Lielā drošības diena “Upīšos” aizvadīta

Liene Sola, direktores vietniece izglītības jomā

Drošības dienestu pārstāvji Lielajā drošības dienā iepazīstina ar sava darba specifiku, kā arī aicina būt zinošiem un atbildīgiem.

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā tika aizvadīta “Lielā drošības diena”. Ideja par šādu pasākumu “Upīšos” radās, domājot par drošu skolēnu brīvlaiku, jo šis ir laiks, kas bērniem un jauniešiem lielākoties saistās ar pozitīvām emocijām, lieliskiem piedzīvojumiem, sauli un atpūtu pie ūdens. Lai vasara tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un priekus neaizēno kāda nelaime, aicinājām skolēnus atcerēties pamatlietas.

Pasākums norisinājās skolā un tās teritorijā. Tajā piedalījās skolēni no 1.-12. klasei. Šajā reizē varējām dalīties labajā praksē arī ar ciemiņiem – skolēniem no Ķeipenes pamatskolas un Ogres 1.vidusskolas.

Skolēniem piedāvātās aktivitātes tika mērķtiecīgi izplānotas, vēršot uzmanību uz to, lai tiktu aplūkots pēc iespējas plašāks drošības jomu loks.     https://failiem.lv/u/nqvt7raxj3

Lasīt tālāk …

PATEICĪBAS DIENA ANDREJA UPĪŠA SKRĪVERU VIDUSSKOLĀ

Ieviņa Piļka, skolas direktore

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā gadu gaitā ir izveidojušās vairākas tradīcijas, kuras tiek atzīmētas, skolas kolektīvam pulcējoties kopā. Viena no tām ir PATEICĪBAS DIENA mācību gada noslēgumā, kad tiek teikts PALDIES visam skolas kolektīvam un katram skolēnam individuāli par sasniegumiem mācībās, kultūrā, sportā, kad tiek godināts ikviens talants par mērķtiecību, kad lepojas viens ar otru kā skolā, tā novadā un valstī.

Šogad pasākuma laikā tika sumināti 106 skolēni un viņu vecāki. Skolēni pateicību saņēma  par sasniegumiem Valsts mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī Valsts izglītības satura centra organizētajās 2.posma mācību priekšmetu olimpiādēs, Aizkraukles novada mācību priekšmetu olimpiādēs, arī par sasniegumiem dažādos konkursos, skatēs un sporta sacensībās.

4 skolas skolotāji šajā mācību gadā ieguva “PŪCES PATEICĪBU” par kvalitatīvu skolēnu sagatavošanu Valsts – 3.posma –  mācību priekšmetu olimpiādēm, 24 skolotājiem tika izteikta pateicība par mērķtiecīgi veikto darbu ar talantīgajiem skolēniem, kopā tika godināti 28 skolotāji.

Pasākuma gaitā par muzikālo baudījumu rūpējās mūzikas apvienība “Emily Family”.

Skolas kolektīvs patiesi lepojas ar saviem skolēniem un skolotājiem, viņu panākumiem, kas likuši izskanēt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas vārdam Latvijā.

 

AUSV skolēniem godalgas radošo darbu konkursā

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

      17. maijā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika Jaunatnes radošais mākslu simpozijs “Sirdsvārdi Latvijai”. Tajā tika aicināti piedalīties arī mūsu skolas 10. klases skolēni Kristians Soņi, Roberts Balodis, Keisija Vidiņa, Kārlis Jančenko, Evars Lūsis.

Ar zinātniskajiem lasījumiem – “Kuldīgas vecpilsēta – UNESCO Pasaules mantojuma vieta, un tās vērtības”, “Ieskats Baltijas skolotāju semināra vēsture”, “Tev būs klausīt un paklausīt – Vilis Plūdons skolotāja amatā”, “Plūdoņa “Lejenieki”” – uzstājās vairāku muzeju un RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra pētnieces. Bet simpozija otrajā daļā godalgoto vietu autori lasīja savu darbu fragmentus.

