Skola pārstāvēta Baltijas jūras projekta “Global Citizen 2030“ konferencē

2018. gada 22. Septembris

Patrīcija Pļenkova, 10.a klase, foto no privātā albuma 

No 18.-21. septembrim Vācijā, Dampā norisinājās Baltijas jūras projekta “Global Citizen 2030″ konference, kuru izdevās apmeklēt arī man. Es un  11. klases skolniecie Agate Albekeite izpildījām konkursa uzdevumu un tikām izvēlētas kā pārstāves no Latvijas, kuras kopā ar vēl deviņiem atraktīviem jauniešiem devāmies uz BSP un Unesco rīkoto konferenci.

17.septembra rīts iesākās ar agru celšanos un nelielu satraukumu, jo jau 8.30 mums ar Agati bija jābūt Rīgā, lai uzsāktu ceļu uz Vāciju. Autobusā mūs sagaidīja igauņu un japāņu delegācijas, kuras sākumā mums nepievērsa pārāk lielu uzmanību, taču viss mainījās ceļa gaitā. Mēs veicām garu ceļu, taču tas nelikās tik garš, jo mums apkārt bija lieliska kompānija gan no Latvijas komandas, gan no ārzemēm. Nakti mēs pārlaidām viesnīcā Polijā, un no rīta devāmies ceļā un devāmies uz Dampu. Ceļā gadījās arī nelielas ķibeles, piemēram, pie Polijas – Vācijas robežas mūs negaidīti apturēja Polijas robežsardze, kura gribēja pārbaudīt šoferus un to licences. Taču mēs izmantojām laiku lietderīgi un iepazinām cits citu.

   Dampā nonācām ar nokavēšanos, taču tas netraucēja tālākajai darbībai. Pirmajā vakarā mēs iepazinām Dampu, iekārtojāmies mājiņā un devāmies gulēt, lai nākamajā rītā ar jaunu sparu varētu  piedalīties darbnīcās.

   Darbnīcas bija ļoti interesantas un aizraujošas, katram citādākas, taču tēma – Baltijas jūra – vienoja. Mana darbnīca bija par krāsu un tās saistību ar vidi, tas mani ļoti ieinteresēja, tāpēc man patika šī darbnīca. Vakars turpinājās ar dažādām aktivitātēm, no kurām varēja izvēlēties sev piemērotāko.

   Nākamajā dienā mums bija ekskursijas. Un atkal, katrai grupai ekskursija bija citādāka. Mūsu grupai tā bija izstādes “Nordart” apmeklējums, kurš man ļoti patika. Šajā izstādē varēja apskatīt slavenu mākslinieku darbus  gan gleznas, gan telpiskus objektus, gan visādus citādākus mākslas darbus.      Vakarā bija katras valsts prezentācija jeb kulturālais vakars. Šajā vakarā mēs uzzinājām kaut ko nedaudz par katru valsti un vienkārši labi pavadījām laiku.

   Trešaja dienā bija darbu izstāde, planērsēde un konferences izvērtēšana. Darbu izstāde bija ļoti interesanta, jo varēja redzēt katra cilvēka interpretāciju par mākslu, daži darbi bija līdzīgi, bet daži pavisam atšķirīgi.

   Un tad sākās ceļš atpakaļ, taču nu jau mūsu kontakti bija nostiprināti, un mēs visi brīvi komunicējām ar citām delegācijām. Kopumā izstāde bija ļoti pārsteidzoša un negaidīti interesanta. Ar prieku gaidīšu nākamo konferenci. Iesaku visiem piedalīties šāda tipa konferencēs un forumos, jo tā ir neizmērojama pieredze, kas paliks atmiņā uz mūžu.

Komentāri