Vēl nepateiktais, brīnumu gaidot.

2022. gada 10. Janvāris

Daina Viļuma-Vancāne,latviešu valodas skolotāja

Pagājis Ziemassvētku laiks. Skolas ikdienas ritms teju pieklusis, aizmirsusies steiga, rakstot kārtējo kontroldarbu vai ieskaiti. Tāpēc  esam atraduši brīdi, lai uz sarunu uzaicinātu 9.b klases skolnieci Lauru Lielo.

1.“Skrīks”/Skrīveru Laiks. Laura, šodien vēlētos uzklausīt Tevi un uzzināt, kā Tu dienas laikā tik daudz paspēj, kāds ir Tavs  dienas režīms?

L.L. Dienas režīms ir diezgan sasprings. Daudz laika veltu mācībām un pārējo laiku sportam, laiku cenšos saplānot.

1.Tu audz tādā ļoti sportiskā ģimenē, savulaik vectētiņš, tad Tavs tētis nodarbojās un nu jau arī brālis nodarbojas ar autosportu, mamma Tev ir sporta pedagogs. Kas Tevi ir mudinājis pastiprināti nodarboties ar sportu- sākumā tā bija vieglatlētika, tagad handbols?

L.L. Augot ļoti daudz laika pavadīju sporta zālē, braukāju mammai līdzi uz sacensībām un nometnēm. Neviens nekad man nav uzspiedis nodarboties ar sportu, vienmēr to pati esmu vēlējusies darīt. Vieglatlētika ir ļoti labs pamats visiem citiem sporta veidiem, jo tiek attīstīta visa ķermeņa muskulatūra. No sākuma varēja apvienot gan vieglatlētiku, gan handbolu, bet laika gaitā bija jāizvēlas tikai viens sporta veids. Man pašai labāk patīk komandu sporta spēlēs, tāpēc izvēlējos nodarboties ar handbolu.

1.Kādi ir labākie sporta treneri- stingrie un prasīgie vai lojālie?

L.L. Trenerim jābūt stingram un prasīgam, lai kaut ko sasniegtu, bet arī pašam  jaunietim ir jāiegulda liels darbs.

1.Pastāsti, Laura, par saviem lielākajiem sasniegumiem vieglatlētikā?

L.L. Viennozīmīgi,  tā bija uzvara pirmajā ‘’Rīgas Kausā’’ tieši  bērniem, pēc tam jau sekoja trešās vietas iegūšana daudzcīņā gan ziemas sezonā, gan vasaras. Kā arī trešās vistas iegūšana Polijā sacensībās- bumbiņas mešanā.

1. Pašlaik Tu jau spēlē jauniešu izlasē un esi iekļauta arī kandidātu sarakstā sieviešu izlasē. Cik reizes nedēļā Tev ir treniņi, cik bieži spēles Latvijā un ārpus valsts robežām?

L.L. Treniņi notiek katru dienu. Šosezon spēlēju  Stopiņu komandā un LAT2006 gadiem sieviešu virslīgā. Pēc lockdown spēļu ir diezgan daudz, jo tās bija iekrājušās. Cerams, ka drīz atsāksies arī jaunatnes sacensības. Pēdējo reizi ārpus robežām spēlēju Eiropas čempionātā Lietuvā ar 2004.gadu izlasi.

1.Tu darbojies žurnālistu pulciņā. Kas ir grūtāk- jautāt vai atbildēt. Kāpēc?

L.L. Jautāt, jo pirms katras intervijas ir jāizdomā jautājumi, lai tie arī atbilstu tēmai un veidotu sakarīgu sarunu.

1.Laura, vai Tev ir brīvais laiks? Ko dari savā brīvajā laikā?

L.L. Brīvā laika ir ļoti maz. Bet tad parasti atpūšos, pavadu laiku ar ģimeni un draugiem.

1.Varbūt atklāsi, Laura, kādi ir Tavi hobiji?

L.L. Mani hobijs ir sports, bet tas arī vairāk ir kā dzīves veids.

Komentāri