Iesaistāmies projektā!

Ruta Dišereite, vēstures skolotāja.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 2022.gada 28.aprīlī akcija “Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2022”. Notiks iedvesmojoša tikšanās ar Eiropas lietu eksperti Ingu Vanagu. 12.a un 12. b klase izzinās tēmu: “Jauniešu līdzdalība un iespējas ES arodbiedrības kontekstā”

Uzstāšanās Baltijas jūras projekta seminārā.

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja.

25. aprīlī notika Baltijas jūras projekta tiešsaistes seminārs par bioloģiskās daudzveidības izpēti un šī gada ūdens dienas tēmu “Kā neredzamais top redzams”. Mums bija iespēja gan iepazīties ar lektoru uzstāšanos, gan arī dalīties ar savu pieredzi. 7. a klases skolniece Nora Kārkliņa pastāstīja par savu angliski izveidoto darbu, kurā iekļauta teika par Kraukļupīti un tās strautu, 12. b klases skolniece Lianda Lācgalve- par Mutuļojošo avotu Jumpravas pagastā, 12. b klases skolniece Sofija Skujiņa- par pazemes gruntsūdeņiem un Kraukļakmens avotu. Uzstāšanās bija jauna pieredze pārvarēt savu satraukumu un dalīties ar paveikto. Sofija ir papildinājusi Latvijas avotu karti ar Kraukļakmens avotu, norādot koordinātas.

Olimpiskā diena skolā.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

    Šogad tradicionālais Latvijas Olimpiskā komitejas organizētais  Olimpiskais mēnesis sākās mēnesi pirms LOK 100.dzimšanas dienas un noslēdzās 22.aprīlī ar kopēju Vislatvijas rīta vingrošanu, kurā piedalīsies vairāk kā 160 000 dalībnieki no 41 pašvaldībās, sportojot 781  vietā Latvijā. Vingrojumu kompleksu autori: veselības sporta speciālisti-Monta Lībeka un Dinārs Zāģers.

      Arī mūsu skolā bija iespēja piedalīties olimpiskās dienas aktivitātēs. Rīts sākās ar novada sporta koordinatores Zigrīdas Spruktes radiouzrunu skolēniem. Zigrīda nedaudz pastāstīja par olimpiskās komitejas vēsturi, uzmundrināja dalībnieku sportisko garu. Tika atskaņota olimpiskā himna.

     Šogad katra klase varēja izpausties pēc saviem ieskatiem. Vingrošana sakrita ar audzināšanas stundas laiku, kuras tēma bija ”Olimpiskā diena”. Pārsvarā klasēs, pēc kopīgās vingrošanas, tika pārrunāta sporta nozīme cilvēka dzīvē.  Prieks, ka 3. klases paaicināja uz skolu Gustava mammu-Līgu Gobiņu , lai varētu radīt priekšstatu par pieaugušā cilvēka saistību ar sportu, par tā nozīmi veselības uzlabošanai un saglabāšanai.   7. b klasē klasesbiedri uzzināja par  pusaudžu elkiem-sportistiem. Daudzi dalījās savās izjūtās par šo tēmu.Tika nosaukti Martins Dukurs, Kristaps Porziņģis, Mairis Briedis, arī šahists Mihails Tāls. Klases audzinātājai ,neatlaidības un mērķtiecības dēļ, tā ir šķēpmetēja Inese Jaunzeme.

Fizikā atbalstām olimpisko dienu!

Sintija Rūze, fizikas skolotāja.

Olimpiskajai dienai par godu, fizikas stundā 8.klasei tēma tika pielāgota sportiskajām aktivitātēm. Skolēniem bija uzdevums noteikt savu jaudu ejot pa kāpnēm un ātri skrienot pa tām augšā.

Kā jau īstās sacensībās, pēc tam iegūtie rezultāti bija jāsalīdzina pāriem savā starpā. Kopumā, protams, uzvarēja draudzība, bet skolēniem bija interesanti saprast, kas nodrošina lielāku jaudu. Izrādās – ja gribi būt jaudīgāks, jāaudzē masa, pie nosacījuma, ka varēsi veikt to pašu distanci tajā pašā laikā, kāds tev bijis pirms masas pieauguma.

Lai visiem veselība, sportisks gars un pietiek enerģijas līdz mācību gada noslēgumam!

Noslēdzies foto konkurss.

Danute Podvinska, Eko programmas koordinatore.

Noslēdzies foto konkurss “Ļatvijas Meži”.Par fotogrāfijām varēja balsot sociālajos tīklos Instagram un Facebook.

3. vieta – Enija Panteļejeva 8.a.klase”,

2. vieta – Markuss Grigorjevs 9.a klase,

1. vieta – Katrīna Celmiņa 11.klase.

Patiesība vai meli?

Evelīna un Lāsma ,11.a klases skolnieces.

 2022. gada 13. aprīlī, mūsu 11.a. klasei bija lieliska iespēja piedalīties Latvijas Okupācijas muzeja sniegtajā interaktīvajā nodarbībā “Propaganda. Karš Ukrainā.”, un uzzināt vairāk par propagandas izplatīšanu un šobrīd notiekošo karu Ukrainā. Lekcijas laikā bija iespējams vērot interesantu un izzinošu prezentāciju, iesaistīties sarunās, izsakot savas domas un iepazīties ar propagandas izmantošanu, tās vēsturi un nozīmi. Klasesbiedri ne tikai aizrautīgi klausījās stāstītajā, bet arī saviem spēkiem varēja izmēģināt atpazīt nepatiesas ziņas. Balstoties uz dažādiem mūsdienu ziņu avotiem, mēs mēģinājām noteikt vai tas, ko mēs redzam plašsaziņas līdzekļos, tik tiešām ir patiess.

  Mūsu 11.a. klasei itin labi padevās noteikt ziņu patiesumu. Lekcija sniedza ieskatu šī brīža notiekošajā Ukrainā un ļāva novērtēt arī Latvijas situāciju, tāpat, kā ieskatīties kādas ziņas tiek izplatītas citās valstīs un izvērtēt ziņas, ko uzzinām Latvijas ziņu portālos. Esam ļoti pateicīgi Latvijas Okupācijas muzejam un mūsu vēstures skolotājai Rutai Dišereitei par lielisko iespēju piedalīties aizraujošajā lekcijā, cerot uz vēl tikpat izglītojošām aktivitātēm nākotnē!

 

 

Kalvis ēno Šveicē.

Skrīks.

Aprīlis skolēniem ir tāds “ēnošanas” mēnesis, kad  dažāda vecuma skolēni izvēlas kādas noteiktas profesijas pārstāvi, uzrunā viņu un  vienu dienu pavada kopā ar šo cilvēku, lai iepazītu profesionāļa ikdienu, darba specifiku un iespējas.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas  12.a klases  skolēns Kalvis Kalniņš šogad, varētu teikt, bija desmitkāršs ieguvējs– viņa “ēnošana” nenotika Latvijā, bet gan Šveicē.

Skrīks. Kalvi, protams, ir skaidrs, kāpēc divpadsmitās klases skolnieks izvēlas “ēnot”: tiek likti eksāmeni,  jābeidz vidusskola, jāizvēlas augstskola un jābūt garantam, ka vēlos strādāt tieši  šajā jomā. Kāds iemesls bija Tev, ēnojot šajā mācību gadā?

Kalvis. Kad uzzināju par šo iespēju, ēnot CERN zinātnieku, neredzēju iemeslu, kāpēc nepieteikties. Fizika mani vienmēr interesējusi, un šī bija lieliska iespēja uzzināt, kādas ir darba iespējas, beidzot fizikas studijas.

Skrīks. Tu ēnoji daļiņu fiziķi un RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju  centra direktoru Kārli Dreimani. Kāpēc šāda izvēle? Lasīt tālāk …

Zaļa zied zālīte Lieldienas rītā.

Vija Meroža,direktora vietniece audzināšanas jomā

Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu. Tas ir brīdis, kad dienas garums pāraug nakts garumu un diena kļūst “liela”.

Vērojiet saules sagaidīšanu, gavilēšanu, šūpoļu kāršanu un pušķošanu, olu krāsošanu, dažādas Lielās dienas rotaļas u.c. tradīcijas…Pasākumi:

1.-12.klasēm (skat afišā)

1.-2. klasēm 14.04.

3.-4. klasēm 20.04.

Mācību ekskursija uz ūdens staciju.

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Astotajiem 1. aprīlis ir iesācies ne tikai ar jokiem un asprātībām, bet arī ar mācību ekskursiju fizikā uz ūdens ieguves un attīrīšanas staciju Dzelzceļnieku ielā 5.

Ar darba lapām un rakstāmo rokās, 8.klašu skolēni gida Jāņa pavadībā izstaigāja dzeramā ūdens ieguves teritoriju, viesojās galvenajā ēkā un uzdeva daudz jautājumus par ūdens iegūšanu, filtrēšanu un uzņēmuma darbību. Skolēnus interesēja gan praktiskas dabas jautājumi, gan teorētiski jautājumi. Netrūka jautājumu par profesionālo pilnveidi un karjeru.

Liels paldies par sniegto atbalstu un iesaistīšanos ekskursijas organizēšanā uzņēmumam “Skrīveru saimnieks”!

Smieklu un joku diena!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

1.aprīļa joku diena ir viena no bezrūpīgākajām dienām gadā. Joku dienas versijā no Bizantijas laikiem saglabājusies kā liecība, ka āksts vārdā Kugels reiz paziņojis imperatoram Konstantīnam. ka viņš varētu valsti vadīt daudz labāk. Uzjautrināts, nevis noskaities, imperators pasludinājis, ka vienu dienu gadā valdīs āksti, un tā šo dienu nodēvēja par Joku dienu.

  Šāda Joku diena arī mūsu skolā sākās jau pašā 1.aprīļa rītā- skolēni grāmatas bija atnesuši kaķu būros, kastēs, grozos, zvejas tīklos, tarbiņās, lielā lāča vēderā, ķerrās,ratiņos, spilvenos, lādēs…. Izdomai nav gala! Audzināšanas stundā un 11.50 sākumskolas skolēniem pašpārvalde organizēja anekdošu turnīru. Arī te mūs pārsteidza 1.-4. klašu audzēkņu aktivitāte.

Laikam jau visi ir noilgojušies pēc kopā būšanas..Paldies visiem!