Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbība

2020. gada 18. Februāris

12. b klases skolniece Dinija Pūpola

17. februārī Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbības, kurās piedalās 23 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas jaunieši. Šīs dienas tēma “Pašapziņa un pašvērtējums”.

Uzstājās trīs lektori, kuri uzsvēra radošumu kā galveno aspektu mūsdienu sabiedrībā. Pirmais modes dizainers un uzņēmējs Aleksandrs Pavlovs iesāka savu runu ar to, ka katram mums ir lemts savs ceļš, tikai, kā kurš tajā izpaudīsies, jo iespēja ir ikvienam. Runāja par profesijām, kas laika gaitā vairs nebūs vajadzīgas. Taču bez kreatīvisma neiztikt, jo to roboti nekad nespēs aizstāt, un Pavlovs uzver, ka visas vēlāk pastāvošās profesijas būs saistītas ar radošumu un unikālu pieeju tām, jo tehnoloģija un mākslīgais intelekts nekad to nespēs aizstāt.  Uzņēmuma “Pavasara mēbeles” dibinātāja Alise Ābele nāca klajā ar savu uzņēmuma moto – iedvesmot, saglabājot veco. Alise uzsvēra, ka vēlējusies no kaut kā nevajadzīga radīt ko jaunu, ar tam pievienoto vērtību, tādējādi saudzējot dabu un atbalstot aprites sistēmu. Mēbelēm tiek dota otra elpa ar pašas mākslinieces radošuma piesitienu, kas vecās lietas rada ar jaunu unikalitāti un izskatu. Runājām arī par to, kā pati lektore nokļuva līdz savam uzņēmumam. Pēdējais lektors bija Valdis Melderis – TV šovu, raidījumu, kāzu un pasākumu vadītājs iesāka lekciju ar trīs jautājumiem prezentācijā – Kas Tu esi? Kas tu būsi? Kā to pateikt? Ja vēlies ieinteresēt cilvēku, jāzina, kas esi Tu pats. Ir jāizzina sevi vairāk, jāsāk izprast, kas tev padodas, kas patīk, ko vēlies darīt, kādas ir tavas vēlmes un sapņi. Ko iesaka Valdis – radi, radi un radi! Un esi vienmēr radošs, ja, ko dari, tad radi!

 Kopumā visas lekcijas ietvēra radošumu un kreativitāti, kas ir būtisks aspekts mūsdienās un vēl lielāku nozīmi tas spēlēs nākotnē, kad viss būs vēl vairāk vērsts uz tehnoloģijām un robotiem. Kad radoša domāšana un unikālas idejas būs zelta vērtē! Tādēļ sāc attīstīt savu unikālo ES jau tagad!

Komentāri