8.maijā skolas skolēni kārtos Eiropas eksāmenu

2015. gada 9. Aprīlis

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Jau otro gadu skolas skolēni piedalīsies Eiropas eksāmenā, pārbaudot savas zināšanas ar Eiropas Savienību saistītos jautājumos. Lai pilnvērtīgi sagatavotos, vēstures stundu laikā notiks sagatavošanās darbi eksāmenam, lai šogad startētu labāk kā aizvadītajā gadā.

Kas ir Eiropas eksāmens?

„Eiropas eksāmens” ir tests, kurā savas zināšanas par Eiropas Savienību var pārbaudīt ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču īpaši aicinām tajā piedalīties skolēnus. „Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. 2014. gadā tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem – turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju kārtoja eksāmenu. 2015. gadā ”Eiropas eksāmens” notiks 8. maijā no plkst. 08.00 līdz 21.00 tiešsaistē www.esmaja.lv.

Kādas balvas ir paredzētas?

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, Tu vari iegūt vērtīgas balvas:

  • Trīs vecuma grupās erudītākajiem skolēniem – 1.vietas ieguvējiem tiks dāvāts ceļojums, 2. vietas ieguvēji balvā saņems datorus, bet tie, kas ieņems 3. vietu, iegūs planšetdatorus.
  • Tikmēr sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu, lai paplašinātu savu profesionālo zināšanu loku un uzkrātu spēkus tālākam darbam.
  • Erudītākajam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību, tiks dāvināts arī planšetdators.

Kā piedalīties?

2015. gadā „Eiropas eksāmens” notiks 8. maijā no plkst. 08.00 līdz 21.00. To būs iespējams kārtot tiešsaistē www.esmaja.lv. Eksāmens sastāvēs no 30 jautājumiem, un katram no tiem būs tikai viena pareizā atbilde. Eiropas eksāmens būs paredzēts dažādām vecuma grupām – 5.-6. klašu, 7.-9. klašu un 10.-12. klašu, kā arī pieaugušo.

Kā sagatavoties?

Lai Tev būtu vieglāk sagatavoties „Eiropas eksāmenam”, iepazīsties ar mācību materiāliem, kas Tev palīdzēs atsvaidzināt zināšanas par ES un uzzināt to, ko līdz šim neesi zinājis.

Mācību materiāli 5.-9.klasei

Mācību materiāli 10.-12.klasei

Mācību materiāli – prezentācijas, darba lapas un metodiskie ieteikumi skolotājiem – pieejami www.esmaja.lv.

Komentāri