Kā tapa mans Saules sistēmas makets?

2021. gada 17. Maijs

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Kad dabaszinībās sākām jaunu tēmu par Saules sistēmu, skolotāja teica, ka var izvēlēties vai rakstīs noslēguma kontroldarbu, vai sataisīs maketu un pastāstīs par to. Tā kā man pārāk kontroldarbus nepatīk rakstīt, es uzreiz sapratu, ka taisīšu maketu. Par cik Saules sistēma ir liiiiela, arī es gribēju taisīt kaut ko lielu, un tā arī sanāca. J Bet patiesībā jau Piena ceļa galaktikā šī milzīgā sistēma tāds nieka krikumiņš vien ir.

Sākumā, kad prātoju kādus materiālus izmantošu, domāju, ka planētas un Sauli taisīšu no plastalīna, bet sapratu, ka tad makets būs ļoti smags un bumbas var neturēties pie pamatnes. Tad iedomājos par putuplasta bumbām un sapratu, ka ņemšu tās. Putuplasta bumbas bija jāpasūta internetā, kas aizņēma vairākas dienas.

Kad bumbas sagaidīju, nāca lielā krāsošana. Parakņājos pa brāļa krāsu kasti un izvēlējos planētām atbilstošas akrila krāsas, jo tās ir ļoti košas un labi izskatās. Arī krāsot ar tām ir ļoti viegli, jo nevajag jaukt ar ūdeni. Vienu pēcpusdienu veltīju bumbu krāsošanai. Man šķiet, ka vislabāk nokrāsot sanāca Jupiteru, jo tas izskatās kā šokolādes un vaniļas saldējuma sajaukums….

Kad bumbas bija kārtīgi nožuvušas, varēju sākt maketa veidošanu. Vispirms ar balto marķieri uz melnās lapas uzzīmēju orbītas. Tad izgāju ārā un pagalmā salasīju mazus akmentiņus – asteroīdus. Tad uzkarsēju karstās līmes pistoli un sāku lielo līmēšanu. Vispirms salīmēju planētas un Sauli, bet tad nāca mazie asteroīdi. Salīmēju nedaudz arī pirkstus… Beigās salīmēju zvaigznītes un dažām no tām klāt piezīmēju astes, tā izveidojot komētas jeb „asteszvaigznes”. Katrai planētai un arī Saulei klāt pierakstīju nosaukumu. Tad atlikušajā lapas malā sarakstīju faktus par Saules sistēmu. Tā arī tapa mans Saules sistēmas makets. Tieši tāds, kādu gribēju!! Un arī kontroldarbs nebūs jāraksta…

Komentāri