Lieldienas sagaidītas Prāgā

2014. gada 25. Aprīlis

Aldis Rakstiņš,  komandas treneris

Uz savu līdz šim lielāko handbola starptautisko turnīru 16.aprīlī devās skolas 8.-9. klašu zēnu komanda: Miks Kiršteins, Andis Burka, Arvīds Ivbuls, Emīls Bokalders, Uvis Strazdiņš, Vladislavs Martinovs, Renārs Panteļejevs, Mārtiņš Mežraups, Ričards Circenis, Raivis Straume un Dairis Zitāns. Pēc divdesmit stundu brauciena nonācām gala mērķī – Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Pirms tam internetā varēja iegūt informāciju, ka šajā turnīrā piedalīsies 375 komandas pārstāvot 21 valsti, vairāk kā 4500 dalībnieki. Mūs interesējošajā vecuma grupā pieteikušās bija 76 komandas, kuras tika salozētas 12 apakšgrupās. Katras apakšgrupas trīs labākās komandas turpināja cīņu par „Prāgas kausu”. Tikām ielozēti kopā ar trijām komandām no Čehijas, un pa vienai komandai no Vācijas, Dānijas, Slovākijas. Turnīru uzsākām ar uzvaru pār vāciešiem, taču turpinājums vairs nebija tik veiksmīgs un nācās atzīt slovāku un divu čehu komandu pārākumu. Uzvarējām trešo čehu komandu un tas vēl pirms pēdējās spēles ar dāņiem deva cerības ielauzties spēcīgāko trijniekā, taču neveiksmīgais spēles sākums pārvilka treknu svītru – rezultātā zaudējums ar 10:14. Izcīnītā 5.vieta savā apakšgrupā ļāva „cerību kausa” izcīņu uzsākt no 1/16 fināla, kur atkal bija jāsacenšas ar citu dāņu komandu. Arī šoreiz nācās atzīt pretinieka pārākumu ar rezultātu 14:17. Ar to arī turnīrs bija beidzies. Pēdējā dienā noskatījāmies savas vecuma grupas spēli par pirmo vietu, kurā sacentās zviedru komanda ar Prāgas komandu. Galveno balvu izcīnīja zviedri.

Ceļojot uz spēļu zālēm tika iepazīta Prāga, apgūta Prāgas metro shēma, visi kopā apmeklējām Kārļa tiltu. Zēniem radās priekšstats par plašo Poliju un Tatru kalnu augstajām virsotnēm. 22.aprīļa rītā atgriezāmies Skrīveros. Katram šajās dienās piedzīvotais paliks atmiņās. Man kā trenerim un domāju arī zēniem tagad ir jauns izaicinājums. Pēc divu gadu cītīga darba treniņos, atgriezties šajā turnīrā, lai cīnītos par augstākām vietām, jo nākamgad Prāgas kausa izcīņa notiks citās vecuma grupās.

Paldies Skrīveru pašvaldībai, zēnu vecākiem, bijušajam handbolistam Jānim Beināram un šoferīšiem Jurim, Kristapam. Vai gūtā pieredze palīdzēs startam LR jaunatnes čempionātā nav ilgi jāgaida, jo jau 26., 27.aprīlī Ludzā un 17.,18.maijā Aizkrauklē spēcīgākās četras jaunatnes komandas sacentīsies par čempiones titulu.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt