Panākumu Universitātes noslēguma nodarbība

2016. gada 14. Aprīlis

Laine Šarkuna, 11.a klase

Šī bija septītā un noslēdzošā reize šajā Panākumu Universitātes mācību gadā, kad šīs izglītības programmas ietvaros notika izglītojošas lekcijas skolēniem. Nākamā reize, kad atkal tiksimies BA ’’Turība’’, būs 5. maijā, taču tad būs pienācis brīdis parādīt gada laikā iegūtās zināšanas un pildīt gada noslēguma testu, kā arī piedalīties konkursā un izlaidumā.

13. aprīļa lekcijas bija lielisks noslēgums galvenajam mācību darbam, jo viens no lektoriem bija bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, kuru skolēni jau ilgu laiku cerēja sagaidīt kādā Panākumu Universitātes nodarbībā. Lekcija bija aizraujoša – Zatlera kungs mūs iesaistīja sarunā, jautāja mūsu viedokli par vairākiem nozīmīgiem jautājumiem, turklāt noslēgumā apliecināja, ka lepojas ar mūsu paaudzi, uzskata mūs par stipriem un spējīgiem jauniešiem, kas spēs sasniegt panākumus. Divas stundas paskrēja nemanot – uzzinājām Valda Zatlera uzskatus par vērtībām un mērķu sasniegšanu, dzirdējām arī motivējošus veiksmes stāstus no viņa dzīves. Ļoti noderīgs šķita bijušā prezidenta stāstījums, kā veiksmīgi piedalīties lietišķajās sarunās, arī šīs pamācības viņš pamatoja, pieminot savu pieredzi sarunās ar ārvalstu līderiem. Pēc lekcijas nerimās skolēnu aplausi, lektoru apņēma liels skolēnu pulks, kas vēlējās nofotogrāfēties un pārmīt pāris vārdus ar prezidentu.

Vēl mums bija iespēja noklausīties Jura Šteinberga vadīto lekciju par DNS testu paternitātes noteikšanai. Tā bija iespēja šo cilvēku iepazīt pilnīgi no citas puses, kā zināms, lielāka daļa Latvijas iedzīvotāju  J. Šteinbergu pazīst kā TV3 raidījuma ’’Bez Tabu’’ vadītāju, taču nodarbībā mēs tikām iepazīstināti ar sarežģīto molekulāro bioloģiju, ko mums spēja izskaidrot pietiekami vienkāršā veidā, sapratām pamatprincipus, pēc kuriem tiek noteikta paternitāte. Tāpat arī dzirdējām smieklīgus atgadījumus no molekulārā biologa darba ikdienas. Juris Šteinbergs ir lielisks piemērs tam, ka cilvēks nonāk tur, kur tam lemts nonākt, viņa gadījumā tā bija televīzija, kurā nu jau ir redzams 15 gadus, taču vienlaicīgi viņš darbojas arī gēnu pētniecībā, ar ko saistīta viņa specialitāte. Paldies Panākumu Universitātei, ceram uz aizraujošām lekcijām arī nākamgad!

 

Komentāri