10.klases mācību ekskursija.

2022. gada 28. Novembris

Patrīcija Kļaviņa, 10.klases skolniece.

25.novembrī mēs,10.klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz Rīgu.

Skatījāmies jauno latviešu filmu ‘’Māsas’’-sociālu ģimenes drāmu par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu. Domāju, ka ne vienam vien filma raisīja nopietnas pārdomas par to, vai mēs vienmēr ikdienā spējam novērtēt to, kas mums ir dots. Šī Lindas Oltes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja Varšavā 2021. gadā, kur tika godalgota kā labākā filma konkursā, kas veltīts režisoru pirmajām un otrajām filmām. Tāpat filma ieguva arī starptautiskās kinokritiķu žūrijas FIPRESCI Balvu par labāko Austrumeiropas debiju.

Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur apskatījām divas jaunākās izstādes. Ļoti interesanta, īpaši zēniem, šķita Latvijas Bankas simtgades izstāde ‘’Vērtību zīmes’’, kur varēja aplūkot monētas, kas regulāri tiek izlaistas jau no 1996. gada. Katra naudas zīme ir kā mākslas darbs, kurā skatāms vēstījums šodienai un nākotnei.

Otra izstāde, kas pārsteidza ar apbrīnojamu skaistumu un mākslinieka vienreizējo talantu, bija Imanta Lancmaņa gleznu izstāde. Mākslinieks savus darbus pievienojis pie konceptuālā romantisma  virziena. Gleznās varējām ieraudzīt gan Bībeles tēmu, gan Ozolu ciklu, kā arī portretus, klusās dabas un ainavas.

Domāju, ka visi kaut mazliet kļuvām  garīgi bagātāki šajā dienā.

 

Komentāri