Astoto klašu mācību ekskursija

Melānija Dīce, 8.b klases skolniece

2.maijā 8.a un 8.b klase devās ekskursijā uz Rīgu. Sākumā mēs apmeklējām Nacionālo mākslas muzeju, kur aplūkojām dažādu laika posmu mākslas darbus un izstādi ‘’Purvīša balva’’. Mēs uzzinājām, ka muzeja ēka ir vairāk kā 100 gadus veca. Pirms 7 gadiem šajā ēkā tika veikta rekonstrukcija, kuras laikā paplašināja telpas. Tika piebūvēti 2 pazemes stāvi, kur šobrīd atrodas mākslas darbu krātuve, izstāde un ģērbtuves. Pateicoties stikla sienai, bija iespējams iegūt priekštatu, kā tiek uzglabāti mākslas darbi, kuri nav izvietoti ekspozīcijās. Pēc tam mēs devāmies uz Swedbank nodarbību ‘’Finanšu laboratorija’’. Tur bija jāsadalās 5 komandās un jāveic uzdevumi. Par katru veikto uzdevumu mēs dabūjām koda ciparu, ar kuru varējām atvērt seifu un uzzināt, kas tur slēpjas. Katram uzdevumam bija sava stacija ar noteiktu tematu : 21. gadsimta prasmes, budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, personības attīstība, drošība e-vidē. Kad visiem izdevās atvērt seifu, mēs devāmies uz 25. stāvu ar vienu no ātrākajiem liftiem Latvijā. Swedbank augstākajā stāvā katram bija iespēja izmēģināt spēli ar 3D brillēm. Spēle bija sekojoša: katram 3 minūšu laikā jāsavāc pēc iespējas vairāk krītošu zīļu. Interesanti, ka spēlē bija iespējams veikt virtuālu lidojumu virs Rīgas apkārt Swedbank ēkai. Noslēgumā bijām Akropolē, kur katrs varēja paēst un iepirkties. Kopumā ekskursija bija izzinoša, jautra un ar jaunām prasmēm bagāta.

Sveicam neatkarības atjaunošanas dienā

Nākamie pirmklasnieki iepazīst skolu

2023.gada 27. aprīlī nākamie pirmklasnieki tika aicināti uz skolu, lai nedaudz iepazītos ar skolu, jaunajiem klases audzinātājiem. Iepriekšējie pirmklasnieki bija sagatavojuši priekšnesumus. Direktore veltīja jauku uzrunu vecākiem un nākamajiem skolēniem, iepazīstināja ar audzinātājām. Vēlāk bērni devās uz nodarbībām, bet ar vecākiem sarunājās skolas psiholoģe Vēsma un direktora vietniece mācību jomā Ilze Ieleja novadīja vecākiem fragmentu no stundas.

Lielā talka

Lielās Talkas akcija Latvijā tiek rīkota jau 14 gadus. Šogad Lielās Talkas moto ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, tās mērķis ir veicināt izpratni, ka mums jārūpējas par savu sētu un pagalmu, kas veido valsti kopumā, jo visa Latvija ir mūsu kopīgā dzīves telpa. Andreja Upīša Skrīveru vidusskola šogad palīdzēja sakopt vairākiem vientuļiem pensionāriem pagalmus, tūrisma takas, rakstnieka Andreja Upīša darbu prototipu kapus un pansionāta kapu kopiņas. Darbiņš ir padarīts, un mēs ar gandarījumu varam atskatīties par paveikto.

9.a klases pavasara talka.

Madara Bērziņa, 9.a klases skolniece

Šī gada 25. aprīlī, lielās talkas ietvaros, 9.a klase devās uzkopt Sūnu taku, kas atrodas pie Apaļā ezera. Gar takas malām izvietotas koka skulptūras ar tēliem no Andreja Upīša darba “Sūnu ciema zēni”.  Nogrābām vecās lapas, lai tūristiem būtu patīkami ierasties Skrīveros, lai arī mēs varētu lepoties, ka mūsu vide ir sakopta. Kopīgiem spēkiem padarīsim Latviju zaļāku!

9.a klases pavasara ekskursija

9.a klases skolniece Loreta Mičule

Piektdien, 2023.gada 21. aprīlī, mēs devāmies aizraujošā ekskursijā. Pirmā vieta, kur ieradāmies, bija Andreja Pumpura muzejs, kur izspēlējām rakstnieka eposu “Lāčplēsis”. Tālāk devāmies uz Ogres zilajiem kalniem, kur drosmīgākie skolēni kāpa skatu tornī. Pa vidu, protams, ir jāpaēd, tāpēc devāmies uz veikalu ” Lidl” un ēstuvi “Hesburger”. Pēc kārtīgas maltītes braucām uz klinšu kāpšanas torni, kurš atrodas turpat Ogrē. Pēc šīs aktivitātes rokas sāpēja ne pa jokam. Taču visinteresantāk tomēr gāja tieši autobusā – ceļā uz apskates objektiem.

