Skatuves runas konkurss

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Šai mācību gadā Skatuves runas konkurss notika video formātā. Katram dalībniekam bija jāsagatavo gan dzejolis, gan prozas fragments.

Liels paldies skolēniem Agatei Anufrijevai, Paulai Germanei, Aleksandram Rakstiņam (4. klase),  Beātei Babrei (7. klase), Jurim Gavaram (8.klase) un Ilvai Biķerniecei (11. klase) par ieguldīto darbu, iemācoties tekstus un iestudējot priekšnesumus!

Agates un Jura uzstāšanās novērtēta ar augstāko pakāpi un virzīta konkursa nākamajai kārtai.

Lasīt tālāk …

Kā tapa mans Saules sistēmas makets?

Agate Anufrijeva, 4.klases skolniece

Kad dabaszinībās sākām jaunu tēmu par Saules sistēmu, skolotāja teica, ka var izvēlēties vai rakstīs noslēguma kontroldarbu, vai sataisīs maketu un pastāstīs par to. Tā kā man pārāk kontroldarbus nepatīk rakstīt, es uzreiz sapratu, ka taisīšu maketu. Par cik Saules sistēma ir liiiiela, arī es gribēju taisīt kaut ko lielu, un tā arī sanāca. J Bet patiesībā jau Piena ceļa galaktikā šī milzīgā sistēma tāds nieka krikumiņš vien ir.

Sākumā, kad prātoju kādus materiālus izmantošu, domāju, ka planētas un Sauli taisīšu no plastalīna, bet sapratu, ka tad makets būs ļoti smags un bumbas var neturēties pie pamatnes. Tad iedomājos par putuplasta bumbām un sapratu, ka ņemšu tās. Putuplasta bumbas bija jāpasūta internetā, kas aizņēma vairākas dienas.

Kad bumbas sagaidīju, nāca lielā krāsošana. Parakņājos pa brāļa krāsu kasti un izvēlējos planētām atbilstošas akrila krāsas, jo tās ir ļoti košas un labi izskatās. Arī krāsot ar tām ir ļoti viegli, jo nevajag jaukt ar ūdeni. Vienu pēcpusdienu veltīju bumbu krāsošanai. Man šķiet, ka vislabāk nokrāsot sanāca Jupiteru, jo tas izskatās kā šokolādes un vaniļas saldējuma sajaukums…. Lasīt tālāk …

Aicinām nākamo pirmklasnieku vecākus uz sapulci

 

25. maijā plkst.18.00 uz klātienes tikšanos tiek aicināti Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas nākamo pirmklasnieku vecāki.

Plānots, ka ar vecākiem tiksies skolas administrācija, un vecāki tiks iepazīstināti ar mācību procesa norisi. Tāpat piedalīsies arī skolas psihologs, lai pastāstītu aktuālas lietas, kas saistītas ar bērnu skolas gaitu uzsākšanu un sagatavošanos skolai. Vecāki iepazīsies arī ar klašu audzinātājām.

Audzēkņu uzņemšana Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā sāksies maija beigās, jūnija sākumā, kad bērnudārzu absolventi būs saņēmuši dokumentus par pirmsskolas izglītības iestādes beigšanu (izziņa par pirmskolas izglītības programmas apguvi). Sapulces dienā vecāki tiks informēti arī par pieteikšanās laiku un kārtību.

Par norises vietu, kas būs atkarīga no laikapstākļiem un epidemioloģiskās situācijas, sanāksmes dienā informācija būs pie skolas ieejas durvīm.

Gaidīsim!

Skolas administrācija.

Pārsteigums 12.klases skolēniem.

 

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

Šodien, 8.05., uz skolu 12. klašu skolēni ģērbās svinīgāk, jo bija jāfotografējas absolventu stendam. Šo momentu izmantojām, lai sagatavotu pārsteigumu un sarīkotu pēdējā zvana pasākumu. Zāle tika iepriekš izdekorēta, izcepti  spēka maizes kukulīši, 11.klases zēni sagatavojuši apsveikuma dziesmu. Pēc angļu valodas konsultācijas audzinātāja ierosināja saviem audzēkņiem aiziet uz zāli nofotografēties.

Paveras zāles durvis un priekšā sarkanais paklājs, sāk skanēt skolas himna…Pārsteigums izdevās-12.klases skolēni izbrīnīti! Lasīt tālāk …

BSP nometne 2021

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja, attēlā- Marka Anufrijeva zīmējums nometnē

No 4. līdz 7. maijam sešiem mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties attālinātajā nometnē, kurā tāpat kā parastajās nometnēs bija atklāšanas ceremonija, radošās darbnīcas, lekcijas un noslēguma pasākums. Tajā iesaistījās Katrīna Borzova no 6.a klases, Agate Jeluškina no 6.b klases, Karīna Gaņina un Krista Posnija no 7.a klases, Beāte Babre no 7.b klses, Marks Anufrijevs no 8.a klases un arī skolotāja Daiga Martinsone. Īpaši jāuzslavē Beāte, kura drosmīgi prezentēja skolu, demonstrēja skaņas iegūšanu no glāzēm un savus video straumēšanas kanālā. Karīnas, Marka un Beātes vērtējums: Lasīt tālāk …

Turpinās attālinātās mācības

Nedēļas laikā Skrīveru novadā epidemioloģiskā situācija nav uzlabojusies, tādēļ Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā arī turpmāk mācības notiks attālināti, līdz saņemsim informāciju, ka 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs Skrīveru novadā atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības.

