“Latvijas skolas soma” 6.a klasei.

2021. gada 27. Aprīlis

Nora Kārkliņa, 6.a klases skolniece

   Pandēmijas laikā ekskursijās doties nevar, tāpēc jāmeklē citādi risinājumi. 6.a klase,izmantojot “Latvijas skolas somas” piedāvāto finansējumu, apmeklēja attālināto ekskursiju Liepājas muzejā.

   Klase sapulcējās lielajā zālē un caur Zoom uz lielā ekrāna saslēdzās ar Liepājas muzeju. Ekskursija sākās ar jautājumiem par Liepājas muzeju un turpinājās ar vadītājas Annas stāstījumu par vizuālās mākslas žanriem. Pēc stāstījuma iesaistīja arī skolēnus.  Pirmajā uzdevumā uz ekrāna bija norādītas trīs gleznas un dažādi filmu žanri. Katram skolēnam bija jāizvēlas, viņuprāt, katram filmas žanram atbilstošākā glezna, jānostājas pretī . Daži arī paskaidroja, kādēļ viņi to izvēlējās.

 Otrajā uzdevumā skolēni sadalījās vairākās grupās un izvēlējās, kuru no dotajiem mākslas darbiem atveidot. No dotajiem materiāliem, meklējot visatbilstošākos un veidojot kompozīciju vai pārģērbjot grupas dalībnieku, atveidoja izvēlēto darbu. Pēc darba izveidošanas grupas minēja, kurš no mākslas darbiem ir atveidots un kādā žanrā. 

Šāda formāta ekskursija bija atšķirīga no ierastajām, bet  tikpat aizraujoša un interesanta.

Komentāri