Skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) pulciņa dalībnieki konferencē

2023. gada 2. Novembris

Skolotāja Danute Podvinska

19.oktobrī Skolēnu mācību uzņēmuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Junior Achievement Latvia rīkoto konferenci “Uzdrīksties uzvarēt”.  Šī gada konferences tēma bija “Apsteidz nākotni!”, un tajā veiksmīgi uzņēmēji, jauno tehnoloģiju pazinēji, radošo industriju un sporta jomas pārstāvji dalījās ar savu pieredzi, panākumiem un padomiem, lai iedvesmotu ļauties jauno tehnoloģiju iespējām, nepadoties izaicinājumu priekšā, sekmīgi pielāgoties izmaiņām biznesa pasaulē un sabiedrībā. Līdztekus konferences programmai ikviens apmeklētājs varēja  iegūt vērtīgu informāciju organizāciju un uzņēmumu informatīvajos stendos, iegūt jaunus kontaktus un iedvesmu sava uzņēmuma attīstīšanai.

Pasākumā dalījās pieredzē:

  • Pasaules līmeņa digitālā mārketinga aģentūras AgencyJR veidotāji Jēkabs Rihards Ansons un Reinis Valters Krūmiņš, kuri īsi pēc vidusskolas absolvēšanas jau kļuvuši par miljonāriem,
  • Latvijas basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns un izlases trenera palīgs Jānis Gailītis,
  • iPhone photography school dibinātājs Emīls Pakārklis, kurš tēva investētos 100 eiro pārvērtis miljonus vērtā biznesā,
  • košo pasākumu autore, daudzu pasaules mēroga apbalvojumu ieguvēja Gundega Skudriņa,
  • mākslīgā intelekta tehnoloģiju eksperts, startapa Pitch Paterns dibinātājs Ēvalds Urtāns,
  • Evija Reine jeb Antarktīdas karaliene, kura pirmā no Baltijas pieveikusi maratona distanci visos pasaules kontinentos,
  • gada Latvijas labākā skolēnu mācību uzņēmuma “Soilnetic” komanda,
  • pirmā latviete, kura absolvējusi airBaltic Pilotu akadēmiju un piepildījusi sapni par pilotes profesiju, Sindija Legzdiņa,
  • JA Latvia Līderu programmas absolventi un citi.

Programmu bagātināja spilgti šovi ar Eiropas karsēju sporta čempioniem “RTU Cheer”, pašmāju zināmāko reperi OZOLU un DJ Foxy Mandy.

Skolēnu atsauksmes:

Konference bija ļoti interesanta. Visvairāk izbaudīju Reiņa un Jēkaba stāstu, likās ļoti iedvesmojoši. Vēl visspilgtāk atmiņā palikusi Evita Reine ar savu interesanto stāstu par maratonu. Guvu iedvesmu par to, ka  savus sapņus var īstenot ikviens. Jasmīna Līna Lūse (10.b kl.).

Man patika pasākuma vadītājs Kozmens. Viesi man paskaidroja, kā sākt savu biznesu. Gustavs Kauliņš(6.b kl.).

Man pēc šī pasākuma ir tikai labas emocijas. Patika, ka jau esoši, veiksmīgi biznesmeņi pastāsta, kā viņi tika līdz šim punktam savās dzīvēs, līdz šiem sasniegumiem. Kas mums būtu jādara, lai nokļūtu turpat? Man arī patika visi specefekti un mūzika, kā arī stendi, kuros bija dažādas aktivitātes un varēja laimēt dažādas lietas, piemēram, 2 airBaltic  lidmašīnas biļetes uz jebkuru galapunktu utt. Daija Krieviņa (8.a kl.).

Digitālā mārketinga aģentūras veidotāji Reinis Valters Krūmiņš un Jēkabs Rihards Ansons bija mani mīļākie runātāji. Es no viņiem daudz iedvesmojos. Man arī ļoti patika visi stendi. Tīna Koja (6.a kl.).

Man visvairāk patika Digitālā mārketinga aģentūras AgencyJR dibinātāju Reiņa Valtera Krūmiņa un Jēkaba Riharda Ansona stāsts “KĀ KĻŪT PAR MILJONĀRU DRĪZ PĒC SKOLAS”. Tāpēc, ka viņu stāsts bija tik patiess, tik iedvesmojošs, bez samākslojumiem. Man tas īpaši palika prātā. Ričards Prūsis (10.b kl.)

Konference bija ļoti interesanta. Daudz ko jaunu uzzināju, kā labāk izvedot biznesu un kā labāk to vadīt. Alise Leitāne (7.b kl.)

Manas emocijas bija lielas, jo kaut ko tādu es nebiju gaidījis. Mani visvairāk iedvesmoja Reinis Valters Krūmiņš un Jēkabs Rihards Ansons. Pasākums ļoti patika. Deils Salna (8.a kl.)

Man patika un iedvesmoja visvairāk 1. uzstāšanās, kad runāja Reinis Valters Krūmiņš un Jēkabs Rihards Ansons. Kristers Gobiņš (8.b kl.)

Komentāri