“Eiropas eksāmens” – 8.maijā

2015. gada 5. Maijs

Zane Ieviņa, SIA “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”

Mudinot Latvijas iedzīvotājus, īpaši skolēnus, būt zinošiem un kompetentiem jautājumos par Eiropas Savienības aktualitātēm un citiem nozīmīgiem tematiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 8. maijā piedalīties “Eiropas eksāmenā”, ko tiešsaistē varēs kārtot www.esmaja.lv. Šajā mācību gadā skolēni eksāmenu kārtos necentralizēti – pēc saviem ieskatiem, apmeklējot konkursa mājas lapu!

Ikviens interesents var iepazīties ar mācību materiāliem mājaslapā www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv. Mācību materiālos ir iekļauta informācija par Eiropas Savienības vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību Eiropas Savienībā u.c. nozīmīgām tēmām.

Piedaloties “Eiropas eksāmenā”, dalībnieki varēs iegūt vērtīgas balvas. Trīs vecuma grupās erudītākajiem skolēniem – 1.vietas ieguvējiem tiks dāvāts ceļojums, 2. vietas ieguvēji balvā saņems datorus, bet tie, kas ieņems 3. vietu, iegūs planšetdatorus. Tikmēr sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu, lai paplašinātu savu profesionālo zināšanu loku un uzkrātu spēkus tālākam darbam. Jāpiebilst, ka planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina Jūs gan palīdzēt skolēniem iepazīties ar mācību materiāliem, gan motivēt Jūsu audzēkņus piedalīties šajā zināšanu pārbaudē.

“Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem – turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju kārtoja eksāmenu. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības “sirdi” Briseli – ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

Komentāri