Šogad literāro darbu un pārspriedumu konkurss bija veltīts dzejnieka Viļa Plūdoņa 150. gadadienai. Tajā piedalījās autori no 41 skolas, iesūtot 94 literāros darbus un 72 pārspriedumus.

Apsveicam 10.a klases skolēnus ar iegūtajiem augstajiem novērtējumiem – Robertu Balodi ar atzinību un Kristianu Soņi ar 3. vietu!

10.ab kl. ekskursija uz Lietuvu

Keisija Vidiņa, 10.b klases skolniece

15.-16. maijā 10. klases brauca ekskursijā uz kaimiņvalsti Lietuvu. Sākumā vēlos pateikties lieliskajam šoferītim Aldim, gidei Daigai un mūsu klases skolotājām Dainai Pētersonei un Santai Krasovskai. Braucot cauri ķiršu galvaspilsētai Žagarei, gide mums pastāstīja pilsētas vēsturi un nozīmi.

Pirmais apskates objekts bija Ventas reģionālā parka apmeklētāju centrs, kurā iepazināmies ar informāciju par parku, atrastajām fosilijām,  vērojām dinozauru maketus un interaktīvi varējām klausīties putnu, dzīvnieku balsis. Noslēgumā mums bija lieliska iespēja klausīties centra darbinieka Ramunas stāstījumā par pieredzi, kā fosiliju meklēšana kļuva par viņa hobiju. Jutāmies īpaši, jo gide atklāja, ka parasti Ramunas savu plašo kolekciju centra apmeklētājiem nerādot.

Nākamais galamērķis bija Papiles skatu tornis, no kura pavērās skaists skats uz rapšu laukiem, Papiles ciematiņu un Ventas upes ieleju.

Viena interesantākajām vietām bija Aukstā kara muzejs, kur apskatījām seno kodolraķešu bāzi, kā arī staigājām pa šahtām, telpām, kurās notika visa darbība. Gide krievu valodā pastāstīja pašu galveno par bāzi, notikumiem, darbinieku pienākumiem, telpām un to izmantojumu. Pēcpusdienā iekārtojāmies viesnīcās Telšos un visi cītīgi turējām īkšķus par Latvijas hokeja izlases spēli pret Vāciju. Vakarpusē apskatījām Telšu pilsētu.

Otrās dienas rītā jau devāmies uz ceturto lielāko Lietuvas pilsētu – Šauļiem. Pirmā vieta bija Centu istaba, kurā sienas un griesti bija noklāti ar monētām, šajā ēkā arī atrodas lielākā Lietuvas grāmata.

Tālāk kājām devāmies pastaigā pa Šauļu pilsētu un gājēju bulvāri, kur apmeklējām ekspozīciju “Baltu ceļš”, kas ir pirmais Baltijas kultūras popularizēšanas centrs; varējām spēlēt dažādās spēles, viena no tām bija ‘’Baltu profesija’’, kurā, noskenējot savu seju, uzzinājām sev piemērotāko seno baltu profesiju. Šauļos apskatījām arī populāro dzelzs lapsu – lielāko dzīvnieku skulptūru Lietuvā.

Pēdējais galamērķis ekskursijā bija Pakrojas muiža, kurā bija pēdējais brīdis apskatīt Pavasara ziedu festivālu ar visu varavīksnes krāsu tulpju ziediem.

Visvērtīgākais šajā braucienā, protams, bija abu klašu kopā pavadītais laiks, kas, manuprāt, mūs satuvināja un saliedēja vēl vairāk.

Jautri un izzinoši pavadīta diena “Rīgas mežu” Zaļajā klasē

Inta Sprosta, 2.b klases skolotāja

13. maijā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 1.a un 2.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz “Rīgas mežu” vides izglītības centru “Zaļā klase”, kas deva mūsu skolēniem  iespēju iepazīt  dabu aizraujošā un interesantā veidā.

