Noslēgusies akcija „Sniedz prieku!”

Liene Sola,1.a klases audzinātāja

Laikā, kad gaisā virmo eglīšu un piparkūku smarža un cilvēku sirdis atvērtas labiem, gaišiem darbiem, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā norisinājās labdarības akcija „Sniedz prieku”.

Šīs akcijas ietvaros ikviens sirdscilvēks tika aicināts iepriecināt Skrīveru sociālā aprūpes centra „Ziedugravas” iemītniekus un sagādāt viņu ikdienai tik ļoti nepieciešamās lietas.

Akcijā piedalījās necerēti liels dalībnieku skaits – kopumā tika sarūpētas aptuveni 100 dāvaniņas. Šī gada 16.decembrī uz SAC „Ziedugravas” devās 1.a un 1.b klases skolēni, lai iepriecinātu ar saviem smaidiem, dzejoļiem, dziesmām un dejām, kā arī, lai nogādātu sarūpētos sveicienus!

Esam pateicīgi ikkatram skolēnam un viņa ģimenei, kuriem bija iespēja senjorus iepriecināt!

Paldies, par atsaucību un nesavtību!

Lai labais vairo labo!

Ziemassvētku vecītis jau piestāj Skrīveros

Ziemassvētku vecītis jau piestāj Skrīveros.

Ir sācies Ziemassvētku Adventes laiks. Ziemassvētku vecītis dodas pie novada bērniem. 8. decembrī viņš piestāja pie Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, lai pārliecinātos, ka bērni veic uzticētos darbus, čakli mācās un gatavo priekšnesumus Ziemassvētkiem. Skolai viņš uzdāvināja eglīti un piparkūkas. Visi draudzīgi nodziedāja dziesmu ”Zvaniņš skan”, un , vēlot jaukus svētkus, vecītis devās tālāk uz citām novada skolām.

 

”2035. gada salidojums”.

Žetonvakars! Tas ir mirklis pirms lielā starta – izlaiduma. Pienākot šim pasākumam, 12.klašu skolēni beidzot pa īstam sāk nojaust, ka lielā dzīve ir tepat aiz sliekšņa, ka pēdējais laiks domāt par savu nākotni, par tālāka ceļa izvēli. Varbūt tāpēc, bet varbūt arī tādēļ, ka 4.decembrī ir dzimšanas diena mūsu novadniekam – rakstniekam Andrejam Upītim, Skrīveru vidusskolā tika organizēts Žetonvakars. 12. klašu skolēni un audzinātāja Inta Rūze bija pamatīgi nopūlējušies, lai iestudētu pašu veidoto izrādi ”2035. gada salidojums”. Šajā izrādē skolēni pāršķirstīja atmiņu albumu un vēlreiz izdzīvoja skolā pieredzētos mirkļus. Vecāki bija sagatavojuši pārsteigumu – aptaujas prezentāciju par savas jaunības dienu dzīves pieredzi.

Paldies 11. klašu skolēniem un Ritai Lielajai par palīdzību Žetonvakara organizēšanā!

Ciemos pie “Gudrs vēl gudrāks”

Sintija Rūze, fizikas skolotāja.

Decembris iesācies ļoti jaudīgi. Skrīveru skolas skolotāji ir tie, kas veido jautājumus erudīcijas spēlei “Gudrs vēl gudrāks”. Tam par godu uz desmit gadu jubilejas svinībām, kas sakrita ar zvaigžņu spēli, kuru varēs vērot LTV1 2022.gada izskaņā, tika uzaicināti mūsu skolas skolotāji. Pasākums bija ļoti jautrs, spēle kā allaž bija aizraujoša. Jautājumi ar – “āķi”. Un galvenais – patīkama atkalredzēšanās un jauni iespaidi. 

Skolas dalība projektā “Erasmus+”

Projekta dalībnieces.

Šajā 2022./2023. mācību gadā, sešām Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotājām bija iespēja piedalīties  Nr.2022-1-LV01-KA122-SCH-000069525 Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projektā. Šis projekts deva iespēju apmeklēt kursus kādā no Eiropas valstīm.

Atskats uz kursos pieredzēto un iegūto.

Inese Levinska un Ance Kurzemniece – 3.b un 2.b klases skolotājas

No 12.-18.novembrim Spānijā, nelielā Alcala de Henares pilsētā netālu no Madrides, piedalījāmies Erasmus+ skolotāju kursos “Inovatīvas prasmes IKT jomā, izmantojot uz sadarbību un projektiem balstītu mācīšanos” un “Stratēģijas klases atmosfēras uzlabošanai, skolēnu motivācija skolās: mūsdienu izaicinājums skolotajiem. Kursos varēja apgūt ne tikai prasmi veidot dažādas interesantas, bērniem saistošas spēles un prāta nomierināšanas vingrinājumus stundām, bet arī iepazīties ar citu tautību un kultūru cilvēkiem, strādāt grupās un dalīties ar vispārējo pieredzi skolās Eiropā. Erasmus+ programma noteikti dod lielisku iespēju paskatīties uz izglītības sistēmu no cita skatu punkta. Lasīt tālāk …

Labdarības akcija

Ikviens sirdscilvēks tiek aicināts iepriecināt  Skrīveru pansionāta “Ziedugravas” iemītiekus!

