jo jaunieši  bija no visas Latvijas. Lieliska iespēja sevi pilnveidot, īpaši, ja interesē medicīna.

Komentāri