Programmas ietvaros tika piedāvāta  izzinoša mācību ekskursija mežā, kā arī jaukas pastaigas  meža klusumā kopā ar daudzām izglītojošām aktivitātēm un uzdevumiem. Bērni mācījās saklausīt dažādu Latvijas mežos mītošu zvēru balsis, tās atšķirt. Skolēniem ļoti patika redzēt, kāds izskatās skudru pūznis, kā arī uzzināt aizraujošus faktus par tā iemītniekiem. Izglītības centra gids ne tikai interesanti stāstīja par meža dzīvi un pasauli tajā, bet arī vadīja rotaļu ”Atrodi mežā!”. Skolēni pēc dotajiem attēliem meklēja sūnas, čiekurus, piepes un citus dabas materiālus. Bērni bija sajūsmā par iespēju piedalīties ZAĻĀ TEĀTRA izrādē, kurā, darbojoties mazākās grupās,  attēloja kādu no meža dzīvniekiem.

Pēc jautri pavadītām spēlēm skolēni varēja atpūsties “Amatu mājā”, malkojot tēju,  kā arī aplūkot dažādu meža zvēru un putnu izbāzeņus – vilku, pūci, kovārni u.c.

Noslēgumā visi kopā baudījām gidu Ineses un Normunda sarūpēto ugunskuru. Skolēni cepa desiņas, ieturēja pusdienu maltīti, kā arī izmantoja piedāvāto iespēju – katram iestādīt eglīti.

Jautri un mazliet noguruši devāmies mājup. Paldies par kopā būšanu skolotāja palīgam Nellijai Mosbergai, 1.a klases audzinātajai Evitai Štauerei un sociālajam pedagogam Inesei Šalei.

Prieks par sadraudzību starp abām klasēm! Iesakām šo ekskursiju ikvienam – gan ģimenei, gan draugu lokam kādā svētku reizē!

T- kreklu sadancis” atgriežas „Upīšos”

Liene Sola, direktores vietniece

Šī gada 13. maijā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā norisinājās „T – kreklu sadancis”, kura idejas autore ir ritmikas nodarbību vadītāja Maruta Mīlīga. Pasākums pulcēja ne tikai mūsu skolas 1.-3. klašu skolēnus un karsējmeitenes, bet arī ciemiņus. Sadancī skolēniem bija iespēja vērot tik dažādo dejas pasauli, kopā izdejoties un iepazīt citam citu.

Pie mums viesojās Jaunjelgavas vidusskolas TDA „Atvarieši” 1.-2. klašu grupa (vadītāja Inese Ermansone), Daudzeses pamatskolas TDA „Sienāzītis” 1.-2. klašu grupa (vadītājs Aigars Zemzariņš), Jēkabpils 3. vidusskolas TDA „Akmentiņš” 1.-4. klašu grupa (vadītāja Maruta Mīlīga), Jēkabpils novada bērnu un jauniešu centra deju kopa „Ābolēni” un muzikantu kopa „Trapa natans” (vadītāja Maruta Mīlīga).

Liels paldies skolotājai Marutai par entuziasmu un neizsīkstošo radošo garu!

Vieglatlētikas sporta nometne Spānijā

Adriāns Grīnvalds-Ozols, 10.b klases skolnieks

No 17. aprīļa līdz 4. maijam es, Adriāns Grīnvalds-Ozols no 10.b klases, piedalījos vieglatlētikas sporta nometnē Spānijā, Nerjas pilsētā.

Šī bija mana pirmā treniņu pieredze ārvalstīs. Braucu kopā ar Ogres sporta skolas un Latvijas izlasi. Nometnē man bija iespēja trenēties kopā ar nozīmīgiem Latvijas izlases dalībniekiem, piemēram, Artūru Pastoru un Guntu Vaičuli. Bija patiess lepnums trenēties un vērot augsta līmeņa sportistus.

