Skolēn, izmanto iespēju piedalīties atvērto durvju dienā!

www.auv.lv

Kā ierasts, arī šī gada 10.oktobrī skolēni aicināti apmeklēt dažādas valsts insitūcijas ATVĒRTO DURVJU DIENĀS. Aicinām izmantot iespēju un paplašināt savu zināšanu un izpratnes lauku par organizāciju darbu. Piedāvājam apmeklēt šadas valsts iestādes (saskaņā ar www.AtvertoDurvjuDiena.lv sniegto informāciju):

140 izglītības iestādes svinēs Ekoskolas statusa iegūšanu, dodoties kopīgā akcijā Rīgas ielās

Jau trešdien, 1.oktobrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz Ekoskolu apbalvošanas pasākumu pulcēsies ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu pārstāvēs skolotāja V.Meroža un 3 skolēni.

Lasīt tālāk …

Izzini mežu kopā ar Miķeli!

Vija Meroža

Šajā mācību gadā esam izvēlējušies tēmu „Mežs”, tādēļ īpašāk pievērsīsim savu uzmanību tieši apkārtnes mežu pētniecībai.29.septembrī pirmais pētnieciskais uzdevums bija 1.-4.klasēm, kur skolēniem bija jāpēta Ercu kalna mežiņa koki, to lapotne, miza, augšanas paradumi, vecums, koki-kaimiņi.Pēc praktiskā-pētnieciskā darba un  darba lapas aizpildīšanas katrai grupiņai nācās prezentēt savu izpētes objektu-koku. Noslēgumā katra klase veidoja plakātu, rosinot citus skolēnus saudzēt kokus, nepiesārņot mežu.

3.klašu skolēnu mācību ekskursija

Veronika Smirnova, 3.a klase

24.09. mēs 3.a,b klases devāmies ekskursijā uz Madonas novadu. Vispirms aizbraucām pie keramiķa J.Seiksta.Redzējām daudz interesantu lietu – vāzes, bļodiņas, svečturus. Dārzā dažādas dzīvnieku skulptūras.Viņš arī parādīja, kā no māla veido bļodiņu. Māls bija auksts.Pastāstīja, ka krāsns jākurina ar priežu malku, lai liesma lielāka. Tālāk braucām uz saimniecību ‘Līvi”,lai uzzinātu, kā audzē kazas un taisa kazu sieru. Mūs ar to arī pacienāja.Tur bija daudz kazu un viens liels āzis ar ļoti vareniem ragiem. Tur mums saimnieks ļāva skriet augstā kalnā un ripot lejā.Tad gan bija jautri! Beidzot braucām uz Latvijas augstāko kalnu. Pie Gaiziņkalna bijām vīlušies.Tas nebija tik augsts kā gaidījām. Uzskrējām kalnā, no augšas izskatījās varenāks. Tā mēs pavadījām šo saulaino rudens dienu.

Ceturto un piekto klašu skolēni ceļo uz Rīgu

Anete Zirnīte, 4.klase, Katrīna Paula Jukna, 5.klase

Rīts nevēstīja neko jauku- bija auksts, nemīlīgs un lietains. Divas jautras klases- ceturtā un piektā – devās  ekskursijā uz Rīgu, lai nedaudz iepazītu Rīgas sirdi- Vecrīgu, apskatītu radio ēku, Latvijas televīziju un televīzijas torni. Lai arī laika apstākļi bija slikti, mums visiem bija labs garastāvoklis, jo visas viesošanās notika iekštelpās. Pirmo mēs apskatījām radio Doma laukumā, kādreiz tā ir bijusi banka. No tiem laikiem ir saglabājušās lielās dzelzs durvis. Radionamā mēs redzējām, kā top raidījumi, jo Latvijas radio raida 5 radio kanālos. Tālāk mūsu ceļš virzījās uz Latvijas televīziju Zaķusalā. Televīzijā mūs sagaidīja pati jaukākā gide, mums visiem viņa ļoti patika. Gide parādīja vairākas studijas, kā, piemēram, „100 g kultūras”, „Četras istabas”, „Gudrs, vēl gudrāks” un „Kas te? Es te!” Mēs pamēģinājām būt TV diktori. Savas ekskursijas noslēgumā bijām TV tornī, kas ir  pat augstāks par Eifeļtorni. TV torņa augšā mums pavērās brīnišķīgs skats uz Rīgu. Iespaidu pilni mēs devāmies mājās. Šī tik tiešām bija ļoti jauka ekskursija.