Par projektu”Sveiks, kaimiņ!”

Liene Paukšte-Uzula, novada projektu koordinatore

Šī gada 7.aprīlī notika pirmā tikšanās sešu jauniešu grupai, kas uzņēmās iniciatīvu un izveidoja Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadu jauniešiem kopējo platformu Instagram vidē, ar nosaukumu @sveiks_kaimin, izvirzot sev par mērķi – parādīt sabiedrībai, ka jaunieši var aktīvi iesaistīties un sniegt ieguldījumu savas pašvaldības darbā ar jaunatni.

Kā paši jaunieši stāsta, tad Instagram platforma tiks pielietota Starpnovadu sadarbības projekta “Sveiks, kaimiņ!” (identifikācijas Nr. VP2020/1.2-4)* un Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadu sadarbības popularizēšanai jaunatnes jomā. Bet tas ir tikai sākums! Profila mērķis ir aktualizēt un stāstīt arī par citiem jauniešu mērķauditorijai saistošiem notikumiem, visu sešu novadu kultūras pieminekļiem un apskates objektiem, kā arī darbošanos dažādās citās sfērās. Tiek plānotas arī dažādas aktivitātes, kā piemēram, tematisko nedēļu organizēšana. Tas viss, lai sabiedrību iepazīstinātu ar aktualitātēm un, protams, arī pašiem jauniešiem. Lasīt tālāk …

Skolā pieejamas individuālās karjeras konsultācijas.

Skolā pieejamas (bezmaksas) individuālās karjeras konsultācijas 7.-12. klašu skolēniem, kurās ir iespējams: 

izveidot savu karjeras attīstības plānu un

padziļināt izpratni par savu karjeras izvēles veidošanos un lēmuma pieņemšanu;

iegūt informāciju par profesijām, izglītības iespējām, darba tirgus situāciju,noderīgiem interneta resursiem;

izzināt savas spējas, prasmes, intereses, rakstura īpašības, vērtības;

uzzināt kā veidot CV, kā rakstīt motivācijas vēstuli, ko ņemt vērā, piedaloties darba intervijā.

Konsultācijas pieejamas pie karjeras konsultantes Lindas Briškas  tiešsaistē.  Pieteikties e-klasē vai pa tel. 24942386

Pasākums “Jaunietis darba tirgū” 11. un 12. klasēm.

Linda Brikša, pedagogs karjeras konsultants

27.aprīlī 11.un 12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Prakse.lv organizētajā seminārā “Jaunietis darba tirgū”.

Jaunieši ieguva daudz informācijas par to, kā rakstīt CV un  sagatavoties darba intervijai, kā gūt darba tirgū nepieciešamo pieredzi jau skolas un studiju laikā. Iepazīstot vietnes prakse.lv sniegtās iespējas, skolēni uzzināja, kā piedalīties virtuālajā praksē, kā noskaidrot darba devēju atzītākās augstskolu studiju programmas un cik vērtīgi ir piedalīties  ekskursijās uzņēmumos.

Atbildot uz jautājumiem interaktīvā veidā, tika dota iespēja paust savu viedokli par iespējamo karjeras izvēli pēc 12. klases, atzītākajām augstskolām un profesionālajām nozarēm, kā arī par to, kas visvairāk iedvesmo un palīdz izvēlēties katram savu karjeras ceļu.

Pasākums bija  ļoti motivējošs un sniedza jauniešiem daudz  informācijas, kas varētu noderēt jau tuvākajā laikā, izvēloties studiju programmu vai pirmo darba vietu.

 

 

“Latvijas skolas soma” 6.a klasei.

Nora Kārkliņa, 6.a klases skolniece

   Pandēmijas laikā ekskursijās doties nevar, tāpēc jāmeklē citādi risinājumi. 6.a klase,izmantojot “Latvijas skolas somas” piedāvāto finansējumu, apmeklēja attālināto ekskursiju Liepājas muzejā.

   Klase sapulcējās lielajā zālē un caur Zoom uz lielā ekrāna saslēdzās ar Liepājas muzeju. Ekskursija sākās ar jautājumiem par Liepājas muzeju un turpinājās ar vadītājas Annas stāstījumu par vizuālās mākslas žanriem. Pēc stāstījuma iesaistīja arī skolēnus.  Pirmajā uzdevumā uz ekrāna bija norādītas trīs gleznas un dažādi filmu žanri. Katram skolēnam bija jāizvēlas, viņuprāt, katram filmas žanram atbilstošākā glezna, jānostājas pretī . Daži arī paskaidroja, kādēļ viņi to izvēlējās.

 Otrajā uzdevumā skolēni sadalījās vairākās grupās un izvēlējās, kuru no dotajiem mākslas darbiem atveidot. No dotajiem materiāliem, meklējot visatbilstošākos un veidojot kompozīciju vai pārģērbjot grupas dalībnieku, atveidoja izvēlēto darbu. Pēc darba izveidošanas grupas minēja, kurš no mākslas darbiem ir atveidots un kādā žanrā. 

Šāda formāta ekskursija bija atšķirīga no ierastajām, bet  tikpat aizraujoša un interesanta.