11.a klases skolēni viesojas LR Ministru kabinetā un Saeimā

2015. gada 31. Maijs

Anna Fedotovska, 11.a klases skolniece

2014./2015. mācību gada garumā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 6.-12. klašu skolēni piedalījās aktualitāšu konkursā, kur labākie tika apbalvoti gan individuāli, gan klašu grupās.Starp vidusskolas klasēm mēs bijām tie, kas visa gada garumā uzrādīja vislabākos rezultātus jeb 81,4% un balvā ieguvām iespēju doties ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimu un Ministru kabinetu.

Ministru kabineta darbinieces Zanes pavadībā 11. a klase devās tur, kur ik dienas strādā Ministru prezidente un ministri, kuri veic valsts pārvaldes funkcijas.  “Viens likums, viena taisnība visiem” – šādi Kārļa Ulmaņa vārdi iegravēti Zaļajā zālē, kur ik nedēļu notiek valdības sēdes. Ekskursijas laikā iepazināmies gan ar ēkas vēsturi, gan pašu telpu nozīmi arī mūsdienās.

MK telpās līdz jūnija vidum vērojama izstāde par godu Rainim un Aspazijai, kuri veikuši nozīmīgu darbu, kas atspoguļojas arī mūsdienu valsts pārvaldē. Rainis 9 gadus bijis deputāts, aktīvi aizstāvēja tautas pašnoteikšanās ideju, kā arī piedalījās Latvijas Republikas Satversmes izstrādāšanā, bet Aspazija – deputāte, kas aktīvi aizstāvēja sieviešu tiesības un pastāvīgi Latvijas tautai atgādināja kultūras nozīmi.

Nonākuši Latvijas Republikas Saeimā, Edgara Baldunčika pavadībā apskatījām arī Saeimas namu un daudzās zāles, kurās tiek rīkoti pasākumi un sēdes. Kā zināms, tuvākais nozīmīgais pasākums ir 3. jūnijā- prezidenta vēlēšanas, kas notiks Saeimas namā, tieši tad tiks izlemts, vai tiks ievēlēts prezidents un kurš tas būs, vai tomēr ar pirmo reizi tas neizdosies.  Dienas garumā esam ieguvuši daudz informācijas, kas, iespējams, palīdzēs nākošgad konkursā. Droši varam teikt, ka tā bija motivācija katru nedēļu rakstīt politiskās aktualitātes- tas bija tā vērts!

Klases audzinātāja Agrita Sakse uzsver: “Viesošanās Ministru Kabinetā un Saeimā apstākļos, kad varēja tik tiešām izbaudīt nesteidzīgi kā ēku plašumu, tā stāstījumu par to vēsturi, tagadni un nākotni kā arī par Ministru kabineta un Saeimas darbu, bija patīkama. Īpaši vēlos izcelt MK darbinieces Zanes Ozolas teikto par dāvanām – tās pašas par sevi ir tikai lietas, bet nonākot šeit, tām ir stāsts.”

Paldies visas 11.a klases vārdā sakām arī vēstures skolotājam un konkursa rīkotājam Edgaram Bērziņam par iespēju un motivāciju piedalīties

Komentāri