Valsts Kanceleja aicina jauniešus radīt patriotisku dziesmu Latvija

2015. gada 4. Septembris

Zane Ozola, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante

Atzīmējot Latvijas valsts himnas autora Baumaņu Kārļa 180. gadadienu, Valsts kanceleja aicina jauniešus iesaistīties konkursā „Skani Latvijai!”, radot jaunu, mūsdienīgu un patriotisku skaņdarbu. Konkursam var pieteikties līdz 21.septembrim.

Pērn Valsts kanceleja sadarbībā ar heraldikas ekspertiem izveidoja stāstu par vienu no Latvijas nacionālajiem simboliem – Latvijas ģerboni. Šogad turpinām aktualizēt Latvijas simbolus. Jau 9. oktobrī – Valsts pārvaldes atvērto durvju dienā – interesentiem stāstīsim un rādīsim nezināmo par Baumaņu Kārli un Latvijas valsts himnu. Taču šobrīd mēs aicinām jauniešus parādīt savu patriotismu un sacerēt patriotisku dziesmu, līdzīgi kā to savulaik darīja Baumaņu Kārlis

Konkursā var piedalīties jaunieši trīs vecuma grupās: 14 – 16 gadi, 17 – 20 gadi un 21 – 25 gadi. Piedalīties var gan individuāli, gan grupās. Skaņdarbu var radīt no jauna – rakstot dzeju un mūziku, gan arī izmantojot citu autoru sarakstīto. Šādā gadījumā ir jāņem vērā Autortiesību likuma 36.pantā noteiktās autortiesības.

Konkursam iesniegto skaņdarbu vērtēšanai piesaistīta kompetenta un daudzpusīga žūrija – komponists un aranžētājs Kārlis Lācis, komponists un diriģents Andris Vecumnieks, dzejnieks Jānis Vādons, grupa The Sound Poets un radio NABA direktors Madars Štramdiers.

Katras vecuma grupas uzvarētājam būs iespēja savu skaņdarbu ierakstīt profesionālā skaņu studijā, tādējādi iegūstot unikālu pieredzi un augstas kvalitātes audio ierakstu savam aranžējumam.

Ar konkursa „Skani Latvijai!” nolikumu vai iepazīties Ministru kabineta mājaslapā :http://www.mk.gov.lv/sites/default/files/editor/konkursa_nolikums_skandarbs.pdf .

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda internetā publicētā pieteikuma anketahttps://docs.google.com/forms/d/1rp3VJ_LTcgmelYoC1BqFIU_qALakrMof8rbfET_yVH4/viewform

Komentāri