«Young Climathon 2022”

2022. gada 13. Novembris

Karīna Gaņina, skolniece.

 10.un 11. novembrī notika hakatons skolēniem “Young Climathon 2022”. Tajā Latvijas ekoskolu skolēni, tostarp, arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, piedāvāja savu redzējumu aktuālām problēmām, piemēram, kā izglītot jauniešus par zaļo enerģiju, kā vairot sabiedrības atbildību par klimata pārmaiņām. Hakatonā varēja piedalīties Latvijas ekoskolu audzēkņi, kuri ir vecāki par 14 gadiem un kuriem ir būtiska vide, kurā tie dzīvo. Hakatona mērķis ir veicināt izpratni par klimata pārmaiņu radītājiem izaicinājumiem un sekmēt ilgtspējīgu un klimatam draudzīgu pilsētvides risinājumu izstrādi.

No Andreja Upīša vidusskolas hakatonā piedalījās četras skolnieces – Karīna Gaņina, Līga Survila, Liene Zariņa un Agate Jeluškina.

Divas dienas komanda “Zaļie Upīši” cītīgi strādāja pie savas idejas. Platformā “Instagram” notika aptauja, vai pašreizējās velosipēdu novietnes ir pietiekami labas vai ir vajadzīgi uzlabojumi. Skolnieču piedāvājums bija izveidot praktiskas velosipēdu novietnes pie mūsu skolas.

Meitenes piedāvāja vairākus variantus, kā varētu izskatīties viņu projekts. Vairākums skolēnu nobalsoja, ka ir vajadzīgi uzlabojumi. Rezultātā apbalvošanas ceremonijā komanda “Zaļie Upīši” saņēma trīs balvas: skatītāju simpātiju, specbalvu no Eiropas Savienības mājas un otro vietu.

Komentāri