21. aprīlis-Olimpiskā diena

   Katrīna Posnija- 5.a klases  skolniece

2023.gada 21.aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika Olimpiskā diena. Tajā bija visādas sporta aktivitātes, orientēšanās un 5.-8.klasēm viena lekcija par drošību. Lekcijā stāstīja par traumām un kā tās var ietekmēt tavu dzīvi. Tur bija jāpilda tests par sevi un ievainojumiem . Manuprāt, šis tests palīdzēja bērniem saprast, cik svarīgi ir ievērot drošības noteikumus. Šo lekciju vadīja fizioterapeite. Aktivitātes bija 1. – 12. klasēm, arī tikšanās ar olimpiskajiem vēstnešiem. Ap 11:30 bija parāde,  kurā 5. – 12.  klasēm bija jāpārstāv kāda valsts. 5.a klase pārstāvēja Angliju, 5.b klase Austriju, 6.a klase pārstāvēja Saūda Arābiju, 6.b Igauniju, 7.a Kolumbiju, 7.b Itāliju, 8.a Vāciju,8.b Kanādu, 9.b Jamaiku, 9.c Ēģipti, 10. klase – Apvienoto Arābu Emirātu, 11. klase Nigēriju,12. klase Latviju. Pēc parādes direktore teica runu un skolēni vingroja lielajā stadionā olimpisko vingrojumu kompleksu.

Šī diena bija ļoti dinamiska un jauka, kā arī lekcija man iemācīja daudz vairāk par savas veselības drošību.

“Jautrie zaķi” Dobelē

Sporta skolotājs Aldis Rakstiņš

2023.gada 14. aprīlī Dobelē norisinājās Latvijas Handbola federācijas, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, rīkotais Latvijas Kausa mini handbola 2. posms “Jautrie zaķi”. No mūsu skolas šajā pasākumā piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki no 1. līdz 4.klasei. Tika izcīnītas uzvaras, neizšķirtas spēles un arī piedzīvoti daži zaudējumi. Zēnu un meiteņu komandas startam sagatavoja skolotāji: Rita Lielā, Reinis Krasovskis un Aldis Rakstiņš.  Pasākuma mērķis bija bērniem sniegt iespēju piedalīties mini handbola sacensībās ar saviem vienaudžiem no Latvijas un ārpus tās robežām, jo piedalījās arī sportisti no Lietuvas, kā arī veicināt fizisko aktivitāti un veselīgu dzīvesveidu. Tagad jāuzsāk gatavoties mini handbola trešajam posmam, kurš maija beigās notiks Rīgā.

Ekopadome skaidro Eko tēmu”Transports”

Emīlija Ļebedeva, 8. klase

Šogad Ekoskolu programmas ietvaros tiek pastiprināti strādāts pie tēmas “Transports – ilgtspējīga pārvietošanās”. Tādēļ, lai veiksmīgi realizētu transporta tēmu, Ekopadomes pārstāvji devās pie 1. – 4. klases skolēniem, lai pastāstītu vairāk par šī gada tēmu . Prezentācijā ietilpa spēles, kuras tika uzskatītas par labāko daļu no visas prezentācijas. Skolēni iepazina, kurš pārvietošanās veids ir kaitīgākais un kurš ir vismazāk kaitīgs dabai. Sākumskolas audzēkņi vēl uzzināja par emisiju un cilvēces resursiem, palīdzēja klasesbiedriem atminēt vārdus, uzzināja, kāds ir klasesbiedru pārvietošanās veids ikdienā, kā arī iepazīstināja skolēnus ar to, kā viņi var palīdzēt nākotnē dabai, lai pēc iespējas mazāk radītu klimata pārmaiņas un nepiesārņotu gaisu.

No čalošanas līdz akadēmiski korektam valodas plūdumam

Santa Mārtinsone, angļu valodas skolotāja

1.aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases skolniece Evelīna Kalniņa un 3 angļu valodas skolotājas Guna Voldeka, Aija Ieleja un Santa Mārtinsone piedalījās 2. starptautiskajā skolotāju profesionālās pilnveides  konferencē “No čalošanas līdz akadēmiski korektam valodas plūdumam”, kurā piedalījās 200+ dalībnieki no dažādām valstīm. Šo konferenci organizēja Starptautiskā vidusskola “Ekziperi”, sadarbībā ar Roong Aroon starptautisko skolu (Bangkoka, Taizeme) un Rīgas Ekonomikas augstskolu. Konferenci bagātināja pieredzējuši izglītības praktiķi, daloties ar savu pieredzi un zināšanām. Lasīt tālāk …