Tehniskās jaunrades diena skolā

2019. gada 17. Februāris

8.februārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika tehniskās jaunrades diena 2. -9. klašu skolēniem. Projekta “ Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai“ (Nr. 8.3.2.2./16/I/001) ietvaros, SIA “Laboratorium” jaunieši demonstrēja brīnumainas lietas un uzsvēra, ka tie, kuri mācās un pārzina tādas zinātnes kā fiziku un ķīmiju, var šos brīnumus radīt. FOTO galerija


Zinātnes apguve 6.a klases skatījumā

Šis rīts sākās ar neziņu, jo 5. – 9. klašu stundu izmaiņās bija rakstīts, ka pulksten 9.10 jādodas uz sarīkojumu zāli. Manuprāt, daudzi neparedzēja, kas notiks. Visi iegājām zālē, un uz skatuves  ieraudzījām divus jaunus cilvēkus baltos halātos. Jau nojautām, ka būs interesanti. Pēc neilga laika sākās eksperimenti…

Divos traukos bija caurspīdīgs šķidrums, līdzīgs ūdenim. Tukšās plastmasas glāzītēs ielēja šķidrumu no viena trauka. Kad pievienoja glāzē šķidrumu no otra trauka, tas iekrāsojās dažādās krāsās, pietam, katrā glāzē cita krāsa (zila, violeta, zaļa). PĀRSTEIDZOŠI!!!

Vēl mūs pārsteidza ar iekštelpu salūtu, Aladina burvju lampu, kā arī puiša roku dedzināšanu (tur, kur bija aizsargājoša želeja un putas), balonu spridzināšanu, no kura izvēlās uguns liesmas.

Mums skaidroja un nodemonstrēja, kā cilvēks vada elektrību, cik uzmanīgiem jābūt, ka jāievēro drošība.

Drosmis arī piedalījās eksperimentā, viņš pieskārās elektrības baterijai, dabūja, kā saka, pa pirkstiem. Tad pasauca vēl vienu meiteni, uztaisīja elektrisko ķēdi un tad visi sajuta mazu strāvas sitienu.

Nezināju, ka metāls sadeg, bet eksperimentā tika lietots liels karstums, un metāla vairs nebija, tāpēc jābūt uzmanīgiem ar ieslēgtajām elektroierīcēm mājās – sevišķi ziemā. Var pārkarst un aizdegties vadi.

Bija arī jocīgais eksperiments, kurā, izmantojot pamperu sastāvu un karstu ūdeni, radīja sniegavīru.

Pasākuma noslēdzošā daļa bija salīdzinoši mierīgāka, bet aizraujošāka, jo piedalījās visi klātesošie. Vai varat uzminēt? Nē, tā nebija mīklu minēšana, bet gan saldējuma gatavošana!

Visi sadalījāmies komandās, katrā komandā bija seši, septiņi cilvēki. Varēja izvēlēties aveņu vai šokolādes saldējuma garšu. Bļodās ielikām sastāvdaļas (kakao vai aveņu sīrupu/saldo krējumu/pienu/cukuru). Visu samaisījām, tad vadītāji pielēja galveno sastāvdaļu – šķidro slāpekli, no kura nāca auksti tvaiki un kas sasaldēja pagatavoto masu. Saldējums vafeļu konusiņos izskatījās īpaši gardi! APBRĪNOJAMI!

Komentāri