12.klase jaukā ekskursijā.
2022. gada 23. Septembris
Katrīna Celmiņa, 12. klases skolniece
9.un 10. septembrī mēs, 10. 11. un 12. klašu skolēni, devāmies ekskursijā uz Lietuvu.
Izbraucām 8:00 no rīta un pirmais pieturpunkts, kur izlocījām kājas, bija Roķišķu skatu tornis. Tornī visi kāpām pa šaurām spirālveida trepēm. Kāpiens bija baiss, bet no augšas varēja redzēt skaistu skatu ar ezeru.
Tālāk devāmies uz Viļņu, kur no sākuma pusdienojām un tad mūs sagaidīja pārsteiguma spēle.
Viļņas vecpilsētas parkā mūs gaidīja gids, kas lika sadalīties grupās un izstāstīja spēles noteikumus. Mums iedeva ar slēdzeni aizslēgtu uzdevumu grāmatu, karti un papildpiederumus maisiņā. Nākamās divas stundas mēs devāmies uz atzīmētajiem punktiem Viļņas vecpilsētas kartē, kur katrā apskates objektā bija jāpilda viens vai divi uzdevumi. Dažos uzdevumos noderēja gida iedotais maisiņš ar mērlenti, binokli, pastkarti, un plastilīnu, piemēram uzdevumā, kur bija jāizmēra Viļņas šaurākās ielas platums, vai jāsaskata, kāds gadskaitlis redzams vējrādī. Citos uzdevumos noderēja grupas biedru asais prāts, kas spēja atrast franču valodā rakstīto.
Meiteņu- uzvarētāju komanda bija sakrājusi 109 punktus, kas tūristiem skaitoties ļoti augsts rādītājs. Kopā pa vecpilsētu, spēlējot spēli, noskrējām 16 km.
Tālāk kāpām autobusā un devāmies līdz Krusta kalnam. Visas ekskursijas garumā mūsu gide stāstīja interesantus faktus par ēkām, pašu Viļņu un kā krusti no kalna ripināti nost, un tādēļ, par spīti, viņi tagad tur kalna galā stāv. Uzkāpjot kalnā, pavērās ļoti skaista Viļņas panorāma.
Otrajā dienā mēs devāmies uz Traķiem, kas svinēja 700 gadu jubileju. Apskatījām Traķu pili ezera vidū un tad, divas stundas brīvsolī, vērojām tirdziņus, mazas skaistas ieliņas un pusdienojām, kā arī nogaršojām gides ieteiktos, tradicionālos lietuviešu pīrādziņus. Bija garšīgi. Kopumā ekskursiju pavadījām aktīvi, ar smaidu uz sejām, un paspējām izbaudīt pēdējo vasaras siltumu, esot ārā.
















Komentāri
Tikai reģistrēti lietotāji var pievienot komentārus