Sākumskolas skolēni dodas pētīt zelta rudeni

Katrīna Celmiņa, Žanna Kristīne Štauere 4. klase

Visi sākumskolas skolēni devāmies pārgājienā pretī zelta rudenim. Visas klases sadalīja pa grupiņām.Katra grupiņa pētija savu koku-ozolu,kļavu,bērzu,priedi vai egli. Bērniem bija ļoti interesanti līst caur krūmiem meklējot savu koku!Pretī smaidīja baltās mušmires un noslēpumainās cūcenes! Kad pētījumi bija beigušies, skaistajā meža ielokā ar prieku uzspēlējām bumbu.Klasē katra grupa prezentēja savu koku. Aktu zālē ar prieku vērojām dabiski izaugušos dārzeņus un augļus.Mums ļoti ļoti patika šis dienas notikumi! Foto atskats no pārgājiena un interesanto dārzeņu izstādes ir pieejams GALERIJĀ!

Olimpiskās dienas ietvaros 1.klašu skolēni tiekas ar nacionālās izlases handbolistiem

Rita Lielā, sporta skolotāja

26.09.2014. abas 1.klases tikās ar handbolistiem, bijušajiem AUV skolēniem, U18  un vīriešu nacionālās izlases dalībniekiem Tomu Lielo un Ingusu Kivlenieku, kuri pastāstija par sevi un sasniegumiem sportā. Skolēni uzdeva jautājumus abiem puišiem un beigās tika uzņemta foto par piemiņu visiem.

Atraktīvi un sportiski aizvadīta olimpiskā diena [papildināts ar rakstu un rezultātu tabulām]

A.Ivbuls, skolas sporta ziņu korespondents. Foto: S.Krasovska

Šogad galvenie viesi Olimpiskajā dienā bijuši 2 handbolisti – Toms Lielais un Ingus Kivelnieks. Vispatīkamākais ir tas, ka šie divi jaunieši kādreiz mācījušies šajā skolā un tagad ir Latvijas Handbola izlases spēlētaji.  Šoreiz Olimpiskā diena bijusi ļoti svarīga, jo gatavošanās notika visas nedēļas garumā- Sporta stundu laikā skolas direktors Aldis Rakstiņš personīgi devās uz visām sporta nodarbībam, lai iepazīstinātu visus ar Olimpiskās dienas grafiku.

Olimpiskā diena saistījās ar mini handbolu un ar kopīgu vingrošanu. Uz vingrošanu ieradās visa skola apmēram 300 cilvēku un kopīgi vingroja 15 minūtes. Taču mini handbolā piedalījās 2-4 klases skolēni. Mini handbols notika tieši pēc kopējās vingrošanas. Pirmās divas stundas skolēniem nācās mācīties un Olimpiskā Vingrošana sākās 9:50, pēc tam mācības turpinājās kā ierasts. Zālē virmoja prieks un sportiskums, jo šādas atrakcijas notiek reizi gadā.

Mini handbolā pārliecinoši uzvarēja Komanda SPĀRNI (6b),  godpilno otro vietu ieguva BROKOĻI (6b), pelnīto trešo izcīnīja GURĶĪŠI (6a), ceturto MEĻŅI (5) un pēdējie šajā turnīrā palika TOMĀTIŅI (6a).

 

Olimpiskās dienas video (autors: A.Katajs-Paeglis):

Pilnu foto atskatu var apskatīt GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Noslēgusies Baltijas ceļam veltītā nedēļa

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

22.-26.septembrī skolā norisinājās Baltijas ceļa nedēļa, kuras sākumu iezīmēja Baltu vienības diena pirmdien, 22.septembrī. Nedēļas laikā vēstures stundās tika apskatīta Baltijas ceļa tēma, izmantojot audiovizuālos mācību materiālus. Katrs skolēns saņēma īpašu skolas Baltijas ceļa 25 gadu jubilejai veltītu avīzi, kā arī varēja nosūtīt pastkarti kādas skolēnam, skolotājam vai skolas tehniskajam darbiniekam, atzīmējot nozīmīgo notikumu. Iesaistītie jaunieši atzina, ka šādā (interaktīvā veidā) runāt par tik svarīgu jautājumu ir interesanti un aizraujoši. Paldies Erudītu pulciņa dalībniekiem par aktīvu līdzdalību Baltijas ceļa nedēļas organizēšanā! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Aizvadītas tradicionālās 10.klašu skolēnu iesvētības

Jānis Jasaitis, 11.b klase

25.septembrī 11.klases skolēni uzņēma vidusskolēnu pulkā 10. klases skolēnus. Rīts sākās ar desmito klašu skolēnu “iezīmēšanu” – tika nokrāsotas sejas, rokas, kaklā uzkārtas ķiploku daiviņas, rūpējoties par viņu veselību. Pēc tam skolēni devās pīļu gājienā no savas klases 3.stāvā līdz sarīkojumu zālei. Šāds solis tika izvēlēts arī veselības nolūku dēļ. Sarīkojumu zālē norisinājās rīta vingrošana, kuru vadīja Kristaps Zablinskis un Rihards Aņisimovs. Pēc aktīvas izkustēšanās sekoja improvizācijas teātris, kur desmitie demonstrēja savas radošās spējas. Rīta aktivitātes noslēdzās ar klases prezentāciju, kur desmitie izpildīja dziesmu „Dzīvo tā”.

Lasīt tālāk …