Aizraujoši klašu saliedēšanās uzdevumi Meteņdienas stafetēs
2025. gada 11. Februāris

Estere Zālīte, 9.b klases skolniece
Meteņi ir kā viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara sākuma tuvošanos, līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem. Ir dažnedažādas tradīcijas, ko cilvēki cenšas uzturēt arī mūsdienās.
Arī mūsu skola svin Meteņdienu, rīkojot ikgadējās Meteņdienu stafetes, kurās piedalās klases posmā 5.-12. Šī gada stafetes norisinājās 7. februārī, un tās vadīja gan mūsu skolēnu pašpārvalde, gan arī EKO padome.
Stafetes bija dažādas, kā arī bija ieguldīti pūliņi, lai tās būtu šim gadam mērķtiecīgi savdabīgas. Tās visas saistīja viena kopīga iezīme – sadarbības vajadzība. Organizētāji bija izveidojuši aktivitātes, kuras nevarēja izpildīt bez savstarpējas komunikācijas un pretimnākšanas.
Piemēram, “Grīdas labirints” – spēle, kurā katram no dalībniekiem ir jātur lenta, kas savienota ar pudeli, un visiem jāvelk pudele labirinta ietvaros, nevienam neuzkāpjot uz līnijas, turklāt to cenšoties izdarīt pēc iespējas ātrāk. Citā stacijā vajadzēja atmuguriski pārbērt trauka saturu, citā – pārcelt piramīdā glāzītes, vēl citā – ar lakatu palīdzību pārmest gumijas olu. Savukārt skolas Eko padome pēc atkritumu šķirošanas monitoringa bija izveidojusi uzdevumu, kurā klases varēja aizdomāties par rezultāta datiem.
Visas aktivitātes bija aizraujošas, turklāt palīdzēja veicināt savstarpēju sadarbību klasēs, kā arī saliedēšanos. Atzinīgi vērtējama bija iespēja stafeti veikt vairākas reizes, lai izdomātu stratēģiju, kā uzlabot rezultātu.
Komentāri
Tikai reģistrēti lietotāji var pievienot komentārus