EKO Rīcības nedēļa.

2022. gada 9. Novembris

Ar saukli “Mazas rīcības– liela ietekme” no 7. līdz 13. novembrim visā Latvijā norisinās Rīcības dienas. Šajā nedēļā 62666 bērnu un jauniešu no vairāk kā 145 izglītības iestādēm pievērsīs sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

“Šogad Rīcības dienas ir jo īpaši liels notikums, jo notiek jau desmito gadu un starptautiski iesaistīs vairāk nekā 750 000 bērnu no 104 valstīm. Rīcības dienas arī sakrīt ar Ēģiptē notiekošo 27. ANO Klimata konferenci, kur politiķiem un ekspertiem jāvienojas par straujāku rīcību klimata pārmaiņu krīzes ierobežošanai. Prieks, ka Ekoskolas un citas izglītības iestādes gan Latvijā, gan visā pasaulē ir kā labās prakses piemērs, kas šajā dienās īstenos dažādas aktivitātes un piedāvās risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. Izglītības iestādes šajās dienās parādīs, ka ar mazām rīcībām, ja mēs darām tās visi kopā, varam panākt lielas pārmaiņas,” stāsta Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Rīcības dienas notiks jau desmito gadu un ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” izcels katras mazas rīcības nozīmi. Ieteicamie tematiskie virzieni šogad ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums. Skolēni, skolotāji un izglītības iestādes minētos mērķus aktualizēs ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm.

Pirmā starptautiskā “Ekoskolu Rīcības dienu” kampaņa notika 2012. gadā un kopš tā laika ik gadus novembris tiek ieskandināts ar bērnu un jauniešu aicinājumiem rīkoties vides aizsardzības labā. Latvijas Ekoskolas un citas izglītības iestādes ik gadus piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā ar mērķi uzrunāt sabiedrību, vērst uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosināt uz rīcību, kas var palīdzēt šīs problēmas mazināt. Kampaņas laikā tiek organizētas dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes un uzsāktas praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt vietēja mēroga risinājumus globālām vides problēmām.

Arī mūsu skola piedalās šajā vērienīgajā projektā. Eko padome ir sagatavojusi vairākas aktivitātes, lai samazinātu vides piesārņojumu. Skolā ieviestas depozīta PET pudeļu kastes. Divas dienas skolā varēs iegādāties eko padomes sagatavotos veselīgos našķus. Mērķis- samazināt atkritumus, kas vidē rodas no veikala uzkodām un iepakojuma. Mazā eko padome dosies ekskursijā uz atkritumu šķirošanas laukumu. Tiks izsludināts makulatūras vākšanas konkurss.

Komentāri