Sākusies pieteikšanās vidusskolēnu zinātniski pētnieciskajiem konkursiem

Līdz 2013. gada 26. aprīlim ikvienam 12.klases skolēnam ir iespēja pieteikties Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) Komunikācijas studiju nodaļas rīkotajiem radošajiem konkursiem un visu LU SZF studiju nodaļu rīkotajam skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursam. Lasīt tālāk …

Svarīga informācija vecākiem

Cienījamie vecāki!
Andreja Upīša Skrīveru vidusskola ir pievienojusies skolu grupai, kurās SIA „Data Pro Grupa” piedāvā pārbaudīt jūsu bērna sirds veselību. Vienu reizi gadā, veicot skrīningu, mēs varam pārliecināties par bērna sirds veselību.

Lasīt tālāk …

Basketbola sacensību atskats

Aizkraukles novada sporta skolas reģionālajās sacensībās basketbolā A grupā piedalījās piecas zēnu un trīs meiteņu viduskolu komandas. Zēniem šoreiz nepaveicās un ieņēma 4.vietu, savukārt meitenes izcīnija 1.vietu pieveicot gan Kokneses, gan Aizkraukles komandas, parasti piekāpāmies koknesietēm, tāpēc arī šoreiz paties prieks par uzvaru, jo tas jau nebija ilgstoši izdevies. Komandā spēlēja E.Mārtiņa, E.Balanda, R.Liepiņa, A.Ozoliņa, V.Balanda, J.Bitāne un A.Liepiņa.

Paldies meitenēm par cīņas sparu.

R.Lielā

Bibliotekāres ciemošanās pie 4.a,b klasēm

3.decembrī  pie mums, 4.a un 4.b klases, ciemojās bibliotekāre Sandra Trakina, kura informēja par jaunākajām grāmatām.


Pirmā grāmata, ko Sandra rādīja, bija “Suņi cilvēku zemē”.  Nākošā bija “Padomi mīļiem un negantiem kaķu saimniekiem”. Mani ieinteresēja grāmata “Kara zirgs”. Vienīgā grāmata no visām, kuru biju izlasījusi, ir “Labāk radošs nekā pārdrošs”. Tur bija dzīves stāsti un arī izdomātas situācijas. Gribas izlasīt grāmatu “Ezītis miglā” un citas pasakas. Sandra arī atnesa tādu dzejolīšu grāmatu, kurai bija ļoti neparasts nosaukums- “Līze analīze”. Citā valodā bija grāmata “Sakura Rīga”, vienā grāmatas lappusē bija latviešu stāstiņš, bet otrā- teksts svešvalodā. Vēlāk mums atļāva  paņemt grāmatas rokās un apskatīt tās sīkāk.

Man ļoti patika bibliotekāres Sandras apciemojums pie mums!

Santa Lelde Lesiņa, 4.a klase

Skolēnu radošie darbi vizuālajā mākslā

daugaviete

Lasīt tālāk …

Vēstures olipiāde 9.klasei: viedokļi

Tā kā vēstures olimpiādes 9.klasēm norisinās šajā nedēļā, tika intervēts vēstures skolotājs Edgars Bērziņš un divi no olimpiādes dalībniekiem – 9.b klases skolniece Sintija Platā un 9.a klases skolnieks Alvis Krasovskis.


Jautājumi skolotājam:
Ko jūs varat pastāstīt par vēstures olimpiādi?
– Vēstures olimpiādes 2.kārta elektroniskā formā notiek jau 3.gadu, līdz ar to sistēma ir atstrādāta. Šogad olimpiādes forma ir izteikti līdzīga valsts eksāmenam vēsturē – ietverti gan testa, gan avotu analīzes, gan aprakstošie jautājumi. Lasīt tālāk …

Aicina jauniešus viena vai pusotra gada laikā apgūt tautsaimniecībā noderīgas profesijas par ESF līdzekļiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību izmantot iespēju un gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.


