Jaunieši no Skrīveriem saņem Award bronzas un sudraba apbalvojumus

2014. gada 12. Decembris

Katrīna Sprudzāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente

6.decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notika 8. starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums. Šogad apbalvojumus saņēma 59 jaunieši no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Alsungas, Bikstiem, Jaunjelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Mežiniekiem, Ogres, Rīgas, Salaspils, Taurupes, Valkas un Ventspils. Apbalvoto jauniešu vidū arī 11 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni; 3 no viņiem saņēma bronzas līmeņa apbalvojumus, bet 8 – sudraba.

Jauniešus, kuri todien par savu mērķtiecību un veiksmīgi pabeigto individuālo programmmu saņēma starptautiskos Award apvalvojumus, apsveica Award Eiropas, Vidusjūras un Arābu valstu reģiona direktors Matija Vilfan, Award nacionālā direktore Agra Bērziņa, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Sanda Brūna, Somijas Award nacionālais direktors Mikko Varesmaa, kā arī sabiedrībā pazīstamas personas – Roberto Meloni un Andris Bulis. Apbalvotos jauniešus video uzrunā apsveica arī programmas Award Latvijā patronese Vaira Vīķe-Freiberga.

Award apbalvojumu ieguvējus, viņu vadītājas un viesus ar saviem priekšnesumiem iepriecināja operdziedātāja Kristīne Žogota, latviešu tautasdziesmu izpildītāja un koklētāja Inga Karpiča, jaunās dziedātājas no Jaunjelgavas Kristiāna Ugaine un Linda Korbuta, gaviļnieks Roberto Meloni, „Happy dance studio” dalībnieki, dziedātāji Signe Novoselova,

Pēc oficiālās ceremonijas apbalvotajiem jauniešiem, viņu programmas Award vadītājām un pārējiem pasākuma viesiem bija iespēja doties īpaši organizētā ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Programma Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā
dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, vācu pedagogs Kurts Hāns un pirmās veiksmīgās Everesta ekspedīcijas vadītājs lords Hants. Trīs Award līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu pilda pašu izstrādāto individuālo programmu, kuru veido četras jomas – jaunas prasmes, brīvprātīgais darbs, fiziskā sagataotība un piedzīvojumu ceļojums.

Programma mūsdienās pieejama 140 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā. No 2006.gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Starptautiskajā programmā, kopš tā ir pieejama Latvijā, ir iesaistījušies vairāk nekā 1000 jaunieši.

Komentāri