Ekopadome pulcē domubiedrus uz forumu Skrīveros

Karīna Gaņina, 10.a klases skolniece

7.maijā mūsu Ekopadome Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā rīkoja mazo vienas dienas Eko forumu. Pie mums ciemojās viesi no Vaiņodes vidusskolas, Pļaviņu vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas un Ogresgala pamatskolas.

Pasākumu atklāja direktore Ieviņa Piļka, skolotāja Danute Podvinska, kā arī Ekopadomes pārstāves Karīna Gaņina un Līga Survila.  Turpinājumā mūsu skolas absolvente un Vides izglītības fonda pārstāve Agate Albekeite dalījās savā pieredzē un pastāstīja par klimatu un mūsu rīcības sekām.

Pēc iedvesmas stāsta ciemiņi ar sagatavoto video prezentēja savu skolu un ekopadomi. Pēc ciemiņu skolu iepazīšanas bija pienācis laiks dalīties komandās. Kamēr daļa komandu saliedējās, tikmēr pārējie Esteres Appenas pavadībā devās ekskursijā pa skolu. Pēc tam komandas apmainījās.

Kad oficiālā daļa bija beigusies, varēja sākties komandu orientēšanās pa Skrīverim. Stacijas bija Skrīveru mākslas un mūzikas skolā, jauniešu centrā, atkritumu šķirošanas laukumā un skolas apkārtnē.

Noslēgumā visi varēja baudīt gardu zupiņu. Izspēlējām pēdējo spēli, ko mums vadīja Diāna no Jauniešu brīvā laika centra. Un tad jau uz atvadām pasniedzām katram dalībniekam gardās dāvaniņas.

 

Veiksmīgs starts “Jauno satiksmes dalībnieku forumā 2024”

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

9.maijā četri mūsu skolas skolēni startēja Aizkraukles novada Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensībās Aizkrauklē. Sacensību laikā visiem dalībniekiem bija jāapliecina savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, velo uzbūvi un pirmās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, kā arī bija jādemonstrē savas braukšanas prasmes divās trasēs.

Aizkraukles posmā startēja 21 dalībnieks no Aizkraukles, Lēdmanes un Skrīveriem. Mūsējiem izdevās veiksmīgs starts: 1. vieta – Paulai Kursītei 5.b (154 p.), Raivim Gaņinam 5.a (178 p., kas šobrīd ir viens no labākajiem rādītājiem starp visu novadu sacensībās startējušajiem 400 zēniem); 2. vieta – Laumai Ozoliņai 4.a (128 p.) un Markusam Justam 4.a (169 p.).

Tikai pirmo triju vietu ieguvēji zēnu un meiteņu grupās izcīnīja tiesības 31. maijā startēt Latvijas finālsacensībās Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Labākie tiks iekļauti Latvijas izlasē, lai gatavotos FIA Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībām, kuras notiks 19.-22. septembrī Francijā, Parīzē.

Esmu gandarīts par jauniešu uzrādītajiem rezultātiem un pateicos mūsu skolas medicīnas māsai Intai Blumbergai, kura palīdzēja sagatavoties pirmās palīdzības jautājumos.

Novēlēsim jauniešiem veiksmīgu startu arī finālā!

Sirsnīgi aizvadīta Vecāku diena

Liene Sola, direktores vietniece izglītības jomā

Upīša Skrīveru vidusskolā 8. maijā tika organizēta Vecāku diena, kuras ietvaros vecākiem bija iespēja individuālajās sarunās tikties ar klases audzinātāju vai priekšmetu skolotājiem. Dažās no klasēm tika rīkota vecāku sapulce.

Ņemot vērā to, ka maija otrajā svētdienā ierasts atzīmēt Mātes dienu, skolēni bija sarūpējuši Ģimenes dienas koncertu, šādā veidā sveicot māmiņas, vecmāmiņas un akcentējot ģimeni kā vērtību. Vecākiem bija iespēja aplūktot īpaši šai dienai izveidotu skolēnu radošo darbu izstādi.

Koncertā piedalījās soliste Anna Baiba Bidiņa (12.a klase), jaunākā un vecākā karsējmeiteņu grupa (skolotāja Maruta Mīlīga), 2.-3.klašu koris (skolotāja Iveta Biķerniece), prozas darbus stāstīja Adriāns Grīnvalds–Ozols (10.b klase, skolotāja Santa Krasovska), Roberts Bērziņš (1.a klase, skolotāja Vija Meroža), dzejas darbu stāstīja Rasa Kalniņa (1.b klase, skolotāja Vija Meroža). Priekšnesumus ritmikas stundas ietvaros bija sagatavojusi 2.a, 2.b, 3.a, 3.b klase (skolotāja Maruta Mīlīga). Muzikālu baudījumu bija sarūpējis arī akordionistu duets – Reinis Barkāns, Māra Džeriņa (skolotāja Marita Karpa), instrumentālais trio – Agate Anufrijeva, Kristers Gobiņš, Kitija Štube (skolotāja Marita Karpa), kā arī flautu ansamblis – Amēlija Piliena, Amēlija Kraukle, Tīna Vektere, Luīze Karaļkeviča (skolotāja Tīna Sipčenoka). Paldies pasākuma vadītājiem Karīnai Gaņinai un Tomam Strazdiņam!

Paldies vecākiem par atsaucību! Priecājamies par tik daudzpusīgiem un talanīgiem skolēniem, lepojamies ar radošiem un varošiem skolotājiem!

Lepojamies ar Valsts mācību priekšmetu olimpiāžu laureātēm – Gundegu, Esteri un Noru!

Estere Zālīte, 8.b klases skolniece

8.maijā Gundega Beķere (12.a), Nora Kārkliņa (9.a) un Estere Zālīte (8.b) kopā ar skolotājām Dainu Vancāni-Viļumu, Santu Mārtinsoni un Gunu Voldeku devās uz Rīgu, lai piedalītos mācību priekšmetu olimpiāžu laureātu apbalvošanā mūsu pašu Gaismas pilī – Nacionālajā bibliotēkā.

          Ceremonija norisinājās Ziedoņa zālē; melodiski dūcot, plašo un eleganto telpu piepildīja patīkama enerģija. Jaunieši, kas bija ieguldījuši darbu, pūles olimpiādēs, bija gatavi tikt atzīti un apbalvoti par savu neatlaidību un sasniegumiem.

Pasākumu uzsāka Jāņa Mediņa mūzikas skolas flautu kvartets, kas ar pirmo pūtienu kā maigs un tomēr arī mirdzošs vilnis mūs ieskāva un pilnībā apbūra.

Viss notika secīgi – katrā priekšmeta olimpiādes laureātu apbalvošanā uz skatuves pirmie tika saukti cilvēki ar atzinībām. Tad sekoja visas pakāpes augošā secībā, sākot ar trešo. Pēc skolēnu apbalvošanas sekoja, protams, arī pedagogu sumināšana. Atcerēsimies, ka šie ir cilvēki, kas mudinājuši un motivējuši olimpiešus, kā arī tos gatavojuši un vadījuši cauri sarežģītajiem līkločiem, kas sagaida ikvienu dalībnieku, dodoties pretim šiem izaicinājumiem.

Pasakāmies:

Gundegai Beķerei par iegūto 2. pakāpi angļu valodas valsts olimpiādē.

Esterei Zālītei par iegūto 3.pakāpi angļu valodas valsts olimpiādē.

Norai Kārkliņai par iegūto atzinību latviešu valodas valsts olimpiādē.

Kā arī, izsakām pateicību skolotājām Gunai Voldekai, Santai Mārtinsonei un Dainai Vancānei-Viļumai par palīdzību, ko viņas sniedza  mūsu skolēniem un nu jau laureātiem.

Aiga un Kārlis  – AUSV stiprinieki Latvijas čempionātā spēka trīscīņā

Aiga Kondrate, 11. klases skolniece

Es – Aiga Kondrate (11.a) – piedalījos Latvijas čempionātā un Vidzemes čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā. Abas sacensības notika Valmierā. Es startēju svara kategorijā līdz 57 kg, abās sacensībās ieguvu 2. vietu ar kopā paceltiem 202,5 kg. Visvairāk priecājos, ka pacēlu vilkmē jeb deadliftā 92,5 kg, kas pagaidām ir arī personīgais rekords.

Šī man ir pirmā sacensību pieredze, kaut kas jauns, tāpēc esmu ļoti priecīga par to, ko sasniedzu. Izbaudu, cik ļoti mani aizrauj šāda veida sports.

Abās šajās sacensībās svara kategorijā līdz 74 kg jauniešiem piedalījās arī Kārlis Gusārovs(10.b). Kopsummā Kārlis ierindojās 3. vietā, jo pacēla 425 kg. Viņš ir ļoti laimīgs par pirmās medaļas iegūšanu, darot to, kas patīk, un gūstot jaunu pieredzi.

Ar Kārli viens otru atbalstījām, un es ļoti priecājos par mums abiem. Šī bija aizraujoša pieredze. Atceroties to dienu emocijas, sejā atplaukst smaids.

Mācību stundu laiki piektdien, 3.maijā

Topošie pirmklasnieki iepazīst skolu

Liene Sola, direktores vietniece izglītības jomā

24.aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā aizvadīts topošo pirmklasnieku un viņu vecāku vakars. Šī gada 1.ab klases skolēni viesus sveica ar skaistu koncertu.

Notikusi iepazīšanās ar vienu no skolotājām Inesi Levinsku, kura būs audzinātāja 1. klasei 2024./2025. mācību gadā. Skolas speciālās izglītības skolotāja Ligita Putāne iepazīstināja ar pieejamajām atbalsta iespējām skolā, direktores vietniece izglītības jomā Ilze Pilskane vecākus iesaistīja nelielā mācību stundā, kurā caur praktisku darbošanos tika izskaidrota mācību stundas uzbūve, vērtēšanas principi. Savukārt direktores vietniece izglītības jomā Liene Sakne atbildēja uz praktiska rakstura jautājumiem.

Topošie skolēni iepazina skolas telpas, tikās pirmajā nodarbībā, iesaistījās sporta stafetēs un radoši darbojās zīmēšanas nodarbībā.

Esam pateicīgi par Jūsu interesi!

Skolā aug jauna orientēšanās sporta entuziastu paaudze

Tamāra Kosmačeva, orientēšanās pulciņa vadītāja

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijas Orientēšanās federācija Latvijas skolām rīko bezmaksas orientēšanās sacensības meitenēm un zēniem 5 dažādās vecuma grupās.

Šogad, 25.04., sacensību centrs – Ogres tehnikums, pasākumā piedalījās vairāk nekā 80 skolas ar vairāk par 600 dalībniekiem. Pirmo reizi šajās sacensībās startēja A.Upīša Skrīveru vidusskolas 7 audzēkņi, kuri visi veiksmīgi pabeidza distanci un izcīnīja 42.vietu starp 82 Latvijas skolām. Lasīt tālāk …

3.ab klases skolēni iepazīst Latvijas galvaspilsētu Rīgu

Ance Krastiņa, 3.b klases audzinātāja

3.ab klase 24. aprīlī devās ekskursijā uz galvaspilsētu, lai izstaigātu un iepazītu Vecrīgas 10 populārākās apskates vietas.

Ekskursijai skolēni rūpīgi gatavojās jau mācību stundās – izmantojot skolas datorus, sadarbojoties pāros, rūpīgi meklēja informāciju par izlozēto apskates objektu. Ekskursijas laikā skolēni iejutās gidu lomās un dalījās ar sagatavoto informāciju.

Laiks lutināja un ļāva savā krāšņumā apskatīt Melngalvju namu, Rīgas Doma laukumu, Pulvertorni, Trīs brāļus, Lielo un Mazo ģildi, Svētā Pētera baznīcu, Līvu laukumu, skaistās Vecrīgas ieliņas un Brīvības pieminekli, kuru lielākā daļa skolēnu bija redzējuši vien televīzijā.

Olimpiskā diena 2024

Keisija Vidiņa, 10.b klases skolniece,

Liene Sola, direktores vietniece izglītības jomā

19. aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika Olimpiskā diena, kad ierasto mācību stundu vietā mums bija iespēja nodarboties ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā.

Rīts sākās ar pulcēšanos, lai iepazītos ar dienas plānu. Olimpiskās dienas ietvaros sākumskolas skolēni nodevās dažādām sportiskām aktivitātēm. Skolēniem bija iespēja sevi pierādīt frīsbija metienos, roku laušanās sacensībās, ar speciālu aprīkojumu pārbaudīt roku spēku, veikt dažādas klases saliedēšanās aktivitātes un kārtīgi izkustēties dažādās citās sportiskās disciplīnās.

Lasīt tālāk …