Kalvja Kalniņa (5.klase) konkursa darbs “Nekas nav neiespējams”

Planēta Zeme ir mājvieta vairāk nekā 7 miljardiem cilvēku, taču šajā pasaulē mēs neesam vienīgie, kas cīnās par vietu zem saules. Esam attīstītākās radības zemes virsū, bet tas mūs nepadara par labākajām un spēcīgākajām būtnēm. Mūsu spēkos nav apturēt dabas stihijas, mēs nespējam nedz lidot, nedz peldēt jūras dibenā.  Mums nav doti spārni kā putniem, mūsu organisma uzbūve nav radīta tam, lai varētu nirt dziļi okeānā, lai ieraudzītu noslēpumus un brīnišķo skaistumu, ko tas slēpj.

Lasīt tālāk …

Dainim Dīnam Vītoliņam – I vieta konkursā “Mani septiņjūdžu zābaki stāv kaktā putekļiem apklāti” [papildināts ar foto!]

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja

Piektdien, 20.februārī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notika Valodas dienu pasākums, jo 21.februārī ir Dzimtās valodas diena, bet 26.februārī – Eiropas valodu diena. Dzimtās valodas dienu pasaulē atzīmē jau 15 gadus, bet Latvijā tai veltītas aktivitātes notiek jau sesto gadu. Uz šo pasākumu tika aicināti Latviešu valodas aģentūras organizētā Aspazijas 150.jubilejai veltītā radošo darbu konkursa “Mani septiņjūdžu zābaki stāv kaktā putekļiem apklāti” (Aspazija) laureāti.

Lasīt tālāk …

M.Kiršteina (9.b klase) konkursa darbs “Viss sākas no mazumiņa”

Mana iecienītākā vide ir sporta zāle, kur es pavadu ļoti daudz sava brīvā laika un kopā ar draugiem leju sviedru litrus garajās treniņu stundās. Tas viss tikai tāpēc, ka handbols ir kļuvis par mūsu vajadzību un nepieciešamību, bez tā vairs nevaram iztikt. Sākam kļūt atkarīgi no komandas un rokasbumbas spēles.

Lasīt tālāk …

M.Kiršteina (9.b klase) konkursa darbs “Krustceles”

Ir tik daudz to brīžu, kad neesam saskaņā ar sevi,

Un tik daudz to mirkļu, kad nesaprotu pat tevi.

Mēs katrs veidojam savu dzīves ceļu…

Taču uzmanies – tajos ar’ gaidīs daudz meļu.

Lasīt tālāk …

K.Buko (9.a klase) konkursa darbs

Šeit atrodas krustceles,

Kuras šķērso krustpeles.

Lasīt tālāk …

B.Blumbergas (9.b klase) konkursa darbs “Es un mani draugi, mana vide””

Uzticamā draudzene jeb uzklausi, lūdzu, mani, mīļā dienasgrāmata!

Sveika, mana dienasgrāmata!

Ir pagājis jau pirmais mācību mēnesis – septembris. Tik jauki bija satikt draugus un klasesbiedrus, kurus visu vasaru nebiju sastapusi un redzējusi! Klausoties citu piedzīvojumos par vasaru, sāk likties, ka esmu nosēdējusi to četrās sienās.

Lasīt tālāk …

A.Bērziņa (9.b klase) konkursa darbs “ Es esmu Latvija”

Nereti prātoju par dzīvi un aizdomājos, kas mēs būtu bez saviem vectēviem un vecmāmiņām? Vai bieži pasakām viņiem: ”Paldies!” par audzināšanu, pirmo prasmju ierādīšanu, izziņas kāres radīšanu un savas dzīves gudrības nesavtīgu nodošanu? Vai, pieminot senčus, atceramies, ka viņi, dzīvojot ikdienā, domāja par nākotni, respektīvi, izcīnīja un iekopa “savu kaktiņu un stūrīti zemes”, rūpējoties par mums – nākamajām paaudzēm? Te man prātā nāk reiz vēstures stundā lasītas K.Skalbes rindas: “Lai skalda latviešus, kā grib, mēs gribam redzēt viņus kā vienotu tautu. Tauta ir valsts. No šķiru skabargām mums jātop par apvienotu tautu, par valsti. Ja mēs to nepratīsim, mūsu tauta arī vēl priekš nākošiem gadu desmitiem stāvēs saliekta un nopostīta, kā koks bez galotnes.”¹ Šie vārdi bija domāti 20.gadsimtam, taču, manuprāt, ir attiecināmi arī uz tagadējiem laikiem un, iespējams, pat uz Latvijas nākotni.

Lasīt tālāk …

Aizvadīts ziemas EKO skolu forums

Raksts un foto: Vija Meroža

Četri Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni tika deliģēti uz Latvijas Eko skolu ziemas forumu, kas notika Ulbrokā no 20.-22.februārim. Šo trīs dienu laikā risinājās dažādi svarīgi notikumi:bija iespēja noklausīties interesantas lekcijas par bioloģisko pārtiku, partizānu dārzniecību, aktīvismu apkaimēs, eitrofikāciju Baltijas jūrā, kritisko domāšanu vides aizsardzībā, atkritumu mazināšanas kampaņu, dalījās pieredzē darbā ar vides jautājumiem. Ekspertu vadībā piedalījās darbnīcās par Ekoskolu tēmām:”Vides objektu veidošanas darbnīca”, „Argumentācijas darbnīca”, „Trafaretu māksla”, „Diedzēšanas un veselīga uztura izziņas darbnīca”, “T-krekliņu pārstrādes darbnīca”, ”Vides nodarbību plānošana”. Foruma dalībnieki paciemojās arī Getliņu siltumnīcā. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

SMU pārstāvēts “Balttour 2015”

Daina Vancāne-Viļuma

Izstāžu centrā Ķīpsala no 6.līdz 8. februārim notika 22.starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2015”.Izstāde tika organizēta divās tematiskajās hallēs – “Atklāj pasauli” un “Apceļo Latviju!”. Latvijas piedāvājumam veltītajā hallē tika pārstāvēti arī Skrīveri. Kopīgā stendā ar koknesiešiem, pļaviņiešiem un aizkraukliešiem Skrīveru pārstāvji piedāvāja gan jaunus maršrutus zaļā dzīvesveida cienītājiem, autobraucējiem un velosipēdistiem, gan nopietnākiem tūristiem, kuri Skrīverus vēlas iepazīt kā kultūrvēsturisku vietu, bagātu ar tradīcijām, svētkiem, sportiskām aktivitātēm un interesantiem pasākumiem.

Lasīt tālāk …

Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā godalgotas vietas

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja 

12.februārī Aizkraukles Mākslas skolā notika Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru un Neretas novadu skolu Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss. Tajā šogad piedalījās 51 dalībnieks. Apsveicam Verneru Svētiņu ar iegūto 2. vietu 4.-6.kl. grupā, Agati Albekeiti un Ilvu Lāci ar 2.vietām 7.-9.kl.grupā!