Skolas dalība projektā “Erasmus+”

Projekta dalībnieces.

Šajā 2022./2023. mācību gadā, sešām Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotājām bija iespēja piedalīties  Nr.2022-1-LV01-KA122-SCH-000069525 Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projektā. Šis projekts deva iespēju apmeklēt kursus kādā no Eiropas valstīm.

Atskats uz kursos pieredzēto un iegūto.

Inese Levinska un Ance Kurzemniece – 3.b un 2.b klases skolotājas

No 12.-18.novembrim Spānijā, nelielā Alcala de Henares pilsētā netālu no Madrides, piedalījāmies Erasmus+ skolotāju kursos “Inovatīvas prasmes IKT jomā, izmantojot uz sadarbību un projektiem balstītu mācīšanos” un “Stratēģijas klases atmosfēras uzlabošanai, skolēnu motivācija skolās: mūsdienu izaicinājums skolotajiem. Kursos varēja apgūt ne tikai prasmi veidot dažādas interesantas, bērniem saistošas spēles un prāta nomierināšanas vingrinājumus stundām, bet arī iepazīties ar citu tautību un kultūru cilvēkiem, strādāt grupās un dalīties ar vispārējo pieredzi skolās Eiropā. Erasmus+ programma noteikti dod lielisku iespēju paskatīties uz izglītības sistēmu no cita skatu punkta. Lasīt tālāk …

Labdarības akcija

Ikviens sirdscilvēks tiek aicināts iepriecināt  Skrīveru pansionāta “Ziedugravas” iemītiekus!

10.klases mācību ekskursija.

Patrīcija Kļaviņa, 10.klases skolniece.

25.novembrī mēs,10.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu.

Skatījāmies jauno latviešu filmu ‘’Māsas’’-sociālu ģimenes drāmu par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu. Domāju, ka ne vienam vien filma raisīja nopietnas pārdomas par to, vai mēs vienmēr ikdienā spējam novērtēt to, kas mums ir dots. Šī Lindas Oltes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja Varšavā 2021. gadā, kur tika godalgota kā labākā filma konkursā, kas veltīts režisoru pirmajām un otrajām filmām. Tāpat filma ieguva arī starptautiskās kinokritiķu žūrijas FIPRESCI Balvu par labāko Austrumeiropas debiju.

Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur apskatījām divas jaunākās izstādes. Ļoti interesanta, īpaši zēniem, šķita Latvijas Bankas simtgades izstāde ‘’Vērtību zīmes’’, kur varēja aplūkot monētas, kas regulāri tiek izlaistas jau no 1996. gada. Katra naudas zīme ir kā mākslas darbs, kurā skatāms vēstījums šodienai un nākotnei.

Otra izstāde, kas pārsteidza ar apbrīnojamu skaistumu un mākslinieka vienreizējo talantu, bija Imanta Lancmaņa gleznu izstāde. Mākslinieks savus darbus pievienojis pie konceptuālā romantisma  virziena. Gleznās varējām ieraudzīt gan Bībeles tēmu, gan Ozolu ciklu, kā arī portretus, klusās dabas un ainavas.

Domāju, ka visi kaut mazliet kļuvām  garīgi bagātāki šajā dienā.

 

Patriotiskie erudīti

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Ar ko gan iesākas mana dzimtene? Vai mēs esam par to aizdomājušies?

    Daudzi apgalvo, ka dzimtene esi tu pats. Un es pilnīgi piekrītu šim apgalvojumam.

Saprotu, ka tev pašam arī sevi jāattīsta par gudru, zinošu un erudītu savas dzimtenes nākotnes veidotāju. Taču nevar  veidot, pārveidot vai  pilnveidot to, ko tu nepazīsti.

   25. novembrī erudītu komandas devās, lai iepazītu savu dzimto pusi pamatīgāk. Katrai klašu grupai tika atrasti 24 orientēšanās objekti Skrīveru teritorijā, kur nonākot, skolēniem atklājās izpildāmais uzdevums šajā patriotiskajā skrējienā.

Rezultātā, 5.-6. klašu grupā- 1. vieta-6.a klasei, 2.vieta-5.b klasei, 3. vieta 6.b klasei.

7.-8. klašu grupā- 1. vieta-7.a klasei, 2.vieta-8.a klasei, 3. vieta 8.b klasei.

9.-12. klašu grupā- 1. vieta-9.b klasei, 2.vieta-12.a klasei, 3. vieta 9.c klasei.

Sirsnīgs paldies Sintijai Rūzei par sagatavotajiem jautājumiem un ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā!

Žetonvakars

Mācību ekskursija uz Anatomijas muzeju un Botānisko dārzu

Evelīna Kalniņa, 12. klases skolniece.

    23.novembrī vairākiem 12.a klases skolēniem kopā ar bioloģijas skolotāju Daigu Martinsoni bija lieliska iespēja doties ekskursijā. Šī gada 12.klase mācās dažādos novirzienos, tie, kuri padziļināti apgūst bioloģijas priekšmetu, izmantoja iespēju doties uz RSU Anatomijas muzeju. Tur jaunieši klausījās muzeja gida interesantajā stāstījumā un ieguva daudz jaunu zināšanu par cilvēka un dzīvnieka ķermeni un tā anatomiju. Skolēni bija ieinteresēti uzzināt par dažādu orgānu uzbūvi, slimībām un organisma procesiem. Uzdodot  jautājumus un uz tiem saņemot atbildes, skolēni ieguva daudz jaunas informācijas. Iespējams, kāds pat apsvēra domu ar šo saistīt savu nākotni. Pēc tam skolēni turpināja ekskursiju, dodoties uz Salaspils Nacionālo Botānisko dārzu. Tur jaunieši apskatīja arī eksotiskus augus. Skolēni iepazinās ar dažādām augu sugām, kas nav atrodamas Latvijas savvaļā. Viņi uzzināja arī par šādu augu vajadzīgajiem augšanas apstākļiem un pat izmantoja iespēju apskatīt dažādus kukaiņus un dzīvniekus. 12.a klases skolēni saka lielu paldies RSU Anatomijas muzejam, Salaspils Botāniskajam dārzam un skolotājai Daigai par šo izzinošo ekskursiju.

 

Ventspils IT izaicinājums

Liene Sola, 1.a klases audzinātāja

  No  29.septembra līdz 13.novembrim norisinājās 1.kārta konkursam “Ventspils IT izaicinājums- eksperimentē”, kurā piedalījās arī 3 komandas no 1.a klases. A grupas uzdevums bija vides eksperiments, kura laikā vajadzēja pārbaudīt materiālu īpašības. Katrai komandai vajadzēja sagatavot 2 minūšu garu video, kurā parāda eksperimentu un izskaidro, kas tajā notiek. Katrā komandā bija trīs skolēni un viens pieaugušais, kurš palīdzēja sagatavoties šim konkursam. Visām trijām komandām palīdzēja sagatavoties Skrīveru pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” PI skolotāja Ilze Apsīte, ar kuru kopā bērni šīs prasmes jau apguva pirmsskolā.

Kopā A grupā piedalījās 61 komanda. Šīs komandas izvērtēja žūrija.  Desmit komandas, kurām bija labākais punktu skaits, tika uzaicinātas uz otro kārtu, kura norisināsies Ventspilī.

Pēc žūrijas vērtējuma visas trīs komandas no 1.a klases- “Melnās panteras”, “Superzirnekļi” un “Skaistās margrietiņas” dosies uz Ventspili, lai piedalītos otrajā konkursa kārtā.

https://ventspilsitc.com/news/the-finalists-of-the-ventspils-it-challenge-2022-have-been-selected/

“Superzirnekļi”- Odrija Uzulniece, Karlīna Uzulniece, Katrīna Salmiņa. https://www.youtube.com/watch?v=ViEKhiCrYDA&t=11s

“Melnā pantera”-  Patrīcija Dišereite, Tomass Kondrovs , Emīls Zariņš.

https://www.youtube.com/watch?v=dJmbN1T_1mc&t=7s

“Skaistās margrietiņas”- Ance Litovska, Melānija Kuzņecova, Melānija Lūse.

https://www.youtube.com/watch?v=Imc-7HTzP1w

Patriotisko dziesmu skate AUSV.

Latvija ir maza. Arī latvju tauta nav liela. Toties tā bagāta ar tautasdziesmām, dejām, melodijām un savu valodu. Lai  visu saglabātu, ir katram jāpacenšas-jāsajūt to kā Latvijas daļu! Jāapgūst to mantojumu, ko atstājuši mūsu senči.

Katru gadu mūsu skolā tiek organizēti patriotisko dziesmu konkursi. Šogad laurus plūca šādas klases: 1. vietas 5.b,9.b,11.,8.a klasēm; 2. vieta 5.a, 9.a,9.c, 8.b; 3.vieta 6.b, 7.b.; 12.,10.klasēm.

Paldies mūzikas skolotājai Silvai Upeniecei, bērniem un audzinātājiem par ieguldītu darbu!

Apsveikums valsts svētkos!

10.-12.klases tiekas ar Lielvārdes gaisa aviācijas spēkiem.

16.novembrī-patriotu nedēļā skolā ciemojās Lielvārdes gaisa aviācijas bruņoto spēku pārstāvji: virsseržants Vairis Kraševskis un kaprālis Jānis Paškevičs (mūsu skolas absolvents). Tikšanās patriotiskā gaisotnē Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā pildīja arī karjeras atbalsta funkcijas. Skolēni uzzināja par profesionālo dienestu bruņotajos spēkos.   Jauniešiem tas ir  stabils darbs valsts aizsardzībā ar plašām sociālajām garantijām, konkurētspējīgu atlīdzību un aktīvu dzīvesveidu. 10.-12. klašu skolēni iepazinās ar bruņoto spēku funkcijām, profesijām un iestāšanās iespējām. Tika dota iespēja arī uzdot interesējošos jautājumus. Jaunieši noskatījās arī skrīverieša veidoto video par Lielvārdes karavīru dzīvi un mācībām.