10.klases mācību ekskursija.

Patrīcija Kļaviņa, 10.klases skolniece.

2022.gada 25.novembrī mēs,10.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu.

Skatījāmies jauno latviešu filmu ‘’Māsas’’-sociālu ģimenes drāmu par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu. Domāju, ka ne vienam vien filma raisīja nopietnas pārdomas par to, vai mēs vienmēr ikdienā spējam novērtēt to, kas mums ir dots. Šī Lindas Oltes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja Varšavā 2021. gadā, kur tika godalgota kā labākā filma konkursā, kas veltīts režisoru pirmajām un otrajām filmām. Tāpat filma ieguva arī starptautiskās kinokritiķu žūrijas FIPRESCI Balvu par labāko Austrumeiropas debiju.

Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur apskatījām divas jaunākās izstādes. Ļoti interesanta, īpaši zēniem, šķita Latvijas Bankas simtgades izstāde ‘’Vērtību zīmes’’, kur varēja aplūkot monētas, kas regulāri tiek izlaistas jau no 1996. gada. Katra naudas zīme ir kā mākslas darbs, kurā skatāms vēstījums šodienai un nākotnei.

Otra izstāde, kas pārsteidza ar apbrīnojamu skaistumu un mākslinieka vienreizējo talantu, bija Imanta Lancmaņa gleznu izstāde. Mākslinieks savus darbus pievienojis pie konceptuālā romantisma  virziena. Gleznās varējām ieraudzīt gan Bībeles tēmu, gan Ozolu ciklu, kā arī portretus, klusās dabas un ainavas.

Domāju, ka visi kaut mazliet kļuvām  garīgi bagātāki šajā dienā.

 

Patriotiskie erudīti

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Ar ko gan iesākas mana dzimtene? Vai mēs esam par to aizdomājušies?

    Daudzi apgalvo, ka dzimtene esi tu pats. Un es pilnīgi piekrītu šim apgalvojumam.

Saprotu, ka tev pašam arī sevi jāattīsta par gudru, zinošu un erudītu savas dzimtenes nākotnes veidotāju. Taču nevar  veidot, pārveidot vai  pilnveidot to, ko tu nepazīsti.

   2022.gada 25. novembrī erudītu komandas devās, lai iepazītu savu dzimto pusi pamatīgāk. Katrai klašu grupai tika atrasti 24 orientēšanās objekti Skrīveru teritorijā, kur nonākot, skolēniem atklājās izpildāmais uzdevums šajā patriotiskajā skrējienā.

Rezultātā, 5.-6. klašu grupā- 1. vieta-6.a klasei, 2.vieta-5.b klasei, 3. vieta 6.b klasei.

7.-8. klašu grupā- 1. vieta-7.a klasei, 2.vieta-8.a klasei, 3. vieta 8.b klasei.

9.-12. klašu grupā- 1. vieta-9.b klasei, 2.vieta-12.a klasei, 3. vieta 9.c klasei.

Sirsnīgs paldies Sintijai Rūzei par sagatavotajiem jautājumiem un ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā!

Žetonvakars

Mācību ekskursija uz Anatomijas muzeju un Botānisko dārzu

Evelīna Kalniņa, 12. klases skolniece.

    2022.gada 23.novembrī vairākiem 12.a klases skolēniem kopā ar bioloģijas skolotāju Daigu Martinsoni bija lieliska iespēja doties ekskursijā. Šī gada 12.klase mācās dažādos novirzienos, tie, kuri padziļināti apgūst bioloģijas priekšmetu, izmantoja iespēju doties uz RSU Anatomijas muzeju. Tur jaunieši klausījās muzeja gida interesantajā stāstījumā un ieguva daudz jaunu zināšanu par cilvēka un dzīvnieka ķermeni un tā anatomiju. Skolēni bija ieinteresēti uzzināt par dažādu orgānu uzbūvi, slimībām un organisma procesiem. Uzdodot  jautājumus un uz tiem saņemot atbildes, skolēni ieguva daudz jaunas informācijas. Iespējams, kāds pat apsvēra domu ar šo saistīt savu nākotni. Pēc tam skolēni turpināja ekskursiju, dodoties uz Salaspils Nacionālo Botānisko dārzu. Tur jaunieši apskatīja arī eksotiskus augus. Skolēni iepazinās ar dažādām augu sugām, kas nav atrodamas Latvijas savvaļā. Viņi uzzināja arī par šādu augu vajadzīgajiem augšanas apstākļiem un pat izmantoja iespēju apskatīt dažādus kukaiņus un dzīvniekus. 12.a klases skolēni saka lielu paldies RSU Anatomijas muzejam, Salaspils Botāniskajam dārzam un skolotājai Daigai par šo izzinošo ekskursiju.