Vizuālās mākslas olimpiādes rezultāti

Ināra Plakane, vizuālās mākslas skolotāja

6.martā Aizkrauklē notika starpnovadu vizuālās mākslas olimpiāde. Skrīveru vidusskolu pārstāvēja 9 skolēni. 1. vietu savā vecuma grupā ieguva Beāte Rumpāne 2.klase, Evija jMārtiņa 5.klase un Ieva Cedere 9.klase. 2.vieta Kalvim Kalniņam 3.-4. klašu grupā un 3. vietas- Terēzei Barkānei 2.klase un Betijai Zvejniecei 6.klase. 7.-8. klašu grupā Eiranai Ostrovskai 7.klase, Annai Barkānei 8. klase un 3.klases skolniecei Anetei Zirnītei atzinības. Paldies visiem olimpiādes dalībniekiem par uzņēmību, drosmi un izturību!

7. b klases apciemojums Skrīveru pansionātā „Ziedugravas”

Eirana Ostrovska, 7.b klase

             26. martā, siltā pavasara dienā, A. Upīša Skrīveru vidusskolas 7. b klase devās apciemot aprūpes centra vecļaudis. Kā iepriecinājuma dāvaniņa visiem iemītniekiem bija pavasarīga, pašgatavota kartiņa un smaržīgi, silti kēksiņi.

Lasīt tālāk …

Veltījums devīgajam karalim Henrijam

www.skriveri.lv, Inga Melne, SMMS skolotāja

Skolēnu pavasara brīvdienās Rīgas Amatniecības vidusskolā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu valsts konkurss. Šogad par konkursa centrālo asi izvēlēta arhitektūra un nosaukums ir “Es. Telpa. Vide”. Konkursa uzdevums bija triju stundu laikā izveidot telpisku jeb trīsdimensionālu objektu, ievērojot arhitektoniskos izteiksmes līdzekļus – apjomu, ritmu un saikni ar vidi. Mūsu skolu pārstāvēja Agate Albekeite un Betija Zvejniece. Konkursa laikā audzēknes izlozēja telpas iemītnieku un tā rakstura īpašību, kā rezultātā tapa telpiska vide devīgajam karalim Henrijam. Konkursa darbu izvērtēšana notiks aprīļa beigās Saldus Mūzikas un mākslas skolā, kurā pulcēsies pedagogi no visām Latvijas mākslas skolām.

Novada galda tenisa sacensībās 7.b klases skolēniem godalgotas vietas, bet skolas darbiniekam A.Tatarčukam 3.vieta

Zigrīda Sprukte, tip@skriveri.lv
Nedēļas nogalē (22.03.) notika Skrīveru novada sacensības galda tenisā. Kopā atsaucās novada septiņi galda tenisa spēlētāji, kas savstarpēji azartiski cīnījās un šoreiz veiksmīgākie starp pieaugušajiem: Modris Tiltiņš izcīnīja 1.vietu, kas savu spēlēt prasmi uztur spēlējot regulāri arī citu novadu galda spēļu mačos. 2.vietu ieguva – Oskars Upmanis, arī aktīvs sporta dzīves atbalstītājs un dalībnieks. Ļoti līdzīgu punktu skaitu, bet tomēr pēc savstarpējo spēļu vērtējuma 3.vietu ieguva Alberts Tatarčuks.

Lasīt tālāk …

Skolēni izrāda godu represētajiem

www.auv.lv

Pieminot komunistiskā genocīda upurus,  piemiņas dienā, 25.martā, pie piemiņas akmens Skrīveru centrā pulcējās represētie, novada domes pārstāvji un novada iedzīvotāji. Savās atmiņās dalījās deportētie skrīverieši, bet uzrunas teica novada domes un no Skrīveriem represēto grupas vadītāji. Piemiņas brīdī piedalījās arī skolas 8.a klases skolēni, kuri vēstures stundas laikā devās pieminēt cilvēkus, kuri ir cietuši no komunistiskā genocīda. E.Bērziņš, vēstures skolotājs: “Ir būtiski atcerēties pagātnes notikumus un par tiem runāt, jo šī masveida deportācija, kas tika sākta 1949.gada 25.martā, nesa nozīmīgas sekas kā cilvēkiem, tā saimniekošanas sistēmai Latvijā kopumā un ir būtiska daļa no tautas kolektīvās atmiņas.”  Pēc ziedu nolikšanas pie pieminekļa, deportētie vidusskolas telpās apskatīja deportāciju 65.gadskārtas piemiņai veltīto izstādi “Prom no mājām” un devās uz Kultūras centru, kur koncertu bija sagatavojis Skrīveru senioru sieviešu koris “Baltābele”.

 

50 uzņēmumi atver durvis jauniešiem, lai atrastu darbiniekus!

www.prakse.lv

Jau 7.gadu pēc kārtas lielākais karjeras un izglītības portāls Latvijā Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā gan skolēniem, gan studentiem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai pierādītu sevi darba devējam klātienē un atrastu praksi vai darbu, kā arī noskaidrotu piemērotāko karjeras ceļu. Ekskursijās varēs doties no 14.-17.aprīlim. Plašāka informācija un pieteikšanās portālā Prakse.lv: http://www.prakse.lv/events

Lasīt tālāk …

Skolēnu pašpārvaldes sēdes (26.03.) atskats

Viktorija Matvejeva, 11.a klase

Šīs nedēļas pašpārvaldes sēdes jautājumi:
1) Zemes stunda, norisinās 29.03. Tai par godu tiks veidots gājiens. Pulcēšanās 20:15 sporta laukumā pie skolas, dosimies gājienā ar maršrutu: skola-institūts-skola. Līdzi svecītes vai gaismiņas.

Lasīt tālāk …

Aprīļa 1.nedēļa – joku nedēļa!

27. martā TE!: ūdensrijēji Allažos, Skrīveros un Sērenē, papīra darināšana Salacgrīvā un Kundziņsala

27. martā LTV1 plkst. 21:15, Latvijas jaunatklājēju komanda TE! pētīs mistisko un reizē satriecošo parādību – ūdensrijējus. Marta Selecka ar Gustavu Terzenu to izsekos Allažos, Sērenē un Skrīveros. Viens no šiem brīnumiem 2014. gadā atzīts par ģeoloģisko dabas pieminekli.

Lasīt tālāk …

Piedalies pats un aicini citus: Zemes stunda 2014

Vija Meroža

Jau astoto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Vēl vairāk – katru gadu tieši Zemes stundas laikā rodas jauni izaicinājumi un apņēmības, ko īstenot. Aicinām skrīveriešus 29.03.plkst.20.30 sapulcēties skolas sporta laukumā ar svecītēm, rokas baterijām un doties gājienā, iepriekš mājās izslēdzot elektrību!

Lasīt tālāk …