Nākamo uzņemšanu 1,5 gadīgajās programmās izsludinās 2013. gada janvārī, bet 1 programmās– 2013. gada martā!

2012./2013. mācību gadāar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu 36 profesionālās izglītības iestādes jauniešiem piedāvā izmācīties par tautsaimniecībā pieprasītiem speciālistiem 94 programmās 54 dažādās profesijās. Mācībām var pieteikties jaunieši no 17 līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot), kas šobrīd nesaņem bezdarbnieka pabalstu un nepiedalās Eiropas Savienības struktūrfondu finansētās mācībās vai nodarbinātības aktivitātēs. Papildus noteikts, ka uz mācībām šajās programmās var pretendēt arī jaunieši ar iepriekš iegūtu profesionālo kvalifikāciju, bet kuri vismaz vienu gadu pēc profesionālās kvalifikācijas iegūšanas nav bijuši darba ņēmēji vai pašnodarbinātie. Tāpat noteikumos papildus iestrādāts, ka var tikt uzņemti tikai tie jaunieši, kas bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas vismaz viena gada laikā pirms uzņemšanas profesionālajā skolā nav jau saņēmuši ESF mērķstipendiju. Lasīt tālāk …

Seminārs vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogiem

Valsts izglītības satura centrs atkārtoti rīko vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogu profesionālās pilnveides praktiskās darbības semināru „Etnogrāfija kā iedvesmas avots vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nodarbībās”

– Saules zīme latviešu un pasaules tautu tradicionālajā kultūrā
– Saules zīmes izmantojums tekstilapdrukas tehnikā (semināra praktiskā daļa)

Seminārs notiks 2013.gada 17.janvārī plkst. 10.30 – 15.30 Strūgu ielā 4, Rīgā, 1.telpā. Dalībnieku reģistrācija no plkst.10.00. Lasīt tālāk …

Izsludināts videoklipu veidošanas konkurss “Cieni sevi un citus internetā”

Aicinām ikvienu jaunieti 15 – 19 gadu vecumā individuāli vai kopā ar draugiem, skolas/klases biedriem vai citiem domubiedriem piedalīties videoklipu konkursā, veidojot audiovizuālus (videoklipus, multiplikācijas/ animācijas filmas u.tml.) materiālus par tēmu “Cieni sevi un citus internetā”, kas veicinātu drošāku interneta lietošanu, parādītu jauniešu uzvedību un rīcību internetā.

Izveido oriģinālu/ atjautīgu/ pamācošu/ komisku vai citādi lielisku video, kura garums nepārsniedz 5 minūtes, un iesniedz to “Net-Safe Latvia” līdz 2013. gada 13. janvārim, plkst.23.59.

Labāko darbu autoriem vērtīgas balvas no www.e-skola.lv un Microsoft Latvia !

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit!

Papildu informācija: http://www.drossinternets.lv/page/53

“It’s About Ability!” UNICEF jauniešu video konkurss

Katru gadu UNICEF publicē ziņojumu “Bērnu stāvoklis pasaulē”. Nākamā gada tēma ir bērni ar invaliditāti, tāpēc UNICEF aicina jauniešus (vecumā līdz 25 gadiem) visā pasaulē piedalīties “It’s About Ability!” UNICEF jauniešu video konkursā. Dalībniekiem jāizveido video, kas atspoguļo šo tēmu – tā var būt gan personiska pieredze, gan pasaules mēroga. Video jābūt 1 minūti garam, tas var tikt veidots jebkādā žanrā – drāmas, komēdija, fantastika vai dokumentāla filma, vai animācija.

Īpaša žūrija (profesionāļi un jaunieši no visas pasaules) izvēlēsies uzvarētāju, kas tiks iekļauts kampaņā „Bērnu stāvoklis pasaulē”.

Pieteikšanās termiņš: 2012. gada 15. decembris.
Sīkāka informācija pieejama šeit!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt