„Profesiju dienās skolēniem” Inese Bogopoļska no A. Upīša Skrīveru vidusskolas iepazīst farmaceita profesiju AS „Grindeks”

2016. gada 23. Februāris

Ilze Gailīte, “Grindex” sabiedrisko attiecību speciāliste

Jau septīto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. Arīdzan 2016. gadā projekta interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc A. Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases skolniece Inese Bogopoļska īpaši novērtē, ka ir kļuvusi par vienu no 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām.

Ineses vēlme vienu dienu pavadīt kopā ar farmaceitu ir pamatota: „Mani vienmēr ir interesējuši augi un to dziednieciskās īpašības, kā arī man patīk veikt dažādus eksperimentus un izpalīdzēt cilvēkiem.” Papildus tam Inese atzīst, ka līdz šim viņas priekšstats par farmaceita profesiju ir bijis nepilnīgs, tomēr tieši ar šo profesiju 12. klases skolniece plāno saistīt karjeru.

17.februārī Inese viesojās AS „Grindeks” Gatavo zāļu izstrādes Ziežu un gēlu grupā pie vecākās ražošanas farmaceites Žannas Ņesterovas. Uzrunājot Inesi brīdī, kad viņa saskaņā ar farmaceites norādījumiem maisa ziedi ar lavandas aromātu, jauniete stāsta: „Mani ļoti interesē zāļu iedarbības mehānismi, kas veicina konkrētu vielu iedarbību uz organismu. Šajā laboratorijā redzu daudz kā jauna un neredzēta, kas vēl jo vairāk veicina manu izziņas vēlmi un liek meklēt atbildes uz man pagaidām neizprotamajiem jautājumiem. Šīs atbildes ceru atrast farmācijas studijās Rīgas Stradiņa universitātē vai ķīmijas studijās Latvijas Universitātē.”

Žanna Ņesterova par dienu, kas pavadīta kopā vidusskolniecēm, tai skaitā Inesi, ir apmierināta: „Šodien ļāvu meitenēm eksperimentēt. Gribēju, lai viņām ir interesanti, darbojas praktiski un redz reālo ziežu un gēlu eksperimentālo formu tapšanu. Inesei bija iespēja paviesoties arī Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļā un redzēt, kā līdzīgi produkti, kurus šeit izmēģinām nelielos daudzumos, vēlāk tiek ražoti vairumā mūsu pacientiem.” Dienas noslēgumā Inese atzina: „Ļoti novērtēju, ka man bija iespēja redzēt gan zāļu radīšanu, gan to mehānisku ražošanu lielos daudzumos. Sapratu, ka farmācijas procesā man saistošāka ir tieši eksperimentēšana un  zāļu izpēte.”

 „Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 3. februāra līdz 2. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit profesijas, kas pārstāvētas farmācijas uzņēmumā.

 

Komentāri