Atskats uz Erasmus+ projekta ‘S(t)imulating European Identity’ mācību pasākumiem Azoru salās, Portugālē (31.03.-06.04.2019.)

2019. gada 9. Aprīlis

Santa Mārtinsone, projekta koordinatore

Šajā projektā piedalījās četri Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni no 10. klases – Anete Dūniņa, Patrīcija Pļenkova, Edžus Galvanovskis un Matīss Mateuss Kalniņš un trīs skolotāji – Guna Voldeka, Santa Mārtinsone un Edgars Bērziņš. Projekta laikā jaunieši simulēja Eiropas Komisijas darbību un pārstāvēja 4 ES valstu komisārus no Lietuvas, Grieķijas, Beļģijas un Francijas. Darba tēma bija ‘Zilā izaugsme’. Pirms došanās uz Portugāli skolēniem bija jāsagatavo mājas darbs par ‘Zilo bioekonomiku’.

Projekts norisinājās Pontadelgadā, tā ir pilsēta un lielākā pašvaldība Azoru salās. Pontadelgadā dzīvo aptuveni 68 809 iedzīvotāju. Tā bija neaizmirstama nedēļa, kuras laikā tika iepazīta Sanmigela sala – tās krāšņā daba un jaukie cilvēki. Sanmigela ir lielākā un apdzīvotākā sala Portugālei piederošajā Azoru salu arhipelāgā. No vienas puses uz salas var redzēt priežu mežus, bet jau 2km tālāk – banānu plantācijas. Uz salas ir saglabājušās divas tējas plantācijas, kas ir īpašs Azoru salu lepnums, jo tās ir vienīgās tējas plantācijas Eiropā. Visneaizmirstamākais piedzīvojums bija brauciens okeānā, kuras laikā projekta dalībniekiem bija iespēja redzēt ļoti daudz delfīnu, bet diemžēl neredzējām nevienu vali. Žēl, ka laiks skrien tik ātri, bet jauniegūtie draugi un atmiņas paliks uz mūžu!

Komentāri