Latviešu valodas MA pārstāvji viesojas Bauskā

2015. gada 24. Marts

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja

2015.gada 17.martā Aizkraukles starpnovadu latviešu valodas MA skolotājas devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju, lai piedalītos literāri metodiskās pieredzes konferencē “Novada literatūras vērtību iepazīšana mācību procesā un ārpusstundu darbā”. Tajā piedalījās arī Bauskas, Kuldīgas, Skrundas, Dobeles un Iecavas novada skolu skolotājas.

Konferenci ievadīja organizatores, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājas, Vijas Cerausas priekšlasījums par latviskumu un latvisko pašapziņu, kurā tika atgādināta nepieciešamība veidot un stiprināt piederības izjūtu ģimenei, novadam, valstij. Turklāt skolotāja uzsvēra literatūras pārzināšanas nozīmi, jo “literatūra ir tā, kas ļauj iepazīt un izdzīvot tautas mentalitāti. Tā ir tautas sociālā atmiņa.”

Turpmākajā konferences gaitā varējām iepazīties ar novadpētniecības darbu, pateicoties kuram tiek uzturēta vairāku rakstnieku, kā Veronikas Strēlertes, Annas Brigaderes, Jāņa Sarmas, Viļa Plūdoņa, Ziedoņa Purva, kā arī grāmatizdevēja Andreja Jesena, piemiņa. Ar loti lielu interesi klausījāmies mūsu skolas skolotājas Dainas Vancānes-Viļumas stāstījumu par Andeja Upīša literārā mantojuma iepazīšanu un saglabāšanu Skrīveros. Konferences organizatorei tika uzdāvināta skolotājas sarakstītā grāmata “Skrīveru stāsti”, kas izpelnījās visu dalībnieku apbrīnas un cieņas apliecinājumus.

Visbeidzot tikāmies ar rakstnieci Ingunu Baueri, kura stāstīja, kā tapuši viņas gan literārie, gan kultūrvēsturiskie romāni. Dienas noslēgumā apmeklējām Bauskā uzstādīto Viļa Plūdoņa pieminekli.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt