Tiekamies ar bijušajiem absolventiem.

Daina Vancāne- Viļuma, latviešu valodas skolotāja.

Piektdiena, 25.marts – karjeras diena  Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā .

Kupli apmeklēta bija Evijas Mārtiņas lekcija. Viņa mācās LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātē.  Mūsdienās pieprasīta specialitāte.

Skrīks. Evija, labdien, sāksim ar to, ka Tu atklāsi iemeslu, kas Tevi mudināja studēt šajā fakultātē. Kas  tajā ir interesantāks, nekā pārējās LLU 7 fakultātēs?

Evija. Sveiks, Skrīk! Pašā LLU studēt jau domāju jau 11. klasē, kad ZPD Zemgales reģionā ieguvu otro pakāpi un līdz ar to budžeta vietu kādā no LLU fakultātēm. Bet tieši IT sāka saistīt 10.klasē, kad sākās programmēšana un atklāju plašāku  pasauli aiz video spēlēm.

LLU fakultāšu klāsts ir ļoti krāsains, taču ITF mani piesaistīja tieši programmas un modernā iekārtojuma dēļ. Lasīt tālāk …

Agate Albekeite ciemojas bijušajā skolā.

Daina Vancāne- Viļuma, latviešu valodas skolotāja.

Piektdiena, 25.marts,  Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā aizritēja radošā gaisotnē, kad jautājumi mijās ar atbildēm, kad interese par savu nākotnes augstskolu bija tik liela, ka jauniešiem bija pat grūti izvēlēties, ar kuru esošo studentu tikties.

Ļoti apmeklēta bija Agates Albekeites lekcija. Viņa mācās LU Ģeogrāfijas uz  zemes  zinātņu fakultātē vides zinātni. Mūsdienīga un inovatīva izvēle.

Skrīks. Agate, labdien, sāksim ar to, kas Tevi mudināja studēt šajā fakultātē. Kas  tajā ir interesantāks, kā citās fakultātēs. Lasīt tālāk …

Latvijas Republikas Satversmei 100.

 

Upīša Skrīveru vidusskolas vēstures skolotāja Ruta Dišereite.

Atzīmējot Latvijas Republikas Satversmes simtgadi, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju organizē izglītojošu kampaņu “Es, Tu un Satversme”.

Rīkotās kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros kopā ar Satversmes vēstnesi Maiju Tipaini 2022.gada 25.martā mūsu skolā notika divas lekcijas 11. un 9.a, 9.b klašu skolēniem.

            Skolēni iepazinās tuvāk ar Latvijas Republikas Satversmi un valstiskumu. 11.klasei bija iespēja uzzināt arī par jurista profesiju, tiesu sistēmu Latvijā, noskaidrot aktualitātes un līdzdalības iespējas izteikt savu viedokli par prezidenta E. Levita apturēto likumu par ostām. 9.klases klausījās ar vizuālo materiālu bagātu stāstījumu par Latvijas Republikas Satversmi un tajā būtisko, par varas dalīšanu un tiesu sistēmu Latvijā, pievēršot uzmanību cilvēka pamattiesībām un Satversmes vērtībām šodien.

            Pēc lekcijas skolēni atzina, ka:  “mums patika piemēri par māsām (Saeima, Valdība un Tiesa) un mammu (valsts kontroli) lekcijas daļā par varas dalīšanu” Anna, Viktorija 9.a klase. “Aktualizēju informāciju par LR Satversmes nozīmi ikdienas dzīvē, saņēmu atbildi uz interesējošu jautājumu,”piebilda Juris 9. a klase.  “Varēju uzdot jautājumus un saņemt atbildes par jurista profesiju,” piemetināja Sanija 11.klase. “Uzzināju par iespēju izteikt savu viedokli jautājumā par ostu likumu,”apstiprināja Laura 11.klase.

 

Zemes stundas pasākums.

Ērika Luīze Girgensone,7.a klases skolniece, EKO padomes dalībniece.

Zemes stundas pasākums norisinājās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas foajē 26. martā no plkst. 20:30 – 21:30 (Zemes stundas laikā). To organizēja  EKO padomes skolēni ar skolotāju Danuti Podvinsku.

Vakars tika pavadīts sveču gaismā ar fonā skanošu akustiskās ģitāras pavadījumu, kuru spēlēja Ivars Girgensons. Skolotāja Danute izlasīja dažas lappuses no EKO grāmatas,  kas galvenokārt aktualizēja jautājumu par mūsu ikdienišķajām, parastajām darbībām, kas izraisa straujas un dzīvībai uz zemes nelabvēlīgas sekas. Tad sekoja Agates Albekeites runa, kurā viņa aicināja visiem pacelt savas balsis un protestēt pret to, kas liekas nepareizs un nemirstošs. Tam sekoja viktorīna ar 3 posmiem, katrā bija pa četriem jautājumiem. Pirmais posms bija par Zemes stundu, otrais – par Skrīveriem un trešais bija par apokalipses žanra filmām. Viktorīnā piedalījās komandas “Ābolīši”, “Flīzes”, “Gudrinieces”, “Pasaule”, “Putukrējums” un “Zemes stunda”. Beigās pārējās komandas uzveica komanda “Gudrinieces”.

Veidojot  apkopojumu, pasākums bija informatīvs, jautrs un izdevies.

 

Pasaules Ūdens dienas atzīmēšana.

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Mūsu skola jau vairākus gadus pēc kārtas iesaistās Baltijas jūras projekta piedāvātajās aktivitātēs, kas veltītas Ūdens dienai. Kā pirmā bija iespēja skolēniem un skolotājiem piedalīties nodarbībā, kurā stāstīja par izlaušanās spēļu veidošanu. Tajā piedalījās 7. b klases skolēni M.Dīce, A.Jeluškina, H.K. Balta , A.Zariņš un skolotājas L.Paula un D. Martinsone. Tālāk apmēram mēneša garumā tapa spēle, kura bija vairākas reizes jātestē un jāuzlabo. Priecājamies, ka tā tika novērtēta un publicēta VISC un UNESCO mājas lapās. Otra aktivitāte bija avotu izpēte ar devīzi “Kā neredzamais top redzams”. 7.-12. klašu skolēni veidoja mākslas objektus, stāstījumus, intervijas, foto un video. Te visaktīvākās bija 10. klase un 7.a klase.Skolēnu darbus varat apskatīt šajā adresē: Citizen science -assignment 3: Make Invisible Groundwater Visible (padlet.com)  Tajā var atstāt arī savus komentārus vai nospiest “Like”. Tālāk seko informācija no VISC mājas lapas, jūs varat izspēlēt gan mūsu skolas, gan citu skolu skolēnu izveidotās mācību spēles. Lasīt tālāk …

Kāds laiks būs nedēļas nogalē?

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Pavasaris ir gadalaiks, kad laika apstākļi mainās ik nedēļu un pat pa dienām. Piektdiena bija saulaina un ļoti silta diena. Pēcpusdienā termometra stabiņš uzkāpa pat līdz  +15ºC. Tomēr vai tikpat labs laiks gaidāms nedēļas nogalē?

Fizikas stundā 8.klases skolēni veica eksperimentu, kurā jāuzsūc sulas dzēriens vairāku metru augstumā (uz trešo stāvu), lai pēc tam iegūto augstumu ievietojot spiediena formulā aprēķinātu, kāds laiks gaidāms nedēļas nogalē.

Visās klasēs rādītāji bija ļoti līdzīgi un jauni rekordi netika sasniegti. Lai cik liela būtu bijusi skolēnu centību un rūdījums, daba labāk zināja, kā visam jānotiek.

Pēc tam aprēķinos, tika iegūts, ka spiediens ir zemāks nekā normāls atmosfēras spiediens. Tātad nedēļas nogalē laika apstākļi varētu mainīties un gaidāms ciklons.

Tavu nākotni izšķirs tava izvēle! Karjeras diena AUSV.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

  Laiks skrien un nemanot pienāk brīdis, kad ir jāizlemj, ko iesākt pēc vidusskolas. Tas nav viegli. Bail kļūdīties. Gribas, lai izvēlētā skola, profesija sagādātu prieku un  gandarījumu.

Tāpēc mēs-skola uzskatām par pienākumu kaut nedaudz palīdzēt saviem audzēkņiem šajā grūtajā izvēlē.

   Tādēļ veicām vidusskolas klašu skolēnu aptauju par nākotnes skolas izvēli. Balstoties uz šīm aptaujām 25.martā sazinājāmies ar vairākām augstskolām, par kurām skolēni vēlējās uzzināt vairāk. Piekrišanu saņēmām no Latvijas universitātes, Latvijas lauksaimniecības universitātes, Rīgas tehniskās universitātes, Banku augstskolas, Kultūras akadēmijas.

   Katrs skolēns apmeklēja divu augstskolu informatīvās nodarbības, tikās ar divām mūsu skolas absolventēm: Agati Albekeiti un Eviju Mārtiņu. Prieks, ka meitenēm veicas labi!

    Dienas noslēgumā 11.un 9. klašu skolēni tikās ar Satversmes tiesas zvērināto advokāti Maiju Tipaini, lai vairāk uzzinātu par šīs profesijas specifiku un uzzinātu par Satversmes darbības jomām.

Karam:”Nē!”

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Visa apzinīgā cilvēce, domājot par Ukrainu, saka : “Karam, nē!” Arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni jūt dziļu sašutumu par notiekošo un pauž atbalstu Ukrainas ļaudīm. Savas izjūtas un attieksmi viņi izrāda savos izveidotajos plakātos. Lasīt tālāk …

Tautas bumba starp klasēm.

Reinis Krasovskis un Rita Lielā, sporta skolotāji.

 1. un 3.marts bija svarīgas dienas skolas sporta dzīvē- notika tautas bumbas sacensības. Pirmā diena sākās ar 2. un 3.klašu  komandu cīņām.  Otrajā dienā spēkojās  4. un 5. klašu komandas.

Mazākajām klasēm šīs bija pirmās sacensības. Varējām vērot daudz pozitīvu emociju.  Atbalstītāji, arī no citām klasēm, bija izgatavojuši iedvesmojošus plakātus.

Lielāko klašu grupā komandas arī cīnījās godam. Par sacensību „saldo ēdienu”, ja tā var teikt, parūpējās 5.klašu audzinātājas. Turnīra pēdējā spēlē ,5.a klasei spēlējot pret 5.b , abas klašu audzinātājas, Inga un Ināra, gāja laukumā palīdzēt savām klasēm izcīnīt čempiona titulu. Šoreiz spēcīgāks izrādījās 5.a klases kolektīvs. Novēlu gan skolēniem, gan audzinātājām nezaudēt šo sportisko azartu arī turpmāk un ar pozitīvām emocijām un gribasspēku  piedalīties nākamajos pasākumos!

Meteņdiena.

Katrīna Posnija, 4.a klases skolniece.

           Meteņdiena ir svētki, kurus svin februāra beigās. Mūsu skolā arī svinēja Meteņus no 1.-4. klasei.

           Meteņdiena ir pavasara gaidīšanas svētki pirms Lieldienām.  Mūsu Meteņu pasākumu vadīja skolotāja Vija Meroža. Zinot to, ka Meteņos pēdējo reizi gadā iet ķekatās, arī mēs izspēlējām ķekatnieku gājienu(tikai bez maskām). Pasākumā  rotaļājāmies, runājām par Meteņu tradīcijām, atcerējāmies latvju zīmes. Mums vajadzēja minēt mīklas, un par to mēs dabūjām grāmatzīmes. Tad vēl apņēmāmies darīt labas lietas, piemēram, stundās netraucēt skolotāju, nerunāt bez atļaujas un tā tālāk. Meteņi ir pēdējā diena, kad var kārtīgi izālēties un iztrakoties. Tad brauc ar ragaviņām, virpuļo no kalnu lejā, lielās un dzied dziesmas, kā arī ēd visādus garšīgus ēdienus.

           Man patīk Meteņdiena! Vai tev šie svētki patīk?