Treniņu process sākās jau pirmajā dienā ar nelielu krosu blakus jūrai un jaunās dzīves vietas apskati. Pirmie treniņi bija ļoti grūti, jo slodze bija milzīga un es vēl nebija aklimatizējies. Tomēr jau pēc nedēļas jutos kā mājās un biju pieradis pie slodzes. Treniņu programma bija daudzveidīga: sākot ar kalnu skrējieniem, beidzot ar maksimālā ātruma treniņiem.

Mūsu dzīves vieta bija izcila un skaista. Tajā varēju pats gatavot ēst un atjaunoties pēc treniņiem. Gribu izcelt fantastisko Spānijas virtuvi. Vietējie ēdieni un produkti bija svaigi un ļoti gardi. Īpaši gribu minēt saldējumu un konditorejas izstrādājumus, kuri bija vienkārši lieliski.

Nometne man sniedza spilgtas emocijas, ko izjutu katru dienu. Galvenais ieguvums, noteikti, ir jauna pieredze sportā. Esmu smagi trenējies, guvis labu fizisko sagatavotību, lai piedalītos republikas līmeņa sacensībās. Esmu ieguvis jaunus draugus, kuri ir augstāka līmeņa sportisti un arī mani motivē tiekties uz labākiem rezultātiem.

          Katra diena bija pilna ar jauniem piedzīvojumiem un sasniegumiem, un es būtu priecīgs šādu pieredzi izjust vēlreiz.

8.klašu skolēnu ekskursija uz Valmieru

Sofija Barkāne, 8.a klases skolniece

9.maijs bija saulaina, mierīga, bet pavēsa diena.

Pirmā vieta, kuru apmeklējām, bija Lielā ellīte (Liepas Ellīte, Velna ceplis). Lielās Ellītes arkas ir vienīgās dabiskās smilšakmens arkas Latvijā. Tās veido 23 m gara ala, arkāde, kā arī avots. Viena otrai blakus atrodas 3 arkas, kuras veido arkādi. Ellīte varētu būt 6,5 – 7 000 gadu sena, un ala, ieskaitot avotu, kādreiz bijusi nozīmīga svētvieta.

Netālu no Ellītes atrodas fantāziju zeme Neonija. Šeit mēs tikām pārsteigti ar putnu dziesmām, ūdens čaloņu, interesantiem ūdenskritumiem un pilošām gleznām. Dažs tur uzņēma enerģiju, bet kāds cits nomierinājās un meditēja.

Nākamā pietura bija de Woldemer – Valmieras muzejs pils mūru ielokā, vecpilsētas senākajā daļā. Šeit mēs aplūkojām Valmieras senāko koka ēku un moderno arhitektūru. Muzejā tikām iepazīstināti ar Valmieras pagātni un tās unikālajiem faktiem. Pēc šī muzeja apmeklēšanas tika dotas 30 minūtes, lai paēstu un pastaigātu pa Valmieru: pavērotu Valmieras teātra remontu, ieietu Svētā Sīmaņa luterāņu baznīcā, kura celta 13.gs. un apbur ar vitrāžām, ar ērģelēm, kas ir vērtētas kā vienas no labākajām Latvijā.

Pēdējā pietura bija Sajūtu parks. Te tika dota iespēja 4 reizes pārlaisties pāri Gaujai ar trosi. Taka ir aprīkota ar nepārtrauktu drošināšanas sistēmu, tā ir 1,5 km gara un 5-11 m augsta.

5. klašu saliedēšanās spēles “Zanzibāras” meža bāzē

Kinga Ižo, Anna Celmiņa

 10. maijā 5.ab klase devās ekskursijā uz Ķekavu. No skolas izbraucām ap 08:00 no rīta, Ķekavā ieradāmies ap 10:00.Mūs aizveda uz “Zanzibāras” meža bāzi, kur notika aktivitātes. No sākuma iepazināmies ar instruktoriem un izdomājām viņiem vārdus: Koka Gulta, Bambaleila un Shakira. Mēs izpildījām jogas darbības pāros, un tad mūs sadalīja trīs grupās: Chinchongi, Sapuvušie pelmeņi un Mežinieki. Vēl nokrāsojam sejas ar sejas krāsu.

Mums tika uzdoti trīs galvenie uzdevumi, katram uzdevumam bija savs instruktors. Pie Bambaleila bija neliela Tarzāna trasīte, pie Koka Gultas bija jāatpazīst un jāattēlo dzīvnieki, bet pie Shakiras bija jāizspēlē “izlaušanās” -bēgšana mežā. Beigās mēs iejutāmies policista, sabotiera un rūķa lomās. Pēc spēlēm visi cepa desiņas un ēda maršmelovus. Protams, vajadzēja arī fotografēties! Mājās visi devās priecīgi un noguruši.

Skolēnu domas:

Dāvids Koja: “Bija labi, tikai Tarzāns nedaudz grūts.”

Sabīne Rūze: “Bija ļoti izglītojoša un ļoti smieklīga diena, labāk sadarbojāmies.”

Kristiāna Apsīte: “Viss bija patīkams – bija ļoti jautras aktivitātes un ļoti jauki instruktori.”

Beatrise Ozoliņa: “Bija jautras spēles. Man visvairāk patika instruktors Bambaleila.”

Dagmāra Jirgensone: “Bija ļoti aktīvi un labākie instruktori pasaulē.”

Viktorija Šendrika: “Viss bija ļoti interesanti.”

“Gada balvas” pasniegšana un deju līksme “gada ballē” AUSV

Ričards Prūsis, 10.b klases skolēns

Šī gada 10. maijā AUSV pirmo reizi notika pasākuma “Gada Balva” ceremonija par 2023./2024. mācību gadu.

Sākotnējā ideja bija izveidot pasākumu, kurā apbalvosim pāris skolēnus, taču, šo domu atvasinot, mēs nonācām pie, mūsuprāt, viena no grandiozākajiem pasākumiem un balles AUSV vēsturē. Līdz tam Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu un skolotāju lokā tika veikta balsošana divās kārtās. Pasākumā vēlreiz apskatījām “Gada balvas” pretendentu sagatavotos video un noskaidrojām balsojumu rezultātus noteiktās nominācijās.

“Gada balvas” titula ieguvēji:

Aktīvākā klase – 10.a

Gada tehniskais darbinieks – dežurante Anita

Gada skolotājs – Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Skolas lepnums – Agate Anufrijeva 7.b

Skolas influenceris – Sandija Strautniece 10.a

Skolas sigma – Ludvigs Bērziņš 11.a

Skolas sirsniņa – Hugo Bērziņš 7.b

Skolas modes ikona – Norberts Links 9.a

Skolas miegamice – Katrīna Kondrāte 10.b

Skolas gym rat – Linards Dubausks 10.a

Skolas jokdaris – Daniels Siņicins 10.b

Gada Balvas ceremoniju bija iespējams apmeklēt ikvienam Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnam, skolotājam, darbiniekam. Pasākumu vadīja Sandija Strautniece un Ričards Prūsis, pozitīvu atmosfēru visa vakara gaitā uzturēja muzikālā grupa no Jēkabpils “Pipariņi”. Paldies grupai, kas katrai nominācijai bija piemeklējuši atbilstošu dziesmu.

Pēc pasākuma svinīgās daļas norisinājās “Gada Balle”, kurā par mūziku un jautro noskaņu parūpējās Dj Jumis un CJDJ. Uz balli laipni aicināts bija ikviens 7.-12. klases skolēns. Balles laikā arī tika nominēti balles Karalis un Karaliene – šos titulus ieguva Kevins Toms Diks un Sandija Strautniece.

Paldies pasākuma atbalstītājiem, kas palīdzēja pasākuma organizēšanā un tapšanā, nodrošinot dāvanas balvas ieguvējiem un uzkodas balles apmeklētājiem.

Pasākumu atbalstīja: Ādažu čipsi, RIIPA, Skrīveru Mājas Saldējums, Pophouse, Skrīveru Pārtikas kombināts un Hello Candy.

Varbūt šis notikums kļūs par jaunu tradīciju Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā?