„Ekselences balvai” esam izvirzījuši skolotāju Ilzi Gaņinu

2015. gada 26. Janvāris

 I.Mačuļska, D.Martinsone, www.dzm.lu.lv

Laikā no 9.oktobra līdz 9. februārim skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi tika aicināti „Ekselences balvai” izvirzīt progresīvākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. Šī balva jau ceturto gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam, palīdzot skolēniem sasniegt augstus rezultātus savā mācību priekšmetā un ieinteresējot turpmākās studijas un karjeru saistīt ar eksaktajām nozarēm.

„Ekselences balva” ir specifiska ar to, ka izšķirošs šoreiz ir nevis skolā nostrādāto gadu skaits un laika gaitā iegūtie formālie profesionalitātes apliecinājumi, bet gan skolotāja reālais darbs klasē.

Skolotāja Ilze Gaņina savās matemātikas mācību stundās izmanto daudzveidīgas iespējas, kā strādāt klasē, lai ieinteresētu skolēnus apgūt konkrētas zināšanas un prasmes, kuras tālāk varētu radoši pielietot. Skolotāja izmanto IT priekšrocības – darbojas ar datu kameru, sagatavo interaktīvos materiālus, sameklē informāciju internetā. Skolēni mājās gatavo prezentācijas par noteiktu tēmu, zīmē funkciju grafikus dažādās datorprogrammās. Katra skolotājas mācību stunda ir precīzi izplānota un virzīta uz skolēniem sasniedzamo rezultātu.

Mācību stundās skolēni veic dažādus pētnieciskos darbus, atklāj likumsakarības.

Lai palielinātu skolēnu atbildību par mācīšanos, skolotāja iesaista vidusskolēnus stundas sagatavošanā un vadīšanā. Pamatskolas skolēniem skolotāja organizē āra nodarbības skolas teritorijā. Ilze Gaņina rosina skolēnus būt uzņēmīgiem un iesaistīties dažādos konkursos (Miksike.lv, Jauno matemātiķu konkurss), olimpiādēs, vada skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus.

Ilze Gaņina darbojas LU DZM IPS tīklā, māca un iesaista sadarbības novadu skolu matemātikas skolotājus izmantot stundās DZM materiālus, pašiem veidot mācību spēles, savstarpēji dalīties pieredzē.

Lai paaugstinātu savu meistarību, apmeklē Latvijas Matemātikas skolotāju konferences, DZM konferences, tālākizglītības kursus. Ar gūtajām zināšanām dalās pieredzē skolas matemātikas skolotāju metodiskajā komisijā, kā arī sadarbības novadu matemātikas skolotāju metodiskajā apvienībā, kuru vada.

Aizvadītajā mācību gadā skolotāja darbojās skolas mācīšanās grupā. Šogad mācīšanās grupu „Stundas sākuma “āķis” un atgriezeniskā saite noslēguma daļā” Ilze vada mūsu skolā. Tajā ir iespēja nodot kolēģiem tās prasmes, kuras ieguvusi, vērojot un analizējot mācību stundas DZM IPS semināros.

Pašmācības ceļā skolotāja apguva programmu ActivInspire un skolas ietvaros apmācīja skolotājus izmantot to mācību stundās, kā arī veidot interaktīvos mācību materiālus.

Savā darbā skolotāja Ilze Gaņina ir precīza un prasīga, jo viņai pašai piemīt izcilas darba spējas. Skolotāju ciena gan skolēni, gan kolēģi un vecāki. Ilze vienmēr palīdzēs vecākajiem kolēģiem IT un svešvalodu pielietošanā, savukārt prasīs un pieņems padomu no pieredzējušiem kolēģiem. Ir koleģiāla, laipna un atsaucīga.

Vēlam veiksmi konkursā!

 

Viena atbilde uz “„Ekselences balvai” esam izvirzījuši skolotāju Ilzi Gaņinu”

  1. Baiba teica:

    Skolotāja Ilze tiešām ir lielisks cilvēks un pedagogs. Redzu, ka mani bērni viņu ciena un mājās par skolotāju runā tikai labu! Lai tiešām veicas konkursā!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt