Skolēni aicināti piedalīties ēnu dienas pasākumos visā Latvijā

Vai zināji, ka pareizi izvēloties profesiju, Tu vari ietaupīt miljonu eiro*??? Un Ēnu diena var tev palīdzēt! Skolēnu pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm būs iespējama no 22.janvāra līdz 31.janvārim. Ēnu dienā var piedalīties ikviens 1. – 12.klašu skolēns. Īpaši iesakām šo iespēju izmantot vidusskolēniem, kuriem drīzumā jāizdara izvēle par nākotnes profesiju! Ieskaties: www.enudiena.lv

Profesijas izvēle – tas ir nopietns lēmums gan Tev, gan Tavai valstij!

*Somijas eksperti aprēķinājuši, ka viena jaunieša nepareizi izdarīta profesijas izvēle viņu valstij rada vienu miljonu eiro lielus zaudējumus. Tās ir izmaksas, kas rodas, lai jaunietis varētu apgūtu citu profesiju, saņemtu atbalstu darba meklēšanas periodā, tam pieplusojas šajā periodā nesamaksātie nodokļi valstij un citi izdevumi.

Neesi izšķērdīgs! Esi veiksmīgs un atbildīgs – piesakies Ēnu dienai un jau laikus izdari pareizo izvēli par savu nākotnes profesiju! Būs forši gan Tev, gan mums visiem kopā! 🙂

Karjeras izvēles aktivitātes skolā

20.janvārī audzināšanas stunda no 9.-12.klasei notika sarīkojumu zālē. Stundas tēma bija “ Izvēlies savu nākotnes profesiju!”;  skolā ciemojās karjeras izvēles centra pārstāve, Turības augstskolas studente. Skolēni uzzināja, kādas profesijas būs pieprasītas nākotnē. Vēl bija izdevība iepazīties ar virtuālo izglītojošo spēli “ Virtuālā prakse” , kuru spēlējot var iepazīties ar izvēlēto profesiju, ieskatīties ne tikai pašmāju , bet arī starptautisku uzņēmumu ikdienas dzīvē. Spēle atrodama: http://www.prakse.lvvirtualaprakse .Skolēni saņēma informāciju, ka no 14.04.-18.04. būs atvērto durvju nedēļa Latvijas uzņēmumos. Vairāki pareizo atbilžu īpašnieki saņēma dāvanu kartes.

Skolēnu pašpārvaldes sēde 15.01.

Trešdienas, 15.01., pašpārvaldes sēdē pārrunājām un izanalizējām skolēnu darbu un dalību EKO skolā. Tās padomē iesaistās
aizvien vairāk skolēnu no dažādu klašu grupām. Izrunājām turpmāko rīcību, saistībā ar uzdevumiem, kas vēl jādara, lai mūsu
skola pēc iespējas pilnvērtīgāk iesaistītos šajā programmā.
Sākām apspriest Valentīndienas plānus, vakara balles programmu, kā arī dienas atrakcijas.
21. janvārī, otrdienā norisināsies Starptautiskā Apskāvienu diena – samīļosim savus mīļos, draugus un skolotājus. Kā saka:
apskāviens ir lieliska dāvana – viens izmērs der visiem!

R.Mūka literāri radošo darbu konkursa apbalvošana

Santa Krasovska, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

17.janvārī Galēnos notika Robertam Mūkam veltītā literāri radošo darbu konkursa apbalvošana. Šogad tajā bija vislielākais dalībnieku skaits – 243. (2.-4.kl grupā 42, 5.-7.kl grupā 76, 8.-9.kl. grupā 59, 10.-12.kl. grupā – 66)

Lasīt tālāk …

Piedalies galvas rēķinu konkursā!

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

Aicinu visus skolēnus  apmeklēt mājas lapu www.miksike.lv un piedalīties galvas rēķinu konkursā – uz laiku (20 min) pēc iespējas vairāk ir jātrisina galvā uzdevumi par saskaitīšanu, atņemšanu, reizināšanu un dalīšanu.

Lasīt tālāk …

Uz Panākumu Universitāti dodas 27 aktīvākie skolas skolēni

Viktorija Matvejeva, PU dalībniece

15.01.2014 braucām uz ikmēneša “Panākumu universitātes” lekciju BA “Turība”. Šoreiz lekcijas mums pasniedza divi lektori – psihologs Sandis Kristars Dušelis un politiķis Aigars Kalvītis. Salīdzinot ar iepriekšējām, šīs lekcijas bija nedaudz mierīgākas, vairāk varēja un vajadzēja ieklausīties un gūt vajadzīgu un noderīgu informāciju. Sandis Dušelis stāstīja par stresu, tā veidiem un kā no tā izvairīties. Tāpat mēs uzzinājām kā pirms svarīgiem notikumiem nomierināties un iegūt līdzsvaru, tikai pareizi elpojot. Lekcija bija interesanta un mums pilnībā saprotama, jo lektors visu pasniedza interesanti un vienkārši. Pēc pusdienu pauzes atgriezāmies zālē, kur nu jau gatavojāmies otrai lekcijai. To mums vadīja politiķis un uzņēmējs Aigars Kalvītis. Viņš stāstīja, kā viņš kļuva tieši par to, kas viņs ir šodien. Protams, ka tas nenotika dienas, mēneša vai gada laikā – tā bija gadu gaitā krāta pieredze un mācīšanās no savām kļūdām. Sākot ar darbu, kur vajadzēja apkopt un slaukt govis Zviedrijā, beidzot ar politiku un Ministru kabinetu Rīgā. Šī izaugsme un karjeras kāpnes ir plašas un vērā ņemamas, un šis dzīvesstāsts var būt par piemēru un iedvesmu katram. Jo katrs darbs ir darbs un katrs mērķis ir mērķis.

Noslēdzies janvāra 2.aktualitāšu konkurss

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Aizvadot 2.aktualitāšu konkursu, jāsecina, ka skolēnu zināšanu lēmenis aug ik mēnesi – šajā nedēļa’12.a klase uzrādīja ļoti augstu vidējo rādītāju – 81% Tāpat suminām 12.b klasi ar vidējo rādītāju – 75% un 10.a klasi ar 72%! Pārējie dati – diagrammā.

Skolēnu paveiktais vizuālās mākslas stundās

Foto: I.Plakane

Piedāvājumi piedalīties konkursos!

ASV vēstniecība Latvijā izsludina video konkursu par tēmu “Inovācijas”. Sīkāka info un pieteikšanās: šeit!

Iespēja “ēnot” speciālistus Ēnu dienā: šeit!

Atklāta pieteikšanās Vītolu fonda stipendijai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Baltijas valstu asambleja piedāvā piedalīties esju konkursā “Ko man nozīmē Baltijas ceļš?” Sīkāka informācija pieejama šeit!

Apkopoti „Sudoku turnīra” 1. kārtas rezultāti; publicēti 2.kārtas uzdevumi

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

No 16.12.2013. – 07.01.2014. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” pirmā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni 5. – 6. un 7. – 9. klašu grupās individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Pirmajā kārtā piedalījās 17 skolēni katrā klašu grupā. Tabulā var aplūkot iegūtos rezultātus. Paldies visiem, kuri piedalījās mīklu minēšanā. Vēlos uzteikt 5. A klases skolnieku Oto Ģigulis, kurš atrisināja visas sešas mīklas. I kārtas rezultāti:

Aicinu aktīvi iesaistīties otrās kārtas sudoku mīklu risināšanā līdz 17. janvārim. Otrās kārtas uzdevumi pieejami zem raksta! Labākie risinātāji tiks uzaicināti uz trešo klātienes kārtu, kura norisināsies 23.01.2014. skolā.