Nu atnāca sengaidītā Lieldieniņa!

2021. gada 1. Aprīlis

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Pavasaris pienāca nemanot un pie sliekšņa Lieldienas… Pirmssvētku nedēļā Lieldienu zaķis apciemoja Skrīveru sākumskolas skolēnus un pārbaudīja, vai viņi gatavi godam sagaidīt svētkus, vai zina Lieldienu tradīcijas un spēles. Protams, bērni atkārtoja , ka pavasara saulgriežu simbols ir ola, apzīmējot saules gaismu, jaunu dzīvību un pilnību. Neatņemama šo svētku tradīcija ir olu krāsošana.

Mazgā muti tekošā ūdenī, ja vēlies vairot savu skaistumu, veselību un enerģiju.

Olu meklēšana: ja zaķis Lieldienu rītā apciemo  ģimeni ar bērniem, lai tiem dāvinātu saldumus un dažādus nieciņus.

Piedalies olu kaujās, ja olas ir nokrāsotas! Mielojoties ,neaizmirsti uzbērt tai sāli, jo pretējā gadījumā turpmākajā gadā nāksies daudz melot.

Ripini Olas! Šī ir spēle, kurā vispirms uz zemes dažādās vietās saliek olas un gardumus, tad lieli un mazi ripina pa dēlīti olu, ja tā pieskaras kādai citai vai kārumam, tas pienākas ripinātājam.

Šūpojies! Lieldienās ikkatram ir kārtīgi jāizšūpojas, lai vasarā odi un dunduri nekož, un turpmākais gads būtu veiksmīgs un laimīgs!

   Bērni spēlēja spēles, minēja mīklas, ripināja “olas”. Lielākā klase-4. slēpa 30 “olas” pretējai komandai, kurai nācās pasvīst, kamēr atrod slēptuvi. …

Arī sporta skolotājs Reinis Krasovskis bija sarūpējis lieldieniskās stafetes un mūzikās skolotāja Iveta Biķerniece–rotaļas. Paldies viņiem! Uz atvadām zaķis novēlēja priecīgi sagaidīt Lieldienas, iedeva diplomu un saldumiņu…

Komentāri