Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Trejdeviņas saules lec” Zemgalē.

2014. gada 13. Maijs

Eirana Ostrovska, 7.b klase

Dobelē, 2014. gada 8. maijā norisinājās konkursa „Trejdeviņa saules lec” 2. kārtas apbalvošana. Konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt saules zīmi, simbolu, jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā (mākslā, literatūrā, arhitektūrā u.c.).

Pasākumu ieskandināja mazie dejotāji un dziedātāji, bet pēc tam visus dalībniekus sadalīja vairākās grupās un veda pa dažādām Dobeles vietām. Mēs bijām Bērnu un Jauniešu centrā – tur veidojām sauli no dzijām.  Pēc tam devāmies uz Livonijas ordeņa mūra pili jeb Dobeles pilsdrupām, kas ir senākā celtne šajā pilsētā. Kā galapunkts bija Dobeles Tirgus laukums, kurā atrodas Latvijā lielākā aka strūklakas veidolā. Tur uz akmeņiem un pelēkajiem ķieģeļiem mēs veidojām visdažādākās saules zīmes no gaišām un spilgtām krāsām, kas izcēlās no pirmā skatiena.

Pēc vairāku stundu aktivitātēm ārā visi devās uz Dobeles amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu, kur notika konkursa 2. kārtas apbalvošana un pasākuma noslēgums. Apbalvoja ļoti daudz skolēnu, kuri bija ieguvuši  I ,II un  III pakāpi. Apbalvošanas gaitā tika pastāstīts par 3. kārtu, kas  notiek Rīgā no 2014.gada novembra līdz 2015.gada janvārim. 3. kārtā tiks izvēlēti 28 vislabākie vizuālās mākslas darbi. Bija iespēja apskatīt arī izstādi ar visiem darbiem, kas tika izvirzīti otrajai kārtai. Pasākuma beidzās ar jauku izrādi “Pifs” .

Darba autora vārds, Uzvārds Klase Darba nosaukums Pedagoga vārds, uzvārds Vērtējums (pakāpe)

Keita Daugaviete

3.

Saules pielieta pilsēta

Ināra Plakane

1

Katrīna Celmiņa

3.

Arī saulespuķes

Ināra Plakane

3

Kalvis Kalniņš

4.

Saules Paso Doble

Ināra Plakane

2

Eirana Ostrovska

7.

Saules gaismas rotaļas

Ināra Plakane

2

Alise Kazakeviča

8.

Smaržīgais sapnis

Ilva Ievāne

3

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt