Nosvinēta programmas Award Latvijā 10. jubileja

2016. gada 19. Decembris

Ilva Viļuma, 11.a klase

Jau vairākus gadus Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā darbojas starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vienība, taču šogad pasaulē atzīmē tās pastāvēšanas sešdesmito gadadienu, savukārt Latvijā – desmito jubileju. 2016. gada 29. un 30. novembrī svinēt šos svētkus un viesoties Latvijā bija ieradies programmas Award patrona pienākumu izpildītājs Veseksas grāfs, princis Edvards.

29.novembra pēcpusdiena pavisam noteikti ļoti skaistas un neaizmirstamas atmiņas radījusi zelta nozīmītes ieguvējām Ievai Cederei un Laurai Viktorijai Vorpai, kā arī vienības vadītājai Ingunai Juhņevičai – svinīgā ceremonijā Melngalvju namā tika pasniegti apbalvojumi kā jauniešiem, tā arī veiksmīgākajiem Award līderiem Latvijā. Pasākumu īpašu padarīja Veseksas grāfa Edvarda un programmas Award patroneses Latvijā Vairas Vīķes-Freibergas viesošanās, kā arī zelta nozīmīšu un diplomu pasniegšana mērķus sasniegušajiem, motivētajiem jauniešiem.

Savukārt Veseksas grāfa Edvarda vizītes turpinājumā 30. novembrī es, Ilva Viļuma, piedalījos pasākumā Rīgas Tūrisma un radošas industrijas tehnikumā, kur stāstīju par savu pieredzi programmā Award, līdzīgi 10 citiem jauniešu no visas plašās Latvijas. Protams, bija samērā interesanti formālā veidolā stāstīt par neformālās izglītības pieredzi, bet viesa ieinteresētība un dažādie jautājumi ļāva turpināt vēstījumu plašāk. Esmu lepna, ka izdevies apspriest programmas Award nākotni un jauniešu motivācijas cēloņus ar izglītības un zinātnes ministru, kā arī iepazīt paraplanēšanas prieku un dažādas citas tēmas ar prinča Edvarda privāto sekretāru – patiešām atsaucīgu un radošu cilvēku, kas ir gatavas dalīties pieredzē ar jauniešiem.

Veseksas grāfa Edvarda vizīte Latvijā ir noslēgusies, taču skolas Award vienība to atcerēsies vēl ilgi – divas svinīgas un pārsteidzošas dienas, kad katrs guvām ne tikai gandarījumu, bet arī jaunu pieredzi. Mēs – starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award – esam liela ģimene, kas lepojas ar sasniegumiem, ne ar izcelsmi vai savu politisko pārliecību. Kopā darīsim visu, lai nākamā dekāde būtu vēl veiksmīgāka un mērķu izpildi bagātāka! Nāc, pievienojies programmas Award jauniešiem un seko saviem sapņiem